Vestel 65qa9700 ve bitmeyen sorunlar

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Merhaba Google TV ile android TV arasında hangisini tavsiye edersiniz artılar eksiler nelerdir

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Merhaba. Google TV Android TV' nin farklı arayüzlü olanıdır. Teknik olarak herhangi bir farkı olmamakla birlikte sadece Launcher dediğimiz Android ön yüzü Google TV' de farklıdır.
Desteklediği uygulamalar ve kullanışlılık olarak hangisi sizce (TV için büyük ihtimalle değişim cikacak panel arizasi varmış Vestel boe ile irtibata geçmiş 🤣)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Desteklediği uygulamalar ve kullanışlılık olarak hangisi sizce (TV için büyük ihtimalle değişim cikacak panel arizasi varmış Vestel boe ile irtibata geçmiş 🤣)
Hayırlısı olsun ne diyeyim. :deli1 Açıkçası çok büyük bir farkı yok yukarıda açıkladığım gibi. Ancak Google TV ile ilgili birkaç kullanıcı uygulama yükleme v.s. konularında sorun yaşadığını paylaştı. Sanki uygulama yükleme konusunda Android TV daha sağlıklı olacak gibi. O kısımda da şöyle bir handikap var, Google TV arayüzü güncellemeye devam edecekleri arayüz. Dolayısıyla Android TV iki gün sonra güncellenemediği için kullanılamazsa o da sıkıntı yaratır. Hepsinin üstüne iyice kafa karıştırayım, Bizler hep söylüyoruz, TV ömrü dolmadan smart tarafı donanım yetersizliği nedeniyle çok bir iş görmeyecek. O yüzden sizin durumunuzda önemli olan TEK ŞEY Panel. O hayırlısıyla bir sağ salim gelsin de. Android kısmı bir box' a bakar.

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Hayırlısı olsun ne diyeyim. :deli1 Açıkçası çok büyük bir farkı yok yukarıda açıkladığım gibi. Ancak Google TV ile ilgili birkaç kullanıcı uygulama yükleme v.s. konularında sorun yaşadığını paylaştı. Sanki uygulama yükleme konusunda Android TV daha sağlıklı olacak gibi. O kısımda da şöyle bir handikap var, Google TV arayüzü güncellemeye devam edecekleri arayüz. Dolayısıyla Android TV iki gün sonra güncellenemediği için kullanılamazsa o da sıkıntı yaratır. Hepsinin üstüne iyice kafa karıştırayım, Bizler hep söylüyoruz, TV ömrü dolmadan smart tarafı donanım yetersizliği nedeniyle çok bir iş görmeyecek. O yüzden sizin durumunuzda önemli olan TEK ŞEY Panel. O hayırlısıyla bir sağ salim gelsin de. Android kısmı bir box' a bakar.
Panelden yana şansımız gülmedi yine aynı TV ve Toshiba sunacaklar sanırım yada ücret iadesi diyecekler kabul etmeyeceğim acaba dedim aradaki farkı versek ve Google TV mi alsam ama oda risk ekradaki lekeler TV+ tan oluyormuş onu kesfetmisler fakat bende TV+ yok 🤣 çizgiler panel hatası hayırlısı bakalım ne olacak beni neler bekliyor...Vestel fabrikası evime incelemeye gelmek istemiş kabul etmedim gitsin üretim bantlarını incelesinler....

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Yazılım atıldı bence sorun devam ediyor 🤣
Çok baktım bulamadım boe mi lg panelmi 🤣🤣🤣

K Çevrimdışı

Kocaman

Yeni Üye
4 Kas 2021
9
60
Aynı model tv bende de var,2022 eylülünde almıştım geçen akşam tv seyrederken aynı sorun bende de oldu ama sadrce o akşam oldu bir daha olmadı acaba tekrar yaparmı ki şimdi bende ikirciklendim.

20230529_223116.jpg
20230529_223118.jpg

Benimkide belirgin görünüyor

Son düzenleme:
seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Tv+
Aynı model tv bende de var,2022 eylülünde almıştım geçen akşam tv seyrederken aynı sorun bende de oldu ama sadrce o akşam oldu bir daha olmadı acaba tekrar yaparmı ki şimdi bende
Aynı model tv bende de var,2022 eylülünde almıştım geçen akşam tv seyrederken aynı sorun bende de oldu ama sadrce o akşam oldu bir daha olmadı acaba tekrar yaparmı ki şimdi bende ikirciklendim.

20230529_223116.jpg
20230529_223118.jpg

Benimkide belirgin görünüyor
TV plus uygulaması varmı ondan izliyorsaniz TV yi bu tip izler çıkıyormuş bende o uygulama olmadığı halde cikiyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yazılım atıldı bence sorun devam ediyor 🤣
Çok baktım bulamadım boe mi lg panelmi 🤣🤣🤣
Çok baktım derken? En son gelen panelin bilgisini almak istiyorsanız, Menu 4725 yapıp görüntüyü aşağıdaki konuda paylaşınız;

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Çok baktım derken? En son gelen panelin bilgisini almak istiyorsanız, Menu 4725 yapıp görüntüyü aşağıdaki konuda paylaşınız;

Hatalı yazmışım 🙏 panel bilgisine ulaştık sayenizde panel boe :) boe panel ve lg panel avantaj dezavantajları vs bu konularda pek bilgi bulamadım

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hatalı yazmışım 🙏 panel bilgisine ulaştık sayenizde panel boe :) boe panel ve lg panel avantaj dezavantajları vs bu konularda pek bilgi bulamadım
Hata, arıza olduğu zaman hepsinde olur. LG ve BOE hatırladığım kadarıyla ikisi de IPS paneldi. Ben 55 LG IPS panelli bir TV kullanıyorum. Açıkçası İkisi arasında ahım şahım bir fark var diyemem.

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Hata, arıza olduğu zaman hepsinde olur. LG ve BOE hatırladığım kadarıyla ikisi de IPS paneldi. Ben 55 LG IPS panelli bir TV kullanıyorum. Açıkçası İkisi arasında ahım şahım bir fark var diyemem.
İkiside ips ama boe karanlik gibi geldi bana lg birazdaha parlak gibii geldi bana

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt