DIY (Kendin yap) 5 in 1 araç çakmak adaptörü ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Geçen aylarda muğla'da arabada böyle bir şey lazım oldu,çünkü biz gider-geliriz diye düşünmüştük ama maalesef kalmak zorunda kalınca şarj durumunda benim navi takılı olduğundan hanımın telinin şarjı bitti,tabi arayan ulaşamamış,sonradan teli de doldurduk ama fırça yemediğimiz kimse kalmadı neredeyse,haklılardı tabii,biz döneriz dedik ama dönemedik,merak etmişler(benim telde o sıralar sorunluydu ve bu yüzden döneriz diye yanıma almamıştım)
İzmir'e döndüğümüzde ilk işim çiftli usb şarj almak oldu,ancak inanın bir gün geldi o 2li de yetmedi :)
Sonunda kendim yapayım bari dedim,kare görünen normal pil şarj adaptör kutusudur.Usblerde ; daha önce aldığım 2li usb şarjın içi , BT kulaklık şarj usb çakmak adaptör içi vede bozuk uydu alıcısının usb girişini kullanarak 4 usbli çakmaklık şarjı yaptım.Ayrıca birde direkt 12V uç çıkardım(belki ileride lazım olur)
Uzun zamandır kullanıyoruz :)

ekleme.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aslında genelde insanların yakındığı sıkıntının nedeni kalitesiz, yazdığı değeri veremeyen şarj aletlerini satın almaları oluyor.:hihi

Elinize sağlık. :mutlu

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
bunu seri üretim yapacaksın esasında, hepsi bir arada güzel bir proje olmuş, eline sağlık

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Çin'de illa ki vardır, yoksa bile görmeleri yeterli. :haha1
Çin alışveriş sitelerine bakmalı.:kas

hem usb şarj hemde 12V adaptörlüsü yoktur heralde bu şekilde yada vardırda biz bilmiyoruz olaya uzağız biraz. benim araç şarj cihazı kapı içinde yer yapmış ameliyatla sökülecek yerinden belki 1 senedir hiç kullanılmadı. benim telefon desteklemeyen güç kaynağı uyarısı veriyor başkasınada kullandırmıyorum powerbank var torpidoda:hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Halen kullanılıyor,en büyük kolaylığı "hadi seninki dolmuştur çıkart,benimkinin pili %9 oldu" muhabbeti sona erdi :)
12v çıkışı da kullanıyoruz ara sıra.İyiki de yapmışım 12v ,ama uç ters oldu,erkek taktım,halbuki dişi takmam gerekiyordu ama onu da mini dolabın fişini kesip ,dişi yaparak çözdüm :))

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Halen kullanılıyor,en büyük kolaylığı "hadi seninki dolmuştur çıkart,benimkinin pili %9 oldu" muhabbeti sona erdi :)
12v çıkışı da kullanıyoruz ara sıra.İyiki de yapmışım 12v ,ama uç ters oldu,erkek taktım,halbuki dişi takmam gerekiyordu ama onu da mini dolabın fişini kesip ,dişi yaparak çözdüm :))

Biz de çare tükenmez. :hihi:kas

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Arabayı götürdüğüm servis müdürü bunu gördü," abi bu ney" dedi :) gösterdim ve anlattım , demezmi "illa bana da yap" diye :hihi
Yapamam dedim (neme lazım bişey olur benden bilinir :) )

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt