Doğan Medya Grubu Satıldı

Apollon07 

Bronz Üye
Katılım
24 Eki 2017
Mesajlar
201
İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Türk kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu'nun, Demirören Grubu'na satışında anlaşma sağlandığı öğrenildi.

İddialara göre, Yıldırım Demirören ile Aydın Doğan'ın avukatlarıyla birlikte katıldıkları son toplantıdan anlaşma çıktı. Anlaşmaya göre, Hürriyet, Posta ve Fanatik gazeteleri ile CNN Türk ve Kanal D televizyonları, Doğan Burda dergi grubu ile dergi- gazete dağıtım ağı YAYSAT'ın da satış paketinin içinde olduğu öğrenildi.

İŞTE O KURULUŞLARIN TAMAMI

Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan kuruluşların tamamı şöyle: Kanal D, CNN Türk, tv2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap, Dergi Pazarlama ve Planlama.

Satışın 1,2 Milyar dolar olduğu söyleniyor.

Doğan Holding, KAP'a gönderdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Şirketimiz'in aralarında Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. ("Yaysat"), Doğan Gazetecilik A.Ş. ( Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. (" Kanal D" TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. (" CNN Türk" TV), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş. ("D Smart")'nin de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.100.000.000$ (Birmilyaryüzmilyon Amerikan Doları) "işletme değeri"nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekizyüzdoksanmilyon Amerikan Doları) "hisse değeri" üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.
 

tarikk 

t.u
Süper Üye
Katılım
6 Ocak 2018
Mesajlar
1,572
Yaş
31
Koç gurubuna da bir şeyler yaptılar zamanında, Unutmadık. Maalesef ERK sahibi bazıları, elindeki bu imkanı geçmiş ile hesaplaşmaya yönelik de kullanıyor yapacak bir şey yok, iktidar olan onlar.
özgür basın olarak demiyorum bişi abi :)))) gayet net oldu :)
 

Sota 

CSKN
Administrator
Katılım
6 Mar 2016
Mesajlar
10,249
Ciddi anlamda sasirdim
Bukadar dayanabilmesi bile mucizeyken
neden bu noktada pes etti

Ali Cengizin vardir bir oyunu.