Daewo buzdolabı alınır mı

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
179
22
Merhabalar bizim buzdolabı 10 senelik falan hem yetersiz kalıyor artık her anlam da almışken de mutfak ta şık dursun diye devasa 4 kapı bir şey istiyorum nasıl sizce alınır mı daewo nasıl markadır güvenilir mi grisi daha güzel ama sırf gri diye 2000 TL fazla vermek ne kadar mantıklı

Screenshot_2022-12-27-04-48-31-176_com.android.chrome62aea59c2e2ed8c5.jpg
Screenshot_2022-12-27-04-09-29-119_com.pozitron.hepsiburadaec5abbc0872df716.jpg

evrenatabek Çevrimdışı

evrenatabek 

Süper Üye
19 Eyl 2018
64
46
Merhaba

Gömme olan yere konulacaksa, yani kasa gözükmeyecekse
kapaklara yapışkanlı asetat uygulayarak değişiklik sağlayabilirsiniz
youtube çeşitli uygulamaları var.
bu kapaklar için paslanmaz efekti veren özel d.c.fix markada var.
d.c.fix markası bu konuda öncü ürünler üretir
tek kapılılarda eni yetmiyordu, çift kapılarda yetiyor olması lazım 45cm genişlik

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
179
22
Merhaba

Gömme olan yere konulacaksa, yani kasa gözükmeyecekse
kapaklara yapışkanlı asetat uygulayarak değişiklik sağlayabilirsiniz
youtube çeşitli uygulamaları var.
bu kapaklar için paslanmaz efekti veren özel d.c.fix markada var.
d.c.fix markası bu konuda öncü ürünler üretir
tek kapılılarda eni yetmiyordu, çift kapılarda yetiyor olması lazım 45cm genişlik
2000 TL vermekten daha mantıklı

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Daewoo dediğiniz marka Vestel'in markası. Regal, Seg, Finlux, Nexon, Vestfrost, Techwood hepsi aynı üretimdir. Vestel tarafından üretilir. Vestel garantilidir.

Diğer yönden, mutfağın durumuna göre beyaz-gri seçimini yapabilirsiniz. Beyaz daha şık ferah duruyor bana göre. Fakat insanlar beyazdan sıkıldığı için farklı renkler dikkat çekiyor, bu da 2000 TL gibi ciddi bir tutar olarak yansıyor.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Vestel den televizyon hariç hiçbir şey alınmaz.
Gerçi ondan da soğudum ya.
Vestel son model Android Tv incelemesi izledim 1,5 gb rem 8gb rom koymuş. 🤔

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
179
22
Vestel den televizyon hariç hiçbir şey alınmaz.
Gerçi ondan da soğudum ya.
Vestel son model Android Tv incelemesi izledim 1,5 gb rem 8gb rom koymuş. 🤔
Benim 75 inç 4K LG nanocell TV de 4gb alan var gene iyi olay ram rom değil stabil mi o önemli buzdolabı soğutuyorsa iyidir soğutmuyorsa kötüdür ne yapacak yemek mi hazırlayacak sogutsun yeter malzeme kalitesi de göze batacak kadar dandik olamaz

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Benim 75 inç 4K LG nanocell TV de 4gb alan var gene iyi olay ram rom değil stabil mi o önemli buzdolabı soğutuyorsa iyidir soğutmuyorsa kötüdür ne yapacak yemek mi hazırlayacak sogutsun yeter malzeme kalitesi de göze batacak kadar dandik olamaz
bosch buzdolabı almıştım(meğer türkiyede üretilmiş) bozulmadık bir yeri kalmadı sonunda dayanamayıp hurdacıya verdim yani kalitesiz ürün denk gelirse sinir hastası olursun.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,739
bosch buzdolabı almıştım(meğer türkiyede üretilmiş) bozulmadık bir yeri kalmadı sonunda dayanamayıp hurdacıya verdim yani kalitesiz ürün denk gelirse sinir hastası olursun.
Büyük konuşmayayım ama annem sağ iken arçelik buzdolabımız vardı, 17 yaşıma kadar kullandık. Sonra kompresör ömrü bitti birde büyütelim diye beko aldık. (Beko arçelikte beyaz eşya üretimi yine arçeliktir.) halen kullanıyoruz. Yaş 39. Bir de arada 3-4 yıl bosch vardı. İlk yıl sapı koptu. İkinci yıl rafları patladı. 4. yıl tamamen çöp oldu. (Kullanım hatası uyarılarına karşı paylaşıyorum, bekonunda rafları cam)

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
179
22
Ben Bosch dan şikayetçi gördüğüm kadar Vestel den vestelin alt markalarından yada herhangi Türk markasından şikayetçi görmedim hatta teyzem Bosch buzdolabı oldu bu forumda 5. Senesinde çöp olan Bosch buzdolabı görmüştüm baya içime korku saplandı durumlari iyi değil tam garantisi biterken de bozulur şanslarına hadi bida baştan buzdolabı al Beko ve Arçelik millet hem servisinden memnun hemde beyaz eşyalarından çamaşır makinesi alırken bile Bosch makinelere baktım aşırı derece de şikayet var o arada a101 seg çamaşır makinesi satıyordu gittim onu aldım 2300 e bozulsa bile kendim yaparım dedim parçaları bedavadan biraz pahalı nerdeyse 1.5 sene olacak memnunum çok güzel de yıkıyor

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
buzdolabı ve su sebilini beko aldım bekonun soğutma ürünleri iyi bende tercihim. bekodan yana kullandım..fakat aynı başarı çamaşır makinasında yok enişte aldı berbat çıktı.(arçelik çamaşır makinası)

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Ohooo.
Webos ile Android arasında dağlar kadar fark var.
Webos için rem - rom önemli değil Android için önemli.
LG televizyonumu 6 yıldır kullanıyorum memnunum (bir iki ufak şey dışında).
Herkesin beklentileri farklı. 😂

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,254
Geçen hafta bende buzdolabının yeniledim.
Bosch TR üretimi olduğunu biliyoruz ama ince bir farkla 6 ve 8 serisi bosch kalitesinden ödün vermeden yapıyor.

Bu bilgiyi öğrendikten sonra içimde genede acaba kaygısı oluştu bildiğimiz yerden su içelim dedik
Samsungla devam.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
179
22
Geçen hafta bende buzdolabının yeniledim.
Bosch TR üretimi olduğunu biliyoruz ama ince bir farkla 6 ve 8 serisi bosch kalitesinden ödün vermeden yapıyor.

Bu bilgiyi öğrendikten sonra içimde genede acaba kaygısı oluştu bildiğimiz yerden su içelim dedik
Samsungla devam.
Ben şahsen ucuzunu al geç mantığındayım gardırop tipi istemesem gene aynı şeyi yaparım fiyat farkı kadar kalite farkı olmuyor çamaşır makinesinde mesela seg 9100 yerine 4 5 katı parasına Bosch falan alsam ne fark edecekti en fazla sessiz olurdu çamaşır makinesi alt katta balkonda ben üst kattayim zerre önemi yok ki Bosch lar da inanılmaz kronik sorunlar var su tasarrufu yapıcam diye az suyla yıkıyor temizlenmiyor çamaşırlar hem ciddi ciddi para sayicam hemde kötü yıkayacak kafayı yerim herhalde

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri