Coronavirus'u nasıl bilirsiniz?

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Son günlerde hareket eden etmeyen her türlü şeyi yiyen insansı canlılar Çinliler yüzünden sıkça duymakta olduğumuz Coronavirus nedir kısaca bilgi vereyim dedim.

Corona virüsler çoğu insanın hayatlarının bir bölümünde karşılaştığı yaygın virüslerdir. İnsan corona virüsleri çoğu zaman hafiften orta dereceye üst solunum sistemi enfeksiyonlarına yol açarlar.
Corona virüsler nadiren MERS ya da SARS gibi ölümcül olabilen enfeksiyonlara yol açarlar. Çoğu zaman hafif enfeksiyonlar gözlemlenir. Son günlerde adını sıkça duyduğumuz coronavirus ise daha önceki emmioğulları olan SARS ve MERS gibi belalı bir tip. Viruslar maalesef boş durmayan ve kendisini geliştiren mikroorganizmalar. Tabi bu gelişmenin Çin in wuan kentindeki yüksek güvenlikli laboratuvarca geliştirilmiş ve bilerek ya da bilmeyerek bulaştırılmış bir versiyon olma ihtimali de yüksek.
Viral hastalıkların tedavisi ancak antiviral denilen ilaç gruplarıyla çok kısıtlı olarak yapılabilmektedir. Antibiyotiklerin bir etkisi yoktur. Genellikle ortaya çıkan semptomlara yönelik olarak tedavi uygulanır ve vücudun savunma sisteminin virusu yenmesi beklenir ve genellikle böyle şekillenir. Fakat böyle belalı versiyonların bulaşma ve bulaştığını öldürme oranları yüksektir.
Korunma olarak çinlileri fazla elleşmeyin (hatta gördüğünüz yerde taşlayabilirsiniz) ellerinizi sık sık ve minimum 20 saniye olacak şekilde yıkayınız.

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
bu virüs nedeniyle aliexpres siparişlerimi iptal ettim
Çin'den kaçarımız yok maalesef adamların kendi virus gibi herşeyde parmakları var. Ama yinede şu belirsizlik ortamında doğru karar olmuş.
Adamların yeme içme alışkanlıkları insan gibi olmadığından çoğu belalı hastalıkların kaynağında kıyısında köşesinde hep bunlar var.

K Çevrimdışı

kurzawa

Aktif Üye
11 Ocak 2020
73
44
1,5 milyar nüfusu olan ülkenin vatandaşı dünyanın her yanına yayılıyor. Havaalanlarında ateş kontrolü yapılıyor ancak virüs vücuda yerleştikten bir süre sonra belirtiler ortaya çıkıyormuş. Çinden gelen birisi ateşi yüksek olmasa bile risk taşıyor. Bir an önce çözüm üretilmeli. Kapı kolundan bile bulaşabilecek bir virüsten bahsediyoruz. Bu yüzden Çinden gelecek bir üründe bile virüs olma ihtimali var.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada bir forumda "gelen ürünleri kolonyalı bezle silin" diye tavsiye verenler bile var :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Evet virus eski aksesuarları yeni. Kendini geliştiriyor nımıssız. Gelsin mutasyonlar gitsin yeni varyasyonlar birde laboratuvarda güzelce besle büyüt al sana bela
Önce önlem almak istemişler,ama mutasyona uğramış ve yayılmaya devam etmiş (akıllı artık virüsler) ,bir yerde okudum ama nerede :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Aslında gırgır yapıyoruz ama ,çin bunu saklamış ,2018 -2020 ,ölümcül virüs ve saklanmış :)
Tabii okuduğum haberden böyle biliyorum,yanlış haber de olabilir :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri