Dolapta meyveler neden hızlı bozuluyor?

E Çevrimdışı

explorer 

Aktif Üye
24 Tem 2018
138
27
Arkadaşlar Bosch marka buzdolabım var. Fakat nofrostların hepsinde aynı sorun var sanırım.
Meyveler hızlı bozuluyor. Örneğin Çilek, Kayısı...vs 1 gün demiyor 2.gün bozulmuş oluyor.
Salatalık koysan içi terlemiş oluyor.

Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
şahsen bizde vestel nfky 510x var.Dolabın en hayran olduğumuz kısım meyve ve sebzelerin 2 haftadan fazla süredir dayanması oluyor.Elbet ilk zaman ki canlılığı ve lezzeti olmuyor belki ama buruşmadan ,çürümeden kalıyor.

Sizin dolapta sıkıntı olabilir mi bilmiyorum ancak dediğiniz aksine no frostlarda bu yönde şikayet duymadım ben.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
En çok duyulan sikayettir,
Heleki eski dolabım bozmuyordu bu bozuyor?
Evet malzeme kalitesi artık tırt,
Kullanılan kompresör Ler tırt,
Gaz tipi tırt,
Soğutma prensibi tırt.....
Önerim sebzeleri sebzelik rafina posetsiz koymanız.
Gıdalarınızı (peynir,yoğurt) hava almayan saklama kaplarına koymanız

ramchomania Çevrimiçi

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Valla dolap konusunda zamanında çok araştırma yapmıştım hep kapı sharp à çıkmıştı gerçi verdiğimiz paraya 3 4 tane dolap alınıyordu paranın hakkını veriyor alet

E Çevrimdışı

explorer 

Aktif Üye
24 Tem 2018
138
27
Bu dediğim bekoda da oluyor. nofrost teknolojisi nemli bir ortam oluşturuyor sanırım. örneğin kasap sucuğu alsam 3-5 gün içinde dışı bakterileniyor.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Bende de 5 yıllık Bosch no frost üst taraf derin donduruculu buzdolabı var.Bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşmadım.Sizin buzdolabında sorun vardır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bir kaç sene önce hanım "alo ,pazardan geldim ,dolaba koydum çok ıslanmış sebzeler" dediğinde şaşırdım,açıp baktım dolaba ve aldıklarına ,gerçekten ıpıslaktı torba (ıpıslak :) )
Dereceler normal ,herşey normal ama torba ıslak.Hatta hanım" kışın gayet güzel ama yazın böyle" dediğinde daha da kafam karıştı.Sonraki hafta pazara gittiğinde torbaya baktım ,içindekiler sıcak,alınan bir ürünü başka torbaya koyup ,diğerlerini dışarda bekletip dolaba koydum,ikisinin arasında tek ve sıcak olarak dolaba koyduğum ürünün torbası ıslak ama dışarda bekletilnen ürün(aynı üründür) gayet normal.O günden beridir yazın sıcaklarda gelen pazar ürünlerini oda sıcaklığına gelen kadar bekletip ,sonra koyuyoruz dolaba ,dolap vestel ürünü.Hatta baldız "benim dolapta olmuyor böyle,sizin dolap bozuk" demişti de ,yazın gittiğimizde elimdeki torbayı dolaplarına koymuş ve "dursun,giderken götütürüz "demiştim :)
Akşam üzeri kalktık,dolaptan aldım torbayı ve torba ıslaktı ,"ee,hani bizim dolap bozuktu" dedim sadece :haha1

Neyse ,konuya espri katmak istedim sadece ,ama yazdığımı denemekte fayda var tabii,bizim hanımın şikayeti son buldu çünkü :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri