Dolar 1.7 TL

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
üstte o şekilde yazdığıma bakmayın ,malesef ikinci kez terste kaldım :( psikolojim bozuldu.yarım saatte bir fiyat takibi yapıyorum.
Cevremde birkac kisi haric alayi terste ama bakiyorum.
yilmadan alima devam ediyorlar.

olurda imf anlasma yapilirsa samatayi ozaman seyret. :ok

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472

olurda imf anlasma yapilirsa samatayi ozaman seyret. :ok
10 tl yi aşmadan IMF çağrılmaz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Daha uzun vadeli seçeneklere yönelin?
mesela ne gibi seçenekler ?çok sabırsız aceleci davranınca terse düşüyorum
ama bu kumar gibi alışkanlık yaptı

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Vadeli veya altın hesabı.
Sıkıntı psikolojik. Kumardan farkı yok bunun söylediğiniz gibi. :sirit
Bana kalırsa altın alıp kenara atın. Unutun sonra o parayı.
altının ons fiyatınıda yine dolar belirliyor
dolarda vadeli en fazla yüzde 4
altında vadeli yüzde 2 veriyorlar
daha önce vadeli tl olarak değerlendırıyordum ama pek hayrı olmuyor ?
bir yandan da dolar yükseldikçe gel benı al ,ben dah çok kazandırıyorum diyor tuzağına düşüyorsun :)
bu devirde yatırım yapsan ayrı bır dert ,yapmasan ayrı bir dert?
birşeylerle uğraşıp kafayı dağıtmak lazım.ama uğraşacak değişık birşeyler bulamıyorum
pskiyatriye gıtmeyı düşünuyorum ama doktora ne dıyeceğım.bu dolar pskilojimi mi bozdum mu diyeyım?
muhtemelen uyku ilacı verecek ondan sonra 24 saat uyu

sabırlı olmak panik olmamak.bunu başarabilen kazanır sıkıntı olmaz
bende aynı şekılde 7 ay bekledım sonra biraz kazançla bozdurdum ama yine akıllanmadım terste kaldım :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
altının ons fiyatınıda yine dolar belirliyor
dolarda vadeli en fazla yüzde 4
altında vadeli yüzde 2 veriyorlar
daha önce vadeli tl olarak değerlendırıyordum ama pek hayrı olmuyor ?
bir yandan da dolar yükseldikçe gel benı al ,ben dah çok kazandırıyorum diyor tuzağına düşüyorsun :)
bu devirde yatırım yapsan ayrı bır dert ,yapmasan ayrı bir dert?
birşeylerle uğraşıp kafayı dağıtmak lazım.ama uğraşacak değişık birşeyler bulamıyorum
pskiyatriye gıtmeyı düşünuyorum ama doktora ne dıyeceğım.bu dolar pskilojimi mi bozdum mu diyeyım?
muhtemelen uyku ilacı verecek ondan sonra 24 saat uyu

sabırlı olmak panik olmamak.bunu başarabilen kazanır sıkıntı olmaz
bende aynı şekılde 7 ay bekledım sonra biraz kazançla bozdurdum ama yine akıllanmadım terste kaldım :)

Kendinize hakim olacaksınız, başka yolu yok. :hihi

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
1tl 1 euro olunca dolar kaç olu?? hayırlısıyla araba alırız inşaallah COVİD19 sürecince araba gerekliymiş ????

Ömer Çolak Çevrimiçi

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Faiz arttırılmadı mı yaw, niye yükseliyor yine bu 5 harfli arkadaş yine ?
Beklenti 25-40 arasındaydı. Enflasyon oranına yakın olması beklenir ki bu da 40 anlamına geliyor. Ancak hükümetin izin vermeyeceği düşünülerek 25'e kadar göze almışlardı.

Yani kısaca yeni yönetim de "öngörülebilirlik" konusunu hiçe sayıp en yapmaması gereken "sürpriz" olgusunu yapıyor. Böyle böyle güven kaybettik ve geri kazanmamız çok zor olacak.

Kur korumalıyı getirdiklerinde de biz dolarlarımız düştü diye değil, yabancı yatırımcı terste kaldı diye üzüldük. Zira kimse zarar etme riskini öngöremediği yere yatırım yapmak istemez. Piyasa sürprizleri sevmez.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Beklenti 25-40 arasındaydı. Enflasyon oranına yakın olması beklenir ki bu da 40 anlamına geliyor. Ancak hükümetin izin vermeyeceği düşünülerek 25'e kadar göze almışlardı.

Yani kısaca yeni yönetim de "öngörülebilirlik" konusunu hiçe sayıp en yapmaması gereken "sürpriz" olgusunu yapıyor. Böyle böyle güven kaybettik ve geri kazanmamız çok zor olacak.

Kur korumalıyı getirdiklerinde de biz dolarlarımız düştü diye değil, yabancı yatırımcı terste kaldı diye üzüldük. Zira kimse zarar etme riskini öngöremediği yere yatırım yapmak istemez. Piyasa sürprizleri sevmez.
Bu sefer de diyecek ki, faiz faiz diyordunuz alın yükselttik işte, kur yine yükseliyor diyecek. Dövizin yükselmesi faiz ile ilgili değil, ''Dıj Güçler'' diyecek 🙂

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri