Digiturk Modül TV İle Uyumlu Mu

K Çevrimdışı

kimbo

Yeni Üye
19 Tem 2021
2
32
değerli arkadaşlar size bir müracatta bulunmak istiyorum,vestel ci modül girişli var.acaba digitürkun irdeto modülü uyarmi birde bu modülü letgo uygulama üzerinden 2 al almak istiyorum.almadan önce ne yapmam gerekli daha önce kart modülle pek bilgim yok ama bütçem ancak bu kadar modül 50 tl acaba bu modül kaç ay gider yada sadece adam bırakmış açıklamada yapmamış acaba alayim mi yoksa normal digitürk e abonemi olayım.

images-12.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Uyumlu diye biliyorum.
Hatta kurulum menüsünde Digiturk kolay kurulum seçeneği de olması lazım.
İkinci el alırken neye dikkat etmeli onu bilmiyorum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
O modülü alırsanız hiç bir işinize yaramaz, o modüller çöp oldu artık. Büyük ihtimalle zamanında Arçelik tv alana hediye Digiturk üyeliği veriliyordu bu modüllerle, bu arkadaşa da ordan kalmıştır bu modül. Digiturk modül devir ettirmiyor, modüllere üyelik tanımlatmıyor. Kısacası almayın.

C Çevrimdışı

commigere 

Aktif Üye
17 May 2018
86
40
İrdeto CI+ modüller Vestel televizyonlarda çalışır.

Digitürk modül devretme işlemi yapıyor ancak iki kişi de aynı anda aynı servise gidip işlemleri yaptırmalı.

Modülün tek başına bir işe yaraması söz konusu değil devir işlemi yaptıktan sonra paket satın almanız gerekiyor. Modüllere spor paketleri hariç diğer paketler eklenebiliyor.

*Ayrıca modüller üyelik sonunda iade edilmelidir. Satan arkadaş iade etmezse kendisine ceza faturası çıkacaktır.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135

Digitürk modül devretme işlemi yapıyor ancak iki kişi de aynı anda aynı servise gidip işlemleri yaptırmalı.

Modülün tek başına bir işe yaraması söz konusu değil devir işlemi yaptıktan sonra paket satın almanız gerekiyor. Modüllere spor paketleri hariç diğer paketler eklenebiliyor.

*Ayrıca modüller üyelik sonunda iade edilmelidir. Satan arkadaş iade etmezse kendisine ceza faturası çıkacaktır.
Benim arkadaşım geçen ay modül devir alacaktı üstüne gittiler Digiturk yüz yüze temsilcisine, devir yaparız ama modülü geri alıp cihaz getiririz eve demişler, modülle devam edemezmiş :alala

K Çevrimdışı

Kimbooo

Yeni Üye
19 Tem 2021
7
32
O modülü alırsanız hiç bir işinize yaramaz, o modüller çöp oldu artık. Büyük ihtimalle zamanında Arçelik tv alana hediye Digiturk üyeliği veriliyordu bu modüllerle, bu arkadaşa da ordan kalmıştır bu modül. Digiturk modül devir ettirmiyor, modüllere üyelik tanımlatmıyor. Kısacası almayın.
teşekkür ederim size bilgin için yani çalışmaz modül doğrumu
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Uyumlu diye biliyorum.
Hatta kurulum menüsünde Digiturk kolay kurulum seçeneği de olması lazım.
İkinci el alırken neye dikkat etmeli onu bilmiyorum.
teşekkür ederim cevapladığınız için çoğu arkadaşlar alırken bayiye gidip devire edip abone olacaksın ondan sonra

sence çalışmazmi diyor sun bilgin için teşekürler ederim

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
teşekkür ederim size bilgin için yani çalışmaz modül doğrumu

teşekkür ederim cevapladığınız için çoğu arkadaşlar alırken bayiye gidip devire edip abone olacaksın ondan sonra

sence çalışmazmi diyor sun bilgin için teşekürler ederim
Digiturk mevcut modül üyelerini bile cihaz vermeye zorluyor. Mesela yukarıdaki arkadaşın dediğine göre Süper Lig paketi tanımlamıyormuş modül üyelerine, yani modülü devir alsanız bile maçları izleyemeyeceksiniz, sadece film, dizi, belgesel paketlerini alabiliyorsunuz.

Kaldı ki o satılan modülün durumu ne ? Modül aktif mi, pasif mi bilmiyoruz. Modül aktif kullanılıyor ise devir alabilmek için satan kişi ile beraber Digiturk yüz yüze ofisine gitmelisiniz. Modül pasif ve cezalı ise zaten bir işinize yaramaz.

K Çevrimdışı

Kimbooo

Yeni Üye
19 Tem 2021
7
32
Digiturk mevcut modül üyelerini bile cihaz vermeye zorluyor. Mesela yukarıdaki arkadaşın dediğine göre Süper Lig paketi tanımlamıyormuş modül üyelerine, yani modülü devir alsanız bile maçları izleyemeyeceksiniz, sadece film, dizi, belgesel paketlerini alabiliyorsunuz.

Kaldı ki o satılan modülün durumu ne ? Modül aktif mi, pasif mi bilmiyoruz. Modül aktif kullanılıyor ise devir alabilmek için satan kişi ile beraber Digiturk yüz yüze ofisine gitmelisiniz. Modül pasif ve cezalı ise zaten bir işinize yaramaz.
benimde amacım zaten filim belgesel ama o.modul ne zaman almış tarihi zamanı bilinmesi gerek dediğin gibi adamda 40 tane daha var kaçakmi getirmiş sanmam en iyisi sorması lazım

Screenshot_20210721-140516_letgo.jpg

az önce kendisiyle irtibata geçtim sadece modül satıyormuş paketinde kartı sordum yok dedi ambalajın içinde dedi

K Çevrimdışı

Kimbooo

Yeni Üye
19 Tem 2021
7
32

çok teşekürler ben kartla beraber sattığını düşündüm malum modül tekmis ama modülü farzet aldım kargo ücreti 17 90 tele daha sormadım kargoyla beraber 70 tly geliyor değer aktifse bayiye gidip abone olmam gerekir sadece filim için alıyorum yoksa digitürku ücretsiz ip mp3 üzerinden izleyebiliyorum internetim var az önce irtibata geçtim bana çalışır dedi

Card sharing yapılmış olabilir.
Modülü bu yüzden bıraktılar sanırım. (Digiturk)
Card sharing yapılmış olabilir.
Modülü bu yüzden bıraktılar sanırım. (Digiturk)
Cart sharing nedir bu anlamadım yani modül işi artık kaldirdilarmi yoksa başka bir durum

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
benimde amacım zaten filim belgesel ama o.modul ne zaman almış tarihi zamanı bilinmesi gerek dediğin gibi adamda 40 tane daha var kaçakmi getirmiş sanmam en iyisi sorması lazım

Screenshot_20210721-140516_letgo.jpg

az önce kendisiyle irtibata geçtim sadece modül satıyormuş paketinde kartı sordum yok dedi ambalajın içinde dedi
Boş modül satıyor bu o zaman, hiç bir işe yaramaz çalışması için kart olması gerekiyor içinde. Bu modülü alsan da Digiturk sana üyelik vermez. Digiturk kart cihaz eşleşmeli üyelik veriyor sadece korsanın önüne geçmek için. Yani bu boş modülü alırsan hiç bir işine yaramayacak verdiğin parayla kalacaksın. Çok eskiden kalma üyelerde ve çeşitli tv kampanyaları ile verilen modüller var sadece piyasada, onların devir alınabilmesi içinde aktif üyelik olması gerekiyor modülde, ancak bu şekilde üstüne modül devir alabilirsin.

K Çevrimdışı

Kimbooo

Yeni Üye
19 Tem 2021
7
32
Boş modül satıyor bu o zaman, hiç bir işe yaramaz çalışması için kart olması gerekiyor içinde. Bu modülü alsan da Digiturk sana üyelik vermez. Digiturk kart cihaz eşleşmeli üyelik veriyor sadece korsanın önüne geçmek için. Yani bu boş modülü alırsan hiç bir işine yaramayacak verdiğin parayla kalacaksın. Çok eskiden kalma üyelerde ve çeşitli tv kampanyaları ile verilen modüller var sadece piyasada, onların devir alınabilmesi içinde aktif üyelik olması gerekiyor modülde, ancak bu şekilde üstüne modül devir alabilirsin.
demek istediğinizi şu şekilde anladım yani eskilerde kalma modül bir nebi illegal ama alsanız bile digitürk bayileri kartı vermez adoğrumu yada o kişilerinden aktif üyelik olması şart devir modül burada biraz anlamadım onlardan kendi üstünde abonelikleri benmi gececem doğrumu

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
demek istediğinizi şu şekilde anladım yani eskilerde kalma modül bir nebi illegal ama alsanız bile digitürk bayileri kartı vermez adoğrumu yada o kişilerinden aktif üyelik olması şart devir modül burada biraz anlam
Modüller illegal değil, bu arkadaşın sattığı sadece boş modül içinde kart yok. Yani bir teneke parçasından ibaret, hiç bir işlevi yok ?

Digiturk yeni üyelikler de modül üyeliği vermiyor, kart cihaz eşlemeli üyelik veriyor. Yani size bir uydu alıcısı veriyor içinede kartı takıyor, bu ikisinide eşleştiriyor. O kartı içinden çıkarıp başka bir cihaza veya modüle taksanızda çalışmıyor. Sadece size verdiği uydu alıcısında çalışıyor.

Yani bu modülü satın alsanız Digiturk bayisine gitseniz size üyelik vermeyecekler. Bizzat Digiturk'un kendisiden bile isteseniz size modüllü üyelik vermeyecek, modüllü üyelik Digiturk'te yok.

Kimisinde modül var ve izliyorlar dersenizde, eskiden Digiturk'te modüllü üyelik vardı, onlar çok eski üyeler. Bazısıda Arçelik ve Vestel'in zamanında tv alana Digiturk üyeliği hediye kampanyaları ile bu modüllere sahip oldu. Modüllü üyelik kaldırılsa bile onların üyeliği eskiden modüllü olduğu için devam ediyorlar, hatta Digiturk bu modüllü üyelere zamanında çok baskıda yaptı, modülleri geri alıp uydu cihazı vermek için. Şimdi ise Digiturk bu eskiden modüllü üyeliği olanlar Süper Lig paketlerini satmıyor, sadece film,dizi,belgesel paketlerini satın alabiliyorlar. Süper Lig maçlarını izlemek isterlerse modülü iade etmelerini ve cihaz kart eşleşmeli üyeliğe geçmelerini söylüyor.

Kısacası sizin modül üyeliği alabilmenizin tek yolu, hali hazırda Digiturk modül üyeliği olan birini bulmanız ve onun üyeliğini üzerinize devir almanızdan geçiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri