Defrost süresi

K Çevrimdışı

kamilsen81

Yeni Üye
7 Kas 2016
5
54
Geçen ay 18lik bir LG sirius smart klima aldım. Isıtma amaçlı aldığım klima 12 dakikada bir defrost yapıyor. Saatte 5 kere yaptığını saydım. Üstelik Muğla da yaşıyorum. Bu mevsimde zaten bırakın eksi değerleri, 10 derecenin bile altına nadiren iniyor sıcaklık. En iyi ihtimalle saatte bir mutlaka giriyor. Ama dediğim gibi çoğunlukla 10-15 dakikada bir yapıyor bunu.
. Dış ünitesi balkonda tam üst köşeye monte edildi. Montaj sırasında usta vakum falan da yapmadı. Ne yapmak gerekir, bir önerisi olan var mı?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Cvp: Defrost süresi

kamilsen81' Alıntı:
Geçen ay 18lik bir LG sirius smart klima aldım. Isıtma amaçlı aldığım klima 12 dakikada bir defrost yapıyor. Saatte 5 kere yaptığını saydım. Üstelik Muğla da yaşıyorum.  Bu mevsimde zaten bırakın eksi değerleri, 10 derecenin bile altına nadiren iniyor sıcaklık. En iyi ihtimalle saatte bir mutlaka giriyor.  Ama dediğim gibi çoğunlukla 10-15 dakikada bir yapıyor bunu.
. Dış ünitesi balkonda tam üst köşeye monte edildi. Montaj sırasında usta vakum falan da yapmadı.  Ne yapmak gerekir, bir önerisi olan var mı?

Kamil Bey Bu Olayı Bende Fark Ettım ama Ufak Bır Karısıklık Soz Konusu

Dıs Ortam Sıcaklıgı Yuksek Oldugu ıcın Cıhaz Hemen Ortamı Isıtıp Termostat Yapmakta

Dıs Ortam Sıcaklıgı Dusunce Bu Olayı Pek Gorme Sansınız Olmaz

Termostat Yaptıgı anda Ic Unıtede Defrost Lambası Yanmakta
Lamba Yandıktan Sonra Cıkın Dısarıya Bakın Dıs Unıtenın Calısmadıgını Gorursunuz

ama Defrost anında Dıs Unıte Hala Aktıf Konumda Oldugunu Bılıyorsunuzdur

Kısaca Ortalıgı Karıstıran O Sımge :naughty:

K Çevrimdışı

kamilsen81

Yeni Üye
7 Kas 2016
5
54

İşin gerçeği zaten güç tüketimi de sıfır gösteriyor. Ama bir kere montajcı ustaya güvenmeyince her işte bir bit yeniği arar oldum :) Diğer markalarda da bu termostat olayı var mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571

Tertostat Demek
Ayarladıgın Sıcaklık Degerıne Ortam Ulastıgı Halde Icerının Fazladan Isınmasını Engellemek amaclı
Kesıcı Devre

Tum Klımalarda Mevcuttur.

K Çevrimdışı

kamilsen81

Yeni Üye
7 Kas 2016
5
54
Valla şimdi kafam rahatladı.
Bir de kumandadaki bazı özellikleri kullanamıyorum. Mesela anlık tüketimi gösteriyor ama toplam tüketimi bir türlü gösteremedim. Kataloğuna bu özellik var diye yazıyor. Ayrıca bir sürü simge var kumandanın ekranında. Mesela sivrisinek kovucu, nemlendirici vs. bu özellikler kumanda ekranında olmasına rağmen bizim cihazda desteklemiyor olabilir mi acep?

aeea37f292eebcfd64c64e8e9bbdaf24.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571

Toplam Tuketimi Gosterir Yazini Ben Gormedim
Klavuzdan Foto Cekip Atarmisin

K Çevrimdışı

kamilsen81

Yeni Üye
7 Kas 2016
5
54
Burada yazıyor. Aslını isterseniz bu kılavuzda çok farklı özellikler de yazıyor.

4498334187c7326792d7bd9fc5b24bf3.png

K Çevrimdışı

kamilsen81

Yeni Üye
7 Kas 2016
5
54

Arçelik, beko klimalar da LG sirius smart klimanın bire bir aynısı. Hatta kumandaları bile aynı. Acaba biz sadece markaya 500-600tl fazla para mı verdik? Ayrıca özellik kısmında yazan bir dünya filtre sistemi vardı. Dün temizlemek amaçlı söktüm. Ama sadece en dıştaki sineklik gibi olan filtre nin dışında bişey göremedim. Kafamda soru işaretleri çok.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

:s8:
kamilsen81' Alıntı:
Arçelik, beko klimalar da LG sirius smart klimanın bire bir aynısı.  Hatta kumandaları bile aynı. Acaba biz sadece markaya 500-600tl fazla para mı verdik? Ayrıca özellik kısmında yazan bir dünya filtre sistemi vardı.  Dün temizlemek amaçlı söktüm. Ama sadece en dıştaki sineklik gibi olan filtre nin dışında bişey göremedim.  Kafamda soru işaretleri çok.

G Çevrimdışı

gokyuzu

Yeni Üye
2 Ocak 2018
28

Sota' Alıntı:
kamilsen81' Alıntı:
Geçen ay 18lik bir LG sirius smart klima aldım. Isıtma amaçlı aldığım klima 12 dakikada bir defrost yapıyor. Saatte 5 kere yaptığını saydım. Üstelik Muğla da yaşıyorum.  Bu mevsimde zaten bırakın eksi değerleri, 10 derecenin bile altına nadiren iniyor sıcaklık. En iyi ihtimalle saatte bir mutlaka giriyor.  Ama dediğim gibi çoğunlukla 10-15 dakikada bir yapıyor bunu.
. Dış ünitesi balkonda tam üst köşeye monte edildi. Montaj sırasında usta vakum falan da yapmadı.  Ne yapmak gerekir, bir önerisi olan var mı?

Kamil Bey Bu Olayı Bende Fark Ettım ama Ufak Bır Karısıklık Soz Konusu

Dıs Ortam Sıcaklıgı Yuksek Oldugu ıcın Cıhaz Hemen Ortamı Isıtıp Termostat Yapmakta

Dıs Ortam Sıcaklıgı Dusunce Bu Olayı Pek Gorme Sansınız Olmaz

Termostat Yaptıgı anda Ic Unıtede Defrost Lambası Yanmakta
Lamba Yandıktan Sonra Cıkın Dısarıya Bakın Dıs Unıtenın Calısmadıgını Gorursunuz

ama Defrost anında Dıs Unıte Hala Aktıf Konumda Oldugunu Bılıyorsunuzdur

Kısaca Ortalıgı Karıstıran O Sımge :naughty:
Bu sorun bendede var malesef bende saat başı yapiyor. Bu gün 5 kere yaptı. Bazen patlama veya gaz boşaltma sesine benzer ses çıkartıyor. Ne yapacagimi bilemiyorum ilk günler bu dorun yoktu. Dış sıcaklık 12 -13 derece ve sürekli defrost yapıyor makine

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Saat Bası Defrost Yapması ıcın Dıs Ortamın Asırı Derece Nemlı Olması Gerekır yada Asırı Soguk

Klımayı Cok Yuksek Set Degerınden Kullanırsanızda Klıma Bıraz Nefes Almak ıcın Defrosta Gırebılır Bunuda Ayrıca Belırteyım

G Çevrimdışı

gokyuzu

Yeni Üye
2 Ocak 2018
28

Sota' Alıntı:
Saat Bası Defrost Yapması ıcın Dıs Ortamın Asırı Derece Nemlı Olması Gerekır yada Asırı Soguk

Klımayı Cok Yuksek Set Degerınden Kullanırsanızda Klıma Bıraz Nefes Almak ıcın Defrosta Gırebılır Bunuda Ayrıca Belırteyım

Hataylıyım  sota sende adanalısın galiba hava koşulları neredeyse aynı
 Makina malesef sürekli defrost yapıyor ve bugün sunun farkına vardım 28 dereceye ayarladım oda sıcaklığı 22 dereceyi geçmedi bunu sadece bu iki gündür yapıyor.

Geri
Üst Alt