Cyberpunk 2077 Pişmanlıktır

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Güzel bir konuya değişmişsin sevgili Umut Barış Umut Barış

Oyun firmaları (developer sirketleri) son 5 yıldır inanılmaz şımarmış durumda. Take Two (Rockstar) - Cd Project Red - EA - Activision vs vs gibi daha nicesi kazandıkları bütçelere rağmen iş oyun geliştirmeye geldimi hep bir hüsran. İlk gun patch'inden (yama) tutun da her ay 10 20 gb gelen uptade kurulumları bu yapımlarin ya eksik ya da yeterince geliştirilmesine izin verilmeden zorla piyasa çıkarıldığı o kadar belli oluyor ki.

Şahsen 2010 dan sonra maalesef Çok sevdiğim oyun Dünyasına olan ilgim giderek azaldı. Oyunlar bir sanat olmaktan çıkıp %100 ticari alana girdiler.

Dünyada saygı duyduğum bir kaç meslek gurubundan birisidir Game Development, umarım bir an önce kendine gelir.

PS5'i ilk çıktığı gibi alıp 6 ay sonra sattım. Xbox Series X de keza aynı, bir şeyler sürekli çıkıyor ama hep eksik ve bu artık çok hissedilir hale geldi.

Şuan ps4 ile idare ediyorum.
Bakalım...

Nerede John Romerolar - John Carmacklar - Tim Willits - Tom Hall nerede bu rezil dönem.

90 lar ve 2000 lerdeki o ilkel teknolojiler ile harikalar yaratan adamlar bile bu sektöre küstü gitti.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Güzel bir konuya değişmişsin sevgili Umut Barış Umut Barış

Oyun firmaları (developer sirketleri) son 5 yıldır inanılmaz şımarmış durumda. Take Two (Rockstar) - Cd Project Red - EA - Activision vs vs gibi daha nicesi kazandıkları bütçelere rağmen iş oyun geliştirmeye geldimi hep bir hüsran. İlk gun patch'inden (yama) tutun da her ay 10 20 gb gelen uptade kurulumları bu yapımlarin ya eksik ya da yeterince geliştirilmesine izin verilmeden zorla piyasa çıkarıldığı o kadar belli oluyor ki.

Şahsen 2010 dan sonra maalesef Çok sevdiğim oyun Dünyasına olan ilgim giderek azaldı. Oyunlar bir sanat olmaktan çıkıp %100 ticari alana girdiler.

Dünyada saygı duyduğum bir kaç meslek gurubundan birisidir Game Development, umarım bir an önce kendine gelir.

PS5'i ilk çıktığı gibi alıp 6 ay sonra sattım. Xbox Series X de keza aynı, bir şeyler sürekli çıkıyor ama hep eksik ve bu artık çok hissedilir hale geldi.

Şuan ps4 ile idare ediyorum.
Bakalım...

Nerede John Romerolar - John Carmacklar - Tim Willits - Tom Hall nerede bu rezil dönem.

90 lar ve 2000 lerdeki o ilkel teknolojiler ile harikalar yaratan adamlar bile bu sektöre küstü gitti.
CDPR'ın kesinlikle tazminata mahkum edilmesi lazım.
Bitmemiş bir yapımdan bitmiş gibi para alamazlar.
Avrupa'da olsam çoktan dava açardım bu Polonyalılara.
Oyunu oynayayım diyorum ama yok abi hatalar silsilesi bütün keyfi kaçırıyor.
Üstüne üstlük bazı bölümlerin takılıp geçilememesi de cabası.
Güya büyük güncelleme aldı kaç kere, yenisi yolda.
Aldığım güne lanet olsun.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Bence oyunu erken çıkarmak zorunda da kaldılar, çünkü zaten birkaç defa ertelemislerdi ve her ertelediklerinde de çok tepki alıyorlardı. Hatırlayın, son erteleme duyurusunda millet iyi saydırmıştı bunlara. Sanıyorum stüdyo da daha fazla oyunu erteleyemeyeceklerini anlayıp ellerinde ne varsa sürdüler piyasaya.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
CDPR'ın kesinlikle tazminata mahkum edilmesi lazım.
Bitmemiş bir yapımdan bitmiş gibi para alamazlar.
Avrupa'da olsam çoktan dava açardım bu Polonyalılara.
Oyunu oynayayım diyorum ama yok abi hatalar silsilesi bütün keyfi kaçırıyor.
Üstüne üstlük bazı bölümlerin takılıp geçilememesi de cabası.
Güya büyük güncelleme aldı kaç kere, yenisi yolda.
Aldığım güne lanet olsun.
Hangi platform da oynuyorsun ?. Pc sanırım.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Para verilip alınmaz repack devam

Oynadım bitirdim çok fazla hata var çuvalla mermi atıyorsun adam ölmüyor

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
son 5-6 senenin oyunları şirket dönsün tüketim olsun marka işlesin diye yapılmış oyunlar. Şahsen yeni oyunları takip etmiyorum ama Cyberpunk ın şişme olduğu çok belliydi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
son 5-6 senenin oyunları şirket dönsün tüketim olsun marka işlesin diye yapılmış oyunlar. Şahsen yeni oyunları takip etmiyorum ama Cyberpunk ın şişme olduğu çok belliydi
Ben de biliyordum da, bir heves aldım işte. Almaz olaydım.
Neyse artık yaza doğru yeniden oynarım elbet.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt