Dikkat! Twitter'da virüs saldırısı Başladı Bunu Sakın yapmayın

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Arkadaşlar twitter!da şifrelerinizi çalmaya yönelik olarak "Hesabınıza şu ilden girildi Hesabınızı koruma altına almak için hemen şifrenizi değiştirin" şeklinde gelen mesaja inanıp sakın tıklamayın Tıklandığında sizi twitter giriş ekranına benzeyen taklit bir adrese yönlendiriyor ve kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanızı istiyor. Tamamen phising (oltalama) yöntemi ile çalışan bir tuzaktır Tıklamadan kullanıcıyı engelleyin ve mesajı şikayet edin Eğer şifrenizi yazıp gönderdi iseniz acil cep telefonunuz yardımı ile şifrenizi yenileyiniz Konu oldukça önemlidir

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Arkadaşlar twitter!da şifrelerinizi çalmaya yönelik olarak "Hesabınıza şu ilden girildi Hesabınızı koruma altına almak için hemen şifrenizi değiştirin" şeklinde gelen mesaja inanıp sakın tıklamayın Tıklandığında sizi twitter giriş ekranına benzeyen taklit bir adrese yönlendiriyor ve kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanızı istiyor. Tamamen phising (oltalama) yöntemi ile çalışan bir tuzaktır Tıklamadan kullanıcıyı engelleyin ve mesajı şikayet edin Eğer şifrenizi yazıp gönderdi iseniz acil cep telefonunuz yardımı ile şifrenizi yenileyiniz Konu oldukça önemlidir
bende çıkmıştı.
twitere sayfada yazdım ama yanıt vermediler . böyle sorumsuzluk olmaz
neyseki tıklamadım,sonra asıl hesap çıktı O hesabın üstünden yeni hesap türedmişler

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
bende çıkmıştı.
twitere sayfada yazdım ama yanıt vermediler . böyle sorumsuzluk olmaz
neyseki tıklamadım,sonra asıl hesap çıktı O hesabın üstünden yeni hesap türedmişler

İlgilenirler büyük ihtimal. Aynı şikayeti yapan birçok kullanıcı olmuştur diye düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
gerektiğinde twitter açarken alışılmadık davranışlar var değip daha yepyeni hesap açmayı kapattıyorsa cevap vermeyide öğrensinler bu Facebook içinde geçerli.

Onu yazılım yapıyor ama benim bildiğim?:alala
Alışılmadık davranışı genelde VPN üzeri bağlantılarda ya da IP adresiniz kara listeye alınmışsa söylüyordur.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Onu yazılım yapıyor ama benim bildiğim?:alala
Alışılmadık davranışı genelde VPN üzeri bağlantılarda ya da IP adresiniz kara listeye alınmışsa söylüyordur.
tel no istiyor........... mail seçeneği varsa kişi oradan yaptıysa müdahale hakları yok özellikle facebook bunu çok yapıyor. yerli facebook kurmalıyız

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri