Dolar xx TL Üzeri oldu yakıt fiyatları da yükselişte TL eridi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Soylu açıklamış Bayram kazalarında ölümler %61 azalmış millet depoyu dolduramıyor ondan olmasın :kiskis

Öyle eskisi gibi özel araçla yolculuklar bitti araçlar yatıyor sokaklar park etmiş araçlarla dolu :haha
%58 di %61 mi yapmak istemiş canı? :kiskis
Onun canı sağ olsun yahu bence yuvarlak hesap %100 yapalım mutlu olsun.
Nasılsa Ülkeden enflasyon da %3 falan. Yersen artar ama o yüzden yemeyin %4 olmasın :)

Ülkedeki paki suri afgiler %500 arttı, istiklal caddesinde Türk ve KADIN kalmadı diye açıklama yapamayanların trafik kaza oranı yayınlaması gayet normal.

Hava sıcaklığı oranları da %55 oranında yükseldi yakında bunu da paylaşırlar nede olsa hava durumu Ülkemizin içinde gerçekleştiğine göre o da iç işlerinin işi benim değil ya :dry

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aklı başında olan kaldı mı ? millet tırlattı resmen Bezine zam gelecek depoyu fulle ,

Sıvıyağ zamlanacak yağlara saldırın stok yapın şekere zam gelecek şeker stoklayın ..

O uçacak bu kaçacak diye millet ucuz gördüğünü tüketmeye yok etmeye başladı ..

Tüp gaza zam gelecek 3-5 tüp doldur ömrümde böyle birşey görmedim..

Ara ara gülme krizlerine giriyorum neye güldüğümü bende bilmiyorum. :kiskis

Sadece tek bir gerçek var biz kaçtan satarsak bu millet alıyor diye hergün fiyatalar şişiyor..

Başta devlet yönetim düzen olmayınca herkes istediği gibi at koşturuyor..

Biz böyle panik atak olup herşeye saldırıyoruz sonra niye böyle oluyor ..

saldırmak tüketmek yerine tepkini göster sesin çıksın biraz ses etme içeri atarlar ..

Zombi gibi market raflarına bakın birşey almadan çıkın gidin ama ses etmeyin içeri atarlar..:haha

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Aklı başında olan kaldı mı ? millet tırlattı resmen Bezine zam gelecek depoyu fulle ,

Sıvıyağ zamlanacak yağlara saldırın stok yapın şekere zam gelecek şeker stoklayın ..

Sadece tek bir gerçek var biz kaçtan satarsak bu millet alıyor diye hergün fiyatalar şişiyor..

saldırmak tüketmek yerine tepkini göster sesin çıksın biraz ses etme içeri atarlar ..

Zombi gibi market raflarına bakın birşey almadan çıkın gidin ama ses etmeyin içeri atarlar..:haha
geçen sene ramazanda 5 lt yağı 75 liradan alıp stoklamıştım. hala o yağı kullanıyoruz.
bu sene ramazanda 175 lira.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Soylu açıklamış Bayram kazalarında ölümler %58 azalmış millet depoyu dolduramıyor ondan olmasın :kiskis

Öyle eskisi gibi özel araçla yolculuklar bitti araçlar yatıyor sokaklar park etmiş araçlarla dolu :haha

Edit= Kaynak hatası 3 puan fazla yazmışım ..
Yaa bu hükümetin hangi bakanında ciddiyet var ki ? artık onlarda makaraya vurmaya başladı, dalga geçip duruyorlar.

Geçenlerde de Çalışma Bakanı Vedat Bilgin de emeklilere sürprizim var en düşük emekli maaşı artacak, detayları 1 Mayısta açıklayacağım dedi adam ortadan kayboldu. Açıklama yaptığı günden beri piyasada yok ?? oda çıkar sallar bişey geçer, gider. Nasıl olsa inanmak için hazır kıta bekleyen bir kitleleri var.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
geçen sene ramazanda 5 lt yağı 75 liradan alıp stoklamıştım. hala o yağı kullanıyoruz.
bu sene ramazanda 175 lira.
İnsanlık bitmiş yaşayan ölü olmuş vatandaş teyzenin biri Torununa gofret alacak parası yok.

4 ekmek almış birini el Çantasına saklamış 1 tane de gofret almış parası ona yetiyor..

Görevli görmüş çantana ekmek sakladın gördüm çıkar dedi kadın iki saat dil döktü çantasını açtırıp.

İnsanların içinde çok kötü duruma düştü ben yerin dibine girdim yaşamak buysa lanet olsun...

Sözün bitiği yer insan toruna gofret alamıyor bu durumlara düşüyor biride çıkıyor şükredin diyor..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Eskiden gülerdik, hayatımda ilk defa 2 ay evveldi sanırım hatuna dedim ki ''Ben gidiyorum''
Dedi ki ''nereye?''
Cevap ''Depoyu doldurmaya''

Sebebi ise şuydu.

Az çok biliyorsunuz her şeyi deneyimlemek gözlemlemek fikir edinmek adına rakamsal olarak da konulara yaklaşıyorum o nedenle yıllardır aracımın deposunu hep ışıktan ışığa doldurur, KM sıfırlar kayıt ederim.

Benim de ışığın yanmasına artık 5-10km ya var ya yok ama yanmadı henüz, muhtemelen sonraki gün Fathiye ye giderken yolda yanacak.

Yani bu ne demek? Depo doldurulacak. Abi Gece 00:00 da zamn geçerli oluyor, ben ise ertesi sabah yola çıkacağım. Hayatım boyunca hiç yapmadığım şeyi yaptım ve yakıt kuyruğuna girdim hatta sanırım forumda geyiğini yapmıştık, foto vs yayınlamıştım istasyonun halinden.

Abi arabana göre değişiyor ama bir depoda duruma göre 70-100-200-500tl farkediyor.

Milleti suçluyoruz stokçuluk yapıyor diye. Fakat hiç demiyoruz (Geçim derdinde olanlardan bahsediyorum, parasına para katanlardan değil) onu buna zorlayan etken nedir?

Millete kızıyoruz panik yapıp kuyruklara koşuyor diye, hiç sorfulamıyoruz neden Ülkemiz bu hale geldi diye.

Birçok mesajda yazdım, Ülkenin geçmiş yönetimlerini ''70 cent'e muhtaçlar'' diye eleştirenler bugün merkez bankası kasaları tamtakır diye Ülke Ülke gezip süslü püslü isimlerle para dileniyor. Dün ''siz bilmezsiniz eskiden kuytruklar vardı'' diyenler bugünkü kuyruklar için ''Ama Fakat'' ile başlayan cümlelerle Rusya savaşını bahane ediyor, Yahu savaş bizim Ülkemizde bile değil, ama eleştirdiğiniz yıllarda bu Ülke savaş halindeydi o kuyruklar varken. O zamanlar insanlar Yağ kuyruğundaydı, şimdi YARDIM kuyruklarındalar. Yıllarca Eleştirdiklerini yaşamadan gebermesinler tek duam budur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yaa bu hükümetin hangi bakanında ciddiyet var ki ? artık onlarda makaraya vurmaya başladı, dalga geçip duruyorlar.

Geçenlerde de Çalışma Bakanı Vedat Bilgin de emeklilere sürprizim var en düşük emekli maaşı artacak, detayları 1 Mayısta açıklayacağım dedi adam ortadan kayboldu. Açıklama yaptığı günden beri piyasada yok ?? oda çıkar sallar bişey geçer, gider. Nasıl olsa inanmak için hazır kıta bekleyen bir kitleleri var.
Abi o komedi insanı kendisi de açıklayamayacağını bildiği için ''Sn CB nımız açıklayacaktır diye düşünüyorum' dedi. Sonra İftar yemeğinde CB nın kulağına eğildi bir şeyler söyledi , çok emin değilim ama sanırım fırçayı yedi oturdu yerine ve iftar duası etmeye başladılar, Emeklinin beklentisi de hayal oldu.

Aynen dediğiniz gibi Ülkede Orman yanıyor, Orman bakanı çıkıp ''Sn CB talimatıyla ekip yolladık'' diyor. YANİ? O talimat vermese yollamayacakmısınız?
Kaldı ki bazı bölgelere kasıtlı olarak yollanmadığı da bilinen bir durum neyse girmiyorum o toplara.

Ülkede Terör eylemi oluyor başka bakan çıkıp ''Sn CB talimatı ile ekiplerimiz olayı araştırmaya başladı'' diyor. YANİ? O talimat vermese teröristler araştırılmayacak mı?

Her bakanlık için durum aynı. Yani Devleti canı nasıl isterse yöneten zaten bir kişi ama gereksiz maaş alan bu zevatlar sadece tutmayan açıklamalar yapsın diye varlar başkabirşey için değil.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Screenshot_20220309-120545_Kiwi-Browser.jpg

Sota Sota musait zamanda depoyu fullemeni tavsiye ederim "bay" admin (: Osmanlı geri geliyor. Heder 2071...

images-1-29cd8d0d32ea6c39f0.jpg

Bunu da gördük 6 ay sonra akaryakıt aynı noktaya geldi. İstenirse yapıla biliniyormuş demek ki. Neydi o bu yılın başları, şimdi batıya dönüp ülkemizle uğraşan gazı kaçanları gözlemek lazım. Bakalım daha neler göreceğiz.
Az da olsa vatandaşın yararına güzel haberler duymak kim istemez...

Gönül istiyor ki roketle fırlattıkları doların artışını, serbest düşmeyle yarıya doğru düşürü verseler de milletin alım gücü artıverse ne güzel olur.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Birse her olayda sinsice devleti koruyan derin devlet diye tabir edilen ya da aksakallilar yahut vs vs diye tabir edilen yaşlılar diye anılan topluluk ne yapıyor?🤣🤣🤣 Her bir haberde onlar geliyor aklıma.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Birse her olayda sinsice devleti koruyan derin devlet diye tabir edilen ya da aksakallilar yahut vs vs diye tabir edilen yaşlılar diye anılan topluluk ne yapıyor?🤣🤣🤣 Her bir haberde onlar geliyor aklıma.
Eski trendleri telefonları sormaktı bu dayıların. Yeni trendleri “evet dünyada sıkıntı var bir bizde değil,aç yok bak bütün cafeler mağazalar dolu” argümanları ile son sürat takımlarını pardon partilerini tutuyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt