Dijitsu 65DS880-890

H Çevrimdışı

HunTurK 

Yeni Üye
12 Nis 2023
30
36
Cümleten selamun aleyküm.

Forumda yeniyim ve konu doğru yerde değilse lütfen ilgili birime taşıyınız.

Bende başlıktaki tv den var yakın zamanda bim'den aldım. Tv'yi gerek kendi wifisinden gerekse kablo ile bağladığımda akıllı asistan bölümünden hız testi yapınca max 4 mbs görüyor ama tarayıcıdan test yapınca 35 mbs hız görüyor. Bu verilerden hangisi doğrudur? Ben sadece maç izlemek için aldım ve iptv ile kullanıyorum bu durumun canlı yayını veya izleyeceğim filmleri vs etkilediğini düşünüyorum çünkü neredeyse 10 kat bir hız farkı var.

1-Tv box'a gerek var mı?
2-Alternatif çözüm var mı?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,623
Tarayıcıdaki doğrudur çünkü direk test ettiğiniz sitedeki hız bilgilerini size aktarıyor.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,623
O zaman tv box alsam bile zaten 30-35 mbs leri görürüm zaten tv ile de o hızları aldığımdan bu da bir şeyi değiştirmez öyle mi?
Donanımdaki parçaların hızı da önemli örneğin işlemci, ram gibi almayı düşündüğünüz box donanımı tv den daha hızlı ise çok fark eder.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
A.slm hoşgeldiniz. Internet hızını nedir.
Telefon yada başka cihazla test yapınca aldığınız hız nedir.

H Çevrimdışı

HunTurK 

Yeni Üye
12 Nis 2023
30
36
A.slm hoşgeldiniz. Internet hızını nedir.
Telefon yada başka cihazla test yapınca aldığınız hız nedir.
Hoşbuldum. Pc den ve telefondan aldığım hız 30-35 arası değişiyor.
Tv nin akıllı asistan menüsünde bulunan hız testinden wifi yada ethernet fark etmeksizin aldığım hız max. 4 mbs

Not : Bu arada youtubeden 4k video açınca donma kasma olmadan sorunsuz bir şekilde izliyorum, maç yayınlarını da sorunsuzca izliyorum ama görüntü kalitesi 1280x720 olarak görünüyor programın bilgi kısmında

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,623
Hoşbuldum. Pc den ve telefondan aldığım hız 30-35 arası değişiyor.
Tv nin akıllı asistan menüsünde bulunan hız testinden wifi yada ethernet fark etmeksizin aldığım hız max. 4 mbs

Not : Bu arada youtubeden 4k video açınca donma kasma olmadan sorunsuz bir şekilde izliyorum, maç yayınlarını da sorunsuzca izliyorum ama görüntü kalitesi 1280x720 olarak görünüyor programın bilgi kısmında
Tv deki hız şiddetini baz almayın o tv nin yazılımı ile alakalı yazılımı yapan kişi düşük hızı bile ufak bir kod ile full gösterebilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Bunun haricinde testi yaparken lokasyon olarak nereyi seçtiğiniz bilmiyoruz.
Bu durumun sonucu direkt etkiler.

Browser üzerinden yaptığınız test geçerlidir.

H Çevrimdışı

HunTurK 

Yeni Üye
12 Nis 2023
30
36
Tv deki hız şiddetini baz almayın o tv nin yazılımı ile alakalı yazılımı yapan kişi düşük hızı bile ufak bir kod ile full gösterebilir.
Peki yardımınız için teşekkür ederim

Bunun haricinde testi yaparken lokasyon olarak nereyi seçtiğiniz bilmiyoruz.
Bu durumun sonucu direkt etkiler.

Browser üzerinden yaptığınız test geçerlidir.
Yardımlarınız için teşekkürler

Geri
Üst Alt