Daewoo 55dm54u yerine Vestel 55ua9600-55UA9510

N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
99
37
Merhabalar. Cihazda yaşanan sorun nedeniyle değişim yapılacak. Daewoo 55dm54u yerine Vestel 55u9600 veya 55ua9510 modelini önerdiler. Hangisi mantıklı olur? Bu önerilen cihazlarda hangi paneller kullanılıyor? Daha önce bu cihazları hiç araştırmadım, en ufak bilgim yok maalesef. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

S Çevrimdışı

sadislk

Yeni Üye
12 Nis 2022
18
33
55u9600 modelinde + olarak Ultra Motion (MEMC) ve pixellence pro var ve
5510 da 1000hz yazılımsal tazeleme hızı var
5600 de 1300hz yazılımsal tazeleme hızı var
diğer özellikleri hemen hemen aynı.
incelemesi mevcut.

N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
99
37
55u9600 modelinde + olarak Ultra Motion (MEMC) ve pixellence pro var ve
5510 da 1000hz yazılımsal tazeleme hızı var
5600 de 1300hz yazılımsal tazeleme hızı var
diğer özellikleri hemen hemen aynı.
incelemesi mevcut.

Çok teşekkür ederim hocam. Android olması kafamı karıştırıyor ileride donmalar, takılmalar, yapar mı diye. Sanki bayağı şikayet da var 9600 ile ilgili. Bir de u9700 modeli var onun için ne dersiniz? 9600-9700 arasında bir yol izlenirse hangisi olmalı sizce? Tabii 9700 olayı kesin değil.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Çok teşekkür ederim hocam. Android olması kafamı karıştırıyor ileride donmalar, takılmalar, yapar mı diye. Sanki bayağı şikayet da var 9600 ile ilgili. Bir de u9700 modeli var onun için ne dersiniz? 9600-9700 arasında bir yol izlenirse hangisi olmalı sizce? Tabii 9700 olayı kesin değil.
Mediatek donanım olarak sürücü desteği 3 yıl verir üretimden sonra. Ne kadar eski soc koyarlarsa bu süre azalır .zamanla sorunlar yaşar işletim sistemi. Çünkü güncelliğini zamanla kaybeder.

N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
99
37
Mediatek donanım olarak sürücü desteği 3 yıl verir üretimden sonra. Ne kadar eski soc koyarlarsa bu süre azalır .zamanla sorunlar yaşar işletim sistemi. Çünkü güncelliğini zamanla kaybeder.
Teşekkür ederim hocam. Acele ettik biraz hızlı karar verdik, android olanı söyledik. Onda da kabul ettiğim için sevkiyata düşmüş, iptali olmuyormuş. U9700 olsa daha iyi olacaktı sanki.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Teşekkür ederim hocam. Acele ettik biraz hızlı karar verdik, android olanı söyledik. Onda da kabul ettiğim için sevkiyata düşmüş, iptali olmuyormuş. U9700 olsa daha iyi olacaktı sanki.
Yok bişey olmaz Android kısmı smart TV lerde çok önemli değil. TV box gibi haricî cihaz alırsın sonra ilerde. Herzaman haricî daha iyi olur. Platform desteği güncellemeler yıllık bakımları daha iyi optimize ederler.

N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
99
37
Yok bişey olmaz Android kısmı smart TV lerde çok önemli değil. TV box gibi haricî cihaz alırsın sonra ilerde. Herzaman haricî daha iyi olur. Platform desteği güncellemeler yıllık bakımları daha iyi optimize ederler.
Gönlüm rahat bir şekilde kullanayım mı yani hocam ua9600 modelini :) pişman olmuştum açıkçası biraz bekleyip 9700 istemediğime

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Vestel modelleri arasında fark donanım olarak olmaz. Modeller arasında fark kasa ve yazılımsal destekler olur.
Aynı şekilde Grundig içinde geçerli.
Örnek
Gfu7900...2021
Ggu7900...2022
Herşeyi aynı birinde memc var diğerinde yok.

Misal sunny ucuz TV. Çok kötü donanıma ve yazılıma sahip. Ama bir senedir . Çin den getirdiği webos modelleri kendi üretiminden çok daha kaliteli.

Tcl içinde kendi panellerini kullanıyor. Piyasadaki en iyi ve panel üretimini yapar. Ama 43 ve 50 inç leri de kendi panelini kullanmaz. 55 ve üstü de kullanır.

Aynı şekilde Sony de öyle 55 ve üstü csot. 55 altına auo Va dan alır.

Samsung üst modellerini csot ve auo kullanır sadece

Alt modellerini karışık kullanır. Hkc SDP vb. Bu sene panda koymuyor artık. Geçen seneden fark olarak

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

morpheous

Yeni Üye
8 Ara 2022
15
34
Vestel modelleri arasında fark donanım olarak olmaz. Modeller arasında fark kasa ve yazılımsal destekler olur.
Örnek
Gfu7900...2021
Ggu7900...2022

Misal sunny ucuz TV. Çok kötü donanıma ve yazılıma sahip. Ama bir senedir . Çin den getirdiği webos modelleri kendi üretiminden çok daha kaliteli.

Tcl içinde kendi panellerini kullanıyor. Piyasadaki en iyi ve panel üretimini yapar. Ama 43 ve 50 inç leri de kendi panelini kullanmaz. 55 ve üstü de kullanır.

Alt modellerini karışık kullanır. Hkc SDP vb. Bu sene panda koymuyor artık. Geçen seneden fark olarak
yerine banada Regal 55R755UA11 55' teklif ettiler kabul ettim ancak ürün yeni hiç bir bilgi yorum yok bilgisi olan yardımcı olabilirmi sevkiyatta benimkide

N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
99
37
Örnek
Gfu7900...2021
Ggu7900...2022

Teşekkür ederim hocam.

yerine banada Regal 55R755UA11 55' teklif ettiler kabul ettim ancak ürün yeni hiç bir bilgi yorum yok bilgisi olan yardımcı olabilirmi sevkiyatta benimkide
Daha güncel cihaz gönderiyorlar hocam size. Daha şanslısınız diye düşünüyorum. :) İşlemler ne zaman gerçekleşti, başka model seçimi sundular mı size?

M Çevrimdışı

morpheous

Yeni Üye
8 Ara 2022
15
34
Teşekkür ederim hocam.

Daha güncel cihaz gönderiyorlar hocam size. Daha şanslısınız diye düşünüyorum. :) İşlemler ne zaman gerçekleşti, başka model seçimi sundular mı size?
Benim çok yeni alıp arıza yaşadığımdan ve stokta olmamasından dolayı dediler bende kabul ettim bakalım zaman göstericek iyi mi ettik kötü mü

A Çevrimdışı

akdogan50

Yeni Üye
30 Kas 2022
14
31
Benim çok yeni alıp arıza yaşadığımdan ve stokta olmamasından dolayı dediler bende kabul ettim bakalım zaman göstericek iyi mi ettik kötü mü
Hocam ben de techwood 55tec9001 modelini almıştım, anakart arızalı çıkınca değişim istedim bugün bana da regal55r755ua11 modelini teklif ettiler. Biraz bakınınca aldığım techwoodun 2 katı fiyatı olduğunu gördüm kabul ettim. Siz kullandınız mı ? Yorum yapabilir misiniz ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt