Dış ünite gaz borusunda tıkırdı sesi..?

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Merhaba arkadaşlar, klimamı takalı bir yıl oldu ve ısıtma soğutma modunda yaz kış kullanıyorum. Geçen sıcaklardan iyice bunaldığımız için salonda yatalım dedik ve malum çok sessiz saatler olduğu için bir yandan tıkırdı sesleri duymaya başladım, bizden değildir dedim ama ortam istenilen soğukluğa gelince ve klima kendini kısınca seste gitti. Acaba dedim sonra ertesi gün özellikle turbo modunda gittim dış ünitenin yanına ve evet tıkırtılar var, soğuk gaz borusunun gittiği kutudan geliyor. Bunun sebebi nedir bu bir arıza mıdır, ne yapmalı ?

Klimam; Vessen vtxn35a 12.000 BTU

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Klima yuksek hz calisirken ister istemez vibrasyon artar
Klimanizin borulari klima konsoluna yada etrafindaki herhangibir birseye temas ediyorsa tikir yada vurma sesi duyabilirsiniz
kontrol edin, mumkunse bir video ekleyin.

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Ustam yorumun için çok teşekkür, ancak benim bahsettiğim ses o tarz bir ses değil, nasıl diyeyim hani sular kesilir sonra gelmek üzeredir musluktan sesler gelir yaa o tarz bir ses. Bariz bakır borunun içinden, ve dış ünite düşük devirde bile bu ses geliyor. Eve gidince video vs. çekip buraya koymaya çalışacağım daha net bilgi olur sanırsam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt