Dış Ünite Montajı Hakkında

B Çevrimdışı

berkayk

Yeni Üye
23 Haz 2023
7
29
Merhaba,

Dış ünitemi astırmam site kuralları gereği yasak olduğundan yere koymak durumundayım. Balkonu öldürmemek adına cm cinsinden uzunlukları verdiğim yere koymak istiyorum ama düzgün bir kurulum dökümanı bulamadım. Yine bu forumdan istediğim tavsiye üzerine LG DualCool S18ETK alacağım, dış ünite boyutları 770x545x288 gözüküyor. Dış ünite ilgili yere kurulabilir mi ?

Edit: Çizgilerdeki değerler;
  • Kırmızı Çizgiler -> 88cm ve 96cm​
  • Siyah Çizgiler -> 100cm ve 108cm​

WhatsApp-Image-2023-06-24-at-10.23.19.jpg
WhatsApp-Image-2023-06-24-at-10.23.20.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Bende süpürgeliğe dikkat etmemişim. 60' lık olsa gerek. (1,5 karo 100 geldiğine göre, süpürgelik binen yerle birlikte 108) Eğer kapı üstünde yeterli yer olursa bu iş olur gibi.
Kapı üstüne montaj yapilirsa balkonu öldürmemiş oluruz.

evde uzun boylu varsa belki bir ihtimal kafasına denk gelebilir ama her şekilde yere koymaktan iyidir.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
60cm hocam orası

Kural gereği balkon zeminine koymak zorundayım. Üstlere takamıyorum malesef yoksa kapı üzerine monte ettirecektim
Bu kısmını merak ettim. Mülkiyet sınırları size ait olan ve bina dış cephe sınırlarında olmayan bir alana hangi hukuki gerekçeyle şerh koyabiliyorlar ki? Hatta bu konuda deneyimi bulunan Sota Sota daha net bilgi paylaşabilir.

B Çevrimdışı

berkayk

Yeni Üye
23 Haz 2023
7
29
Bu kısmını merak ettim. Mülkiyet sınırları size ait olan ve bina dış cephe sınırlarında olmayan bir alana hangi hukuki gerekçeyle şerh koyabiliyorlar ki? Hatta bu konuda deneyimi bulunan Sota Sota daha net bilgi paylaşabilir.

Kiracı olduğumdan yönetimin kararına uymak zorundaydım fakat bu konuyu daha detaylı araştıracağım. Teşekkür ederm

Geri
Üst Alt