Digiturk ve Uydu yayını aynı anda izleme

S Çevrimdışı

sebo25

Yeni Üye
18 Ara 2019
16
35
Arkadaşlar binada disegq var eve tek bir kuaksiyel kablo geliyor. Şimdi digitürk ve normal uydu yayınını aynda nasıl izleyebilirim? Digiturkün girişine gelen kabloya 2 çıkışlı splitter bağlayıp bir çıkışı digiturke diğer çıkışı tv ye bağlasam olur mu? Digiturk cihaz fişte iken kanallarda çakışma olur mu?Bir sitede okuduğum kadarıyla digitürk müşteri temsilcisi istenirse uydu yayınlarını da cihaz açılabiliyormuş diye bir şey okudum, böyle bir şey mümkün mü?

C Çevrimdışı

commigere 

Aktif Üye
17 May 2018
86
40
Digitürk cihazınızın modelini yazabilirseniz belki yardımcı olabilirim. Ben de HM 9505 vardı bütün uyduları açabiliyorsunuz onunla mesela bir kodla.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Eutelsat varsa merkezi sisteminizde olabilir. Digiturk Eutelsat üzerinden yayın veriyordu bildiğim kadarıyla.
Daireye gelen tek kablodan iki farklı yayın izleyemezsiniz.
Birinde horizontal frekans izlenirken diğerinden de horizontal frekans izlenebilir. Ya da vertical izlenirken diğerinden de vertical izlenebilir.
Tek kablo ile birinde NTV diğerinde TRT izleyemezsiniz mesela.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Tahminimce olmaz Digitürk ayrı Türksat ayrı yayınlar çünkü

S Çevrimdışı

sebo25

Yeni Üye
18 Ara 2019
16
35
Eutelsat varsa merkezi sisteminizde olabilir. Digiturk Eutelsat üzerinden yayın veriyordu bildiğim kadarıyla.
Daireye gelen tek kablodan iki farklı yayın izleyemezsiniz.
Birinde horizontal frekans izlenirken diğerinden de horizontal frekans izlenebilir. Ya da vertical izlenirken diğerinden de vertical izlenebilir.
Tek kablo ile birinde NTV diğerinde TRT izleyemezsiniz mesela.

Şimdi müşteri hizmetleri ile görüştüm dediğiniz gibi Eutelsat olması gerekiyormuş. Yönetici ile konuşmam lazım ama olduğunuda sanmıyorum...

C Çevrimdışı

commigere 

Aktif Üye
17 May 2018
86
40
  1. "Menü > Digiturk Anahtar Bilgisi > STB ve Dijital Kart Bilgileri" menüsüne girin ve kumandadan "221207" tuşlayın.
  2. Tuşlama sonrasında gizli menü açılacak. Bu menüden Fabrika Varsayılan Ayarı deyin ve parolayı girin. Varsayılan parolanın dört sıfır "0000" olması gerek.
  3. Parolayı girip işlemi kabul ettiğinizde cihaz sıfırlanmış bir şekilde yeniden başlayacak. Ardından uydu ayarlarını yapabilirsiniz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şunu bir deneyin diğer uydular açılabilir. Humaxlar'da bu şekilde açılabiliyor diğer uydular. Sizinki Vestel mi acaba ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Merkezi sistemse ,zaten genelde DT çanağı takılıdır mutlaka,santral erişebileceğin yerdeyse ,çık bak ,belki boş çıkış vardır,kendine oradan bir kablo daha çekersin ,onu da normal uydu alıcısına takarsan olur biter.
Splitter olmaz.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
546
55
Arkadaşlar binada disegq var eve tek bir kuaksiyel kablo geliyor. Şimdi digitürk ve normal uydu yayınını aynda nasıl izleyebilirim? Digiturkün girişine gelen kabloya 2 çıkışlı splitter bağlayıp bir çıkışı digiturke diğer çıkışı tv ye bağlasam olur mu? Digiturk cihaz fişte iken kanallarda çakışma olur mu?Bir sitede okuduğum kadarıyla digitürk müşteri temsilcisi istenirse uydu yayınlarını da cihaz açılabiliyormuş diye bir şey okudum, böyle bir şey mümkün mü?
Eğer uydu anteniniz Turksat'a bakıyorsa hem Digiturk yayınlarını hem de Turksat yayınlarını izleyebilirsiniz.
Şöyle:
Yukardan gelen kablonun "T" diye tabir ettiğimiz bölücüler var piyasada 2-3 liraya satılıyor.
Bunlardan bir tane alıp takarsınız birisi Digiturk kutusuna gider, diğer normal uydu cihazına gider.
Digiturk yayınlarını izlemek istediğiniz de uydu cihazını kapatırsınız, uydu yayınlarını izlemek istediğinizde Digiturk cihazını kapatırsınız.
Ben bu şekilde uzun zamandır kullanıyorum.

S Çevrimdışı

sebo25

Yeni Üye
18 Ara 2019
16
35
Eğer uydu anteniniz Turksat'a bakıyorsa hem Digiturk yayınlarını hem de Turksat yayınlarını izleyebilirsiniz.
Şöyle:
Yukardan gelen kablonun "T" diye tabir ettiğimiz bölücüler var piyasada 2-3 liraya satılıyor.
Bunlardan bir tane alıp takarsınız birisi Digiturk kutusuna gider, diğer normal uydu cihazına gider.
Digiturk yayınlarını izlemek istediğiniz de uydu cihazını kapatırsınız, uydu yayınlarını izlemek istediğinizde Digiturk cihazını kapatırsınız.
Ben bu şekilde uzun zamandır kullanıyorum.

Tşkkler bende bu şekilde çözücem galiba

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri