Digiturk ve türksat uydu arasında geçiş yapmak mümkün mü

S Çevrimdışı

sahinhu

Yeni Üye
13 May 2020
23
34
Merhabalar, tek anten kablosunu ayırıcıyla 2ye bölüp birini doğrudan tvnin arkasına diğerini digiturk kutuya(türksattan izliyorum zaten) taksam(digiturk tvye hdmi'la bağlı) aktif olarak tvden digiturk ve uydu arasında geçiş yapabilir miyim?

digitürku sadece mac zamanları takıyorum, ama her seferinde sök tak uğraşmak istemiyorum böyle bi imkan varsa.

yani prize gelen uydu kablosunu 2 girişe ayırıp biri sabit tvde biri digiturk kutuya bağlansa tv içinden ikisi arasında ps4/tv geçişi gibi anlık geçiş yapabilir miyim?

normalde tek kabloyu splitterla ayırınca iki farklı tvde aynı anda görüntü alınmıyor ama benim amacım 2 farklı tv değil zaten, tek tvde ikisi arasında sorunsuz geçiş yapmak

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sahinhu

Yeni Üye
13 May 2020
23
34
Digiturk kutunuzun arkasında LNB-Out var mı? Yani 2 tane LNB bağlantı noktası varsa cihazda out kısmından çıkış alıp tvye girerek digiturk kutuyu kapattığınızda tvden devam edebilirsiniz.
Yarın kontrol ederim olup olmadığını ama digiturk ve düz uydu arasında geçiş yapabilmek daha konforlu geldi bana, yarın splitter alıp deniycem inş olur, normalde splitterla çoklayınca Vertical ve H çakışması oluyor aynı anda farklı tvlerde izlenmiyor ama aynı tv üstünde geçişte cakisma olur mu onu merak ettim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ikisini aynı anda kullanmıyacaksan bu şemadaki uygulama ile olur:ok

95586355446261d12a78920c275d8.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

955863554462620855bf6c1fb0ebc.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Kutular aynı anda kullanılacaksa çok çıkışlı LNB kullanmanız gerekir.
Örneğin şunun gibi;

Kutuları aynı anda kullanmayacağım diyorsanız, bir çoklayıcı da işinizi görür;

Usta
Aynı tv de kullanacağı için en uygun işlem Olitos Olitos un yazdıkları yada digitürk kablo ayrı inip direk kutuya Türksat kablo ayrı inip direk tv ye bağlanacak

C Çevrimdışı

commigere 

Aktif Üye
17 May 2018
86
40
İki ayrı receiver olsaydı birinin fişini çıkarıp diğerini takarak izlemek istediğiniz cihazı kullanabilirdiniz. Ama tv açılınca tunere devamı olmasa da voltaj yollayacaktır. O zaman da ya Digitürk'ün ya da televizyonunuzun tunerini yakacaksınız. Tv için ayrı hat çektirmek daha iyi olacaktır.

alper1925 Çevrimdışı

alper1925 

Aktif Üye
19 Haz 2020
50
31
Hocam ;

Öncelikle Digiturk EuroSat mı Yoksa Turksat mı ? Onu belirtirsen daha detaya gireriz diye düşünüyorum .

S Çevrimdışı

sahinhu

Yeni Üye
13 May 2020
23
34
Hocam ;

Öncelikle Digiturk EuroSat mı Yoksa Turksat mı ? Onu belirtirsen daha detaya gireriz diye düşünüyorum .
türksat hocam, hd kanallarda turksatla eurtelsat arasında pek bi fark kalmadığı için direkt türksata takıyorum, ki zaten maç harici kullanmiyorum sayılırm

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
2 cihaz da aynı anda açık olacağı için bu tarz swiq lere itibar etmeyiniz 13v = 18h hıgh=low voltaj çakışması nedeni ile tv tuneri pert olacaktır. doğru olan, turksat çanağına twin lnb takılarak 2 hat çekilmesidir... sağlam kazık hikayesini hepimiz biliriz. maceraya gerek yok, ne gelirse ya meraktan yada .......n demişler... önerim vazgeçin bu sevdadan:fiskos.
hürmetler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri