(Çözüldü) Opel Yedek Parça Siparişi Sonrası Zam Yapılması

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Araç yapılmış galiba. Servis 2900 lirayı 4000 e çıkarmak için yırtık patlak yenisi geldi ayağı çekiyor sanki.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam müsait olunca bu konuya bir baksın en iyi cevabı o verecektir :cay molası

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Parasını ödeyip işini görecek sonra hakkını THH ile söke söke alacak olay bu kadar basit binlerce örneği var

Tüketicinin haklı olup olmadığına bakıyorlar ben parasını alır diyorsam alır verilen fiyat belli yapılan işlem belli

Nasıl söke söke alacak yapmayın yazdığımı okumadınız herhalde

Binlerce örnekten birkaç tane kaynak belirterek paylaşın o işler forumda yazdığımız iki satır gibi kolay değil

Sen kabul edip yaptır ondan sonra paramı verin nasıl bir talep o hadi onuda geçtim ben parasını alır diyorsam alır ne demek hakem heyetinde mi çalışıyorsunuz yoksa bilirkişilik mı yapıyorsunuz :)

Valla hayretler içinde okudum ve güldüm kusura bakmayın ?️

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
İlk mesajda gidip aracı aldım demiş arkadaş. Yeni parça takılıp yapıldıktan sonra mı alıyor, yoksa yapılmadan mı alıyor anlamadım. Yapıldıysa zaten sorun yok. ? Yapılmadıysa ve 4000 üzerinden yeni iş emri açılacaksa bana da zor geliyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Nasıl söke söke alacak yapmayın yazdığımı okumadınız herhalde

Binlerce örnekten birkaç tane kaynak belirterek paylaşın o işler forumda yazdığımız iki satır gibi kolay değil

Sen kabul edip yaptır ondan sonra paramı verin nasıl bir talep o hadi onuda geçtim ben parasını alır diyorsam alır ne demek hakem heyetinde mi çalışıyorsunuz yoksa bilirkişilik mı yapıyorsunuz :)

Valla hayretler içinde okudum ve güldüm kusura bakmayın ?️
Elinde belgeleri var burda bir ayıp varsa servis ile tedarikçi firmada gördüğüm olayda tüketici haklı diyorum yetkili servise o işlemi yaptırmak

zorunda yetkili servislerin parça fiyat listesini asma zorunluluğu var söz konusu parça için fiyat verilmiş ve kaporası alınmış,

Tüketici üstüne düşeni yapmış parçanın kaporasını yatırmış anlaştıkları fiyat üzerinden ilgili parça gelmiş gelen parçanın ayıplı olması buna mukabil yeni parça şiparişi verilmesi ve bu şiparişten yok işçilik arttı yok $ kuru şusu busu denilerek fiyat arttırımı yapılamaz Tüketiciye ek masraf çıkartılmadan bütün işlemlerin yapılması lazım işleyiş kanun böyle diyor işlemin yapılması için o para ödenecek zaten tüketici itiraz etmiş firma kabul etmemiş illa bu parayı ödeyeceksin diyor tüketici mecburi ödemek zorunda kalıyor yetkili servis dışında yaptıracak hali yok tüketici itiraz ettiğini ve itirazının kabul edilmediği kendisinden haksız yere fazla para tahsil edildiğini belgeleri ile sunacak hepsi bu kadar basit sen kabul ettin ödedin diye birşey yok THH konunun bütününe bakar öyle değerlendirme yapar öncesi sonrası var kimse keyfinden ödeme yapmıyor...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yanlış yönlendirme yapıyorsunuz

Faturasını kestirdiğiniz taktirde satış şartlarını kabul etmiş olursunuz

Tüketici hakem heyetine gitseniz bile bir sonuç alamazsınız gidip ne diyeceksiniz ben 22.10.2021 de kapora verip ürün sipariş ettirdim sonra gelen malzeme yırtık çıktı tekrar ürün sipariş edildi ee sonra bana 28.01.2022 tarihinde kur farkı çıktığı iletildi bende gittim parçayı taktırıp faturasını kestirip ürünü teslim aldım

Hadi diyelimki tüketici hakem heyeti dilekçenizi kabul etti firmaya iletti firmanın avuktı da thh ye müşteriye 28.01.2022 tarihinde mesaj yolu ile bildirim yapmıştır müşteri kabul edip onarımı yaptırıp faturasını kestirip parasını ödemiştir

Şimdi fikir uyanıklığı hepimizin paçasından akıyor karşı tarafta en az bizim kadar fikir uyanığı siz aracı servise verirken yeni bir iş emri düzenlenip bu parçanın yeni fiyatı yazılıp sizin onayınız için imzanız istenecek yapılmasını istiyorsanız da sizde paşa paşa imza atacaksınız sonra thh tarafından nasıl bir işlem yapılmasını bekleyeceksiniz

Valla bende çok merak ettim gidip yaptırın bakalım sonucu bizlerlede paylaşırsanız seviniriz :alala
Servis istasyonlarının, yedek parça fiyat listesini, tüketicilerin görebileceği bir yere asması veya katalog halinde ya da elektronik ortamda tüketiciye göstermesi zorunludur. diye kanun belirtiyor biz size bu fiyatı verdik parçanız bu fiyattan geldi fakat üreticin gönderdiği parça ayıplı çıktı,
işcilik fiyatları arttı $ kuru nedeniyle parça fiyatıda arttı size verdiğimiz parça fiyatı güncellendi diye saçma sapan gerekçe üretemezler.

Bunun neresini anlamadınız tüketici haksız onlar haklı hatayı yapan onlar ayıplı ürün gönderen onlar hem tüketici mağdur edilmiş

Tamir süresi geçikmiş onlardan kaynaklı hatanın bedelini tüketici yüksek ücret ödeyerek aracını tamir ettirecek baştan sona yanlış...

By_Trol By_Trol Hocama soralım vestel tv anakart için tüketiciye fiyat verdiniz tüketici kaporayı yatırdı vestel anakartı gönderdi sans bu ya,

Gelen anakart arızalı çıktı aksilik işte işçilik ve anakart fiyatıda artmıış 1000 dediğiniz anakart için tüketiciden 1500 isteme hakkınız var mı ?

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
İlk mesajda gidip aracı aldım demiş arkadaş. Yeni parça takılıp yapıldıktan sonra mı alıyor, yoksa yapılmadan mı alıyor anlamadım. Yapıldıysa zaten sorun yok. ? Yapılmadıysa ve 4000 üzerinden yeni iş emri açılacaksa bana da zor geliyor.
Araç yapılmadı tavanı sökük halde aralık ayından beri kullanıyorum. Parça geldi diye aralıkta çağırdılar yada kasım sonuydu tam hatırlamıyorum. Gittim aracı bıraktım ertesi gün oldu arayan yok ben aradım parça yırtık çıktı bizde sizi arayacaktık dediler gittim aracı aldım yeni sipariş verildi fiyat aynı kalacak dendi yeni parça yılbaşından sonra 27 ocakta geldi ve 2779 tl fark çıkmış ama indirim yapıp 1000 tl olarak fazladan öderseniz parçayı takarız dediler. İş emri halen açık.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt