"Çözüldü" Ziraat Bankasi ATM parama el koydu

B Çevrimdışı

badass.221boy

Yeni Üye
31 Tem 2021
11
27
Bugun sabah Garanti Bankasina para yatirmaya gittim ama ATM ler bozuk oldugundan dolayi yatiramadim bende en yakin olan ziraat Bankasina gidip orada ATM den denedim.
ATM bir hata olustugunu soyledi ve parama el koydu. Islemi yaparken Garanti Bankasinin banka kartini kullandim. Ne yapmaliyim ben sunlari denedim - Once Ziraat bankasini arayip durumu anlattim Ziraat bankasi bana garanti bankasini aramami soyledi. 2 - Garanti bankasini aradim ve sanirim talep olusturdular 7 is gunu icerisinde bana geri donus yapacakalrini soyledi ama ben 7 gun bekleyemem bankaya borcumu yatirmam lazim. Pazartesi sabah ziraat baknasina gidip durumu anlaticam. Sizce ne yapmaliyim ve daha once ayni durumu yasayan oldu mu?

EDIT: Bugun Pazartesi sabah acilis saatinde gidip siraya girdim 4. kisiydim neyse guvenlik gorevlisine durumu anlattim. Guvenlik gorevlisi bana bir dilekce formu verdi bu formu doldurdum ustundeki sorular soyleydi hatirladigim kadariyla
1- Ad Soyad
2- Olayin yasandigi tarih ve dilekcenin yazildigi tarih.
3- Hangi ATM yi kullandigim.
4- Saat kacta gerceklestigi
5- Hangi kart ile islem yaptiysam kart numarasi yada hesap numarasi
6- Yatirdigim paranin kupurleri soyle 1,10,20,50,100,200 diye ayirmislar bunlardan kactane oldugunu yazmaniz gerekiyor ben 8 100luk 1 50 lik 1 10 luk yazdim.
7- Kaptirilan paranin tamami.
8- Imza

Bu formu doldurdum ve guvenlik gorevlisi beni arka odaya goturdu orada calisan bayan benim kimligimi istedi. Kimligi verdikten sonra ziraat bankasinda hesabim var mi diye onu kontrol etti cunku Parayi direk elden vermiyorlar once Ziraat hesabima yatirip geri cektiler ve oyle verdiler elime direk vermediler. Ziraat hesabim olmasaydi durum ne olurdu bilmiyorum. Islemler toplami sanirim 15 ile 20 dk arasi gerceklesti. Bu arada ben islem yaparken vermis oldugum kimlik kartimi unutmusum parayi verdiler kimlik kartini vermediler masanin ustunde olsa gorurdum zaten farkinda degilim saat 18 de aradilar hatirlattilar yarin gidip alacagim.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

badass.221boy

Yeni Üye
31 Tem 2021
11
27
Paranıza el koyan matik sahibi olan bankanın konuyu çözmesi gerekir lakin paraya neden el konduğu önemli.
Sanirim ben anladigim kadariyla Ben ilk parayi yerlestirdigimde bir sorun olustu ve banka bana geri verme geregi duydu ama ben o sirada parayi almak yerine geri vermeye calisiyorum. Ekranda yazi yazdi paranizi almaniz gereken sure almadiginiz icin el konulmustur dedi ve karti geri verdi ama parayi vermedi durum bu.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Ziraat bankası gidip tarih ve saat bilgilerini iletin onlar atm kamerası bakıp ve kasayı sayıp size iadesini yaparlar .Bende para çekerken atm birden parayı içine çekti hesap özeti aldım ve bankaya baş vurdum . Bir kaç gün sonra bankadan arandım paranız hesaba yatırıldı bilgisi verildi.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
243
Yardımcı olmazlarsa dilekçe ile başvuru yapın ve dilekçenin tarih sıra numarasını isteyin. Sorun çıkarırlarsa hukuki yollara başvuracağınızı anlasınlar.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Banka şubesine bağlı atm ise kolay olacaktır. Neredeyse aynı sorunu Ziraat Bankası ile yaşadım.

3 yıl kadar önce atm paramı toplu olarak alınca hep geri veriyor diye para ekle seçeneği ile tek tek verdim. 6. banknotta işlemi kesip paraya el koydu. Hafta sonuydu yine böyle.

Pazartesi şubeye gittim anlattım, o sırada arkadan geldi biri ve “senin parayı ayırdık, şurayı imzala bir de kimlik alayım” dedi ve parayı uzattı. Uzattığı para tam benim yatırdığım banknotlardı.

Muhtemelen el konulan parayı ayrı hazneye alıyorlar. Parayı yatıranın kim olduğu belli zaten kameraya bile bakmıyorlardır. Pazartesi dilekçesiz çözülür diye düşünüyorum eğer sistem falan değişmediyse.

Borç gecikmesini de çok dert etmeyin. Pandemi sürecinde onu da deneyimledim. Bir borcumu unutup 12 gün sonra gelen mesajla hatırlayıp ödediğim de oldu. Mecburen 2-3 gün geç yatırdığım da. Kredi notumda düşme olmadı her ne kadar findekste o gecikmeler gözükse de. Sonrasında yeni krediler de kullandım bordro bile göstermeden.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Hiç birşey olmaz merak etme, taktığın kart belli yatırılan para belli. Şube senin parayı pazartesi günü ayırır bir kenara gider alırsın ? benim de başıma gelmişti iş bankası atm sinde, hesabıma para yatırmıştım ama para hesabımda gözükmemişti, düşün daha beter hani ? üleen diyom para yatırdım para hesapta yok, ee para da yok, girdim mi araba nerde, para nerde ikilemine ? aynı hafta sonuydu bir de, neyseki pazartesi günü şubeye gittim banka benim parayı ayırmış bile, sadece kimliğimi verdim aldım parayı çıktım ?

B Çevrimdışı

badass.221boy

Yeni Üye
31 Tem 2021
11
27
Banka şubesine bağlı atm ise kolay olacaktır. Neredeyse aynı sorunu Ziraat Bankası ile yaşadım.

3 yıl kadar önce atm paramı toplu olarak alınca hep geri veriyor diye para ekle seçeneği ile tek tek verdim. 6. banknotta işlemi kesip paraya el koydu. Hafta sonuydu yine böyle.

Pazartesi şubeye gittim anlattım, o sırada arkadan geldi biri ve “senin parayı ayırdık, şurayı imzala bir de kimlik alayım” dedi ve parayı uzattı. Uzattığı para tam benim yatırdığım banknotlardı.

Muhtemelen el konulan parayı ayrı hazneye alıyorlar. Parayı yatıranın kim olduğu belli zaten kameraya bile bakmıyorlardır. Pazartesi dilekçesiz çözülür diye düşünüyorum eğer sistem falan değişmediyse.

Borç gecikmesini de çok dert etmeyin. Pandemi sürecinde onu da deneyimledim. Bir borcumu unutup 12 gün sonra gelen mesajla hatırlayıp ödediğim de oldu. Mecburen 2-3 gün geç yatırdığım da. Kredi notumda düşme olmadı her ne kadar findekste o gecikmeler gözükse de. Sonrasında yeni krediler de kullandım bordro bile göstermeden.
Umarim oyle olur. ekstre son gunu yaklasiyor sikinti buyuk.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hiç birşey olmaz merak etme, taktığın kart belli yatırılan para belli. Şube senin parayı pazartesi günü ayırır bir kenara gider alırsın ? benim de başıma gelmişti iş bankası atm sinde, hesabıma para yatırmıştım ama para hesabımda gözükmemişti, düşün daha beter hani ? üleen diyom para yatırdım para hesapta yok, ee para da yok, girdim mi araba nerde, para nerde ikilemine ? aynı hafta sonuydu bir de, neyseki pazartesi günü şubeye gittim banka benim parayı ayırmış bile, sadece kimliğimi verdim aldım parayı çıktım ?
Umarim oyle olur hocam. Benim korkum Garanti bankasinin kartini kullandim hani orayla gorus falan demezler cunku ziraat musteri hizmetleri oyle dedi konunun uzamasini istemiyorum acikcasi.

Ziraat bankası gidip tarih ve saat bilgilerini iletin onlar atm kamerası bakıp ve kasayı sayıp size iadesini yaparlar .Bende para çekerken atm birden parayı içine çekti hesap özeti aldım ve bankaya baş vurdum . Bir kaç gün sonra bankadan arandım paranız hesaba yatırıldı bilgisi verildi.
Anladim hocam. benim korkum baska bankanin kartini kullandigim icin sorun yaratirlar mi dusuncesi.

Cok saolun hocam valla rahatladim. iste garanti kartini kullandimya hesabiniza yatiricaz derlerse 2 3 gun atacak onu dusunuyorum. Int de aradim 1 ay suren olmus.

Yardımcı olmazlarsa dilekçe ile başvuru yapın ve dilekçenin tarih sıra numarasını isteyin. Sorun çıkarırlarsa hukuki yollara başvuracağınızı anlasınlar.
Anladim hocam saolun.

Son düzenleme:
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Umarim oyle olur. ekstre son gunu yaklasiyor sikinti buyuk.

Umarim oyle olur hocam. Benim korkum Garanti bankasinin kartini kullandim hani orayla gorus falan demezler cunku ziraat musteri hizmetleri oyle dedi konunun uzamasini istemiyorum acikcasi.

Anladim hocam. benim korkum baska bankanin kartini kullandigim icin sorun yaratirlar mi dusuncesi.

Cok saolun hocam valla rahatladim. iste garanti kartini kullandimya hesabiniza yatiricaz derlerse 2 3 gun atacak onu dusunuyorum. Int de aradim 1 ay suren olmus.
Kredi kartı gecikmesi 30 güne kadar 1 gün gecikmiş gibi işliyor. Tek zararınız faizi oluyor kaç günse.

30 günün ardından doğal prosedür başlıyor. O da 60. güne kadar nakit avans kapatmak, 90. güne kadar kullanımı kapatmak, sonrasında da borcu taksitlendirip kartı kapatıyor taksit ödüyorsunuz falan.

İlk borç geciktirmemde çok endişelenmiştim ama artık bünye alıştı bu iki yıl. Bir kez geciktirirseniz ara sıra yine geciktiriyorsunuz tek problem de o.

B Çevrimdışı

badass.221boy

Yeni Üye
31 Tem 2021
11
27
Kredi kartı gecikmesi 30 güne kadar 1 gün gecikmiş gibi işliyor. Tek zararınız faizi oluyor kaç günse.

30 günün ardından doğal prosedür başlıyor. O da 60. güne kadar nakit avans kapatmak, 90. güne kadar kullanımı kapatmak, sonrasında da borcu taksitlendirip kartı kapatıyor taksit ödüyorsunuz falan.

İlk borç geciktirmemde çok endişelenmiştim ama artık bünye alıştı bu iki yıl. Bir kez geciktirirseniz ara sıra yine geciktiriyorsunuz tek problem de o.
Anladim Tesekkurler ilginiz icin.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
243
Bir arkadaşım ziraat atmden para çekiyor ve hemen oracıkta sayıyor. Bakıyor para eksik. Hemen şubeye girip durumu izah ediyor. Olmaz öyle saçma şey deyip yolluyorlar. Gidip savcılığa dilekçe veriyor. Ardından hemen aranıyor özürler ricalar havada uçuşuyor dilekçeyi geri çekmesi için. Parasını iade ediyorlar. Mersin Mut şubesinde gerçekleşti olay.

Geri
Üst Alt