Crucial Bx500 ssd

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Elimden geldiğince temiz baktım aslında bilgisayara, bu 7-8 senedir ilk ve tek arızası düşmesi kalkması da hiç olmadı, ama kullandığım son dönemlerde sık sık aç kapa yaptığım doğrudur. Sonucunu bilsem onu da yapmazdım zaten ? çok teşekkür ediyorum

Rica ederim, geçmiş olsun. Sık aç kapadan kastım üst üste yapmaktır.
Bir de anlık elektrik kesilmesi olduysa o da neden olmuş olabilir.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40

senin kadar iddalı değilim ama baktım bende samsung da storage interface sata 2 diyor bir forum sayfasında müşteri hizmetlerinden de sata 2 olduğu beyan edilmiş öyle yazıyor cnet te de sata 2 çıkıyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

compal la-8861p anakart modeli de bu data sheet leri sata gen 3 600 mbs diyor ama herhangi bi yerde sata 3 ibaresi bulamadım değişik bir ürün

compal la-8861p anakart modeli de bu data sheet leri sata gen 3 600 mbs diyor ama herhangi bir web sayfasında sata 3 ibaresi bulamadım değişik bir ürün

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
senin kadar iddalı değilim ama baktım bende samsung da storage interface sata 2 diyor bir forum sayfasında müşteri hizmetlerinden de sata 2 olduğu beyan edilmiş öyle yazıyor cnet te de sata 2 çıkıyor

compal la-8861p anakart modeli de bu data sheet leri sata gen 3 600 mbs diyor ama herhangi bi yerde sata 3 ibaresi bulamadım değişik bir ürün

compal la-8861p anakart modeli de bu data sheet leri sata gen 3 600 mbs diyor ama herhangi bir web sayfasında sata 3 ibaresi bulamadım değişik bir ürün

O işlemci ailesine SATA 2 arabirim konulacağına ihtimal vermiyorum çünkü.
SATA denetliyicisi güney köprüsündeydi sanırım, güney köprüsünde ne kullanılmış ona bakmalı.

Bilgisayar Evreni Çevrimdışı

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
Bilgisayarı açtığımda disk hataları onarılıyor. Bu işlem bir saatten uzun sürebilir yazısı çıkıyor ve ben bu bilgisayarı 1 günde açık bıraktım ama hiçbir zaman açılmadı, recovery mode da çalışmıyor, araştırdığımda ise harddiskin yandığı söylenmiş

Hızdan feragat etmek bana mantıklı gelmiyor sata 2 ssdler mantıken daha ucuzdur, eğer sata 2nin hızını kullanabiliyorsam sata 2 ssd almam daha doğru olmaz mı ?
Sizin alacağınız sata 3 ancak sata 1 sata 2 ve sata 3 dede rahatlıkla çalışır sadece anakartın desteklediği hız ne ise onu verir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt