Curved (Kavisli) Paneller Özel Yapım Panelmidir? 49MU7500 Panel kaç lira?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Çok saçma bir sistem olduğunu düşünüyordum,yanılmamışım,hemen hurdacıdan 47-48'' "yamuk" bir tv bakayım,bari metalini değiştirdiğimde "yamuk" bir tv sahibi olayım :kiskis

NOT:
@Herkese:
Yazmış olmak için yazmadığımı belirteyim de,nemelazım :haha1

Son düzenleme:
turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
abi videoyu hayretle izledim ya adamlar resmen bizi yiyorlar kavislide özel bir teknoloji var sanıyordum. vay be paneli nasıl yapıyorlar diyordum zamzunk bizi kandırmış :deli1

G Çevrimdışı

Gence45

Yeni Üye
9 Şub 2018
34
Ado hocam yada bilgisi olan arkadaşlardan bu konuyla tam ilgili olmasada bi yardım istiyorum 55 ca9550 curved tv sahibiyim ve genel olarak memnunum 4k 60hz destekli Android box bağlıyorum ucuz hdmı kabloları 25 Hz üstü veri aktarımında sıkıntı yaratma ihtimali olduğu için premium sertifikalı hdmı 2.0 destekli kablo aldım ancak bilmediğim bir konu var TV hdmı girişleri 1.3 1.4 2.0 versiyonları destekliyor diye biliyorum ancak hepsi de 2.0 destekliyor mu yani hdmı kablolarından hangine taksam daha yüksek verim alabilirim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado hocam yada bilgisi olan arkadaşlardan bu konuyla tam ilgili olmasada bi yardım istiyorum 55 ca9550 curved tv sahibiyim ve genel olarak memnunum 4k 60hz destekli Android box bağlıyorum ucuz hdmı kabloları 25 Hz üstü veri aktarımında sıkıntı yaratma ihtimali olduğu için premium sertifikalı hdmı 2.0 destekli kablo aldım ancak bilmediğim bir konu var TV hdmı girişleri 1.3 1.4 2.0 versiyonları destekliyor diye biliyorum ancak hepsi de 2.0 destekliyor mu yani hdmı kablolarından hangine taksam daha yüksek verim alabilirim
1 :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkürler hocam versiyon olarak farklı mı hdmı 1 girişi biraz daha Bilgi verebilir misiniz?

Bu aslında sadece HDMI girişleri için geçerli değil, bizzat gözümle gördüğüm, sonraki tüm testlerimde de tespit ettiğim, 2005 li yıllarda çoklu scart bağlantısı olan tv lerde dahi vardı.

1 numaralı scart görüntü kalitesi ile 2 numaralı scart görüntü kalitesi dahi kesinlikle değişiyordu.

Scart aslında teknik olarak video sinyali taşır, o nedenle çok da önemsenmeyebilir lakin HDMI tam anlamıyla protokol taşır. O yüzden istenen her HDMI girişine değişik özellikler tanımlayabilirsiniz.

Buradaki konu da bundan farklı değildir. Mesela bir çok tv de HDR özelliği 2 ve veya 3 numaralı HDMI da çalışmaz. (Anlam verdiğim bir şey değildir o da ayrı konu)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri