Çoklu klima tavsiyesi Bosch tercih edildi (Güncelleme : Sorunlu Teknik Servis )

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Bosch öğlen satın aldım, 2-3 saat sonra teslim ettiler. Yarına servis talebi açtık dediler.

Süreç bitince tecrübelerimi buraya aktaracağım.

Yardım için teşekkür ederim Sota Sota

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Bosch öğlen satın aldım, 2-3 saat sonra teslim ettiler. Yarına servis talebi açtık dediler.

Süreç bitince tecrübelerimi buraya aktaracağım.

Yardım için teşekkür ederim Sota Sota
Hayırlı olsun güle güle kullan. Modül işini öğrenip bu konu altına yazarsan sevinirim.

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Bugün servisi aradım 30 Temmuz'da geleceklerini söylediler. Kısmen dolandırılmış oldum. Ürünleri iade etmek ya da camdan fırlatmak gibi bir seçeneğim oluştu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Bugün servisi aradım 30 Temmuz'da geleceklerini söylediler. Kısmen dolandırılmış oldum. Ürünleri iade etmek ya da camdan fırlatmak gibi bir seçeneğim oluştu.
Yaz ayları için 5-10 gün sonraya randevu verilmesi normal sizin ertesi güne randevu almanız beni şaşırtmıştı.

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Bosch önermiyorum tamamen dolandırıcılık, ürün satmak için 2 gün diyorlar. Sonra başka firmaya yönlendiriyorlar. +12 gün oluyor.

Tüm günümün içine ettiler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Kutuların üzerinde r32 yazıyor.

*Henüz kurulum ile ilgili çözüm üretmediler, bekliyorum.
Ağırlık olarak hala R410 kullanılıyor. Yeni gelen partilerde R32 dönülmüş olabilir zaten R410 dediğimiz gazın içinde %50 oranında R32 var :kiskis

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Ağırlık olarak hala R410 kullanılıyor. Yeni gelen partilerde R32 dönülmüş olabilir zaten R410 dediğimiz gazın içinde %50 oranında R32 var :kiskis
Yanlış getirmesinler de birde onu duzeltmelerini beklemeyelim 😄

Peki böyle olması daha mı iyi ?

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
22 Temmuz 11:16 da servis tarafından arandım. 24 Temmuz Çarşamba günü geleceklerini söylediler. 24 Temmuz Çarşamba 10:30 da servis geldi. Çok temiz bir işçilik ile ürünler kuruldu. Vakum işlemi de yapıldı.
4 saat yakın sürdü. Bosch servis konusunda iyi fakat Bosch vs Bosch Termoteknik olayını iyi ayırt etmek lazım.

Bosch klima alırsanız :
Kurulum Ücreti : Sormadım
5m bakır boru ücretsiz

Bosch Termoteknik :
Kurulum Ücreti : 5.000₺
Bakır boru : 1m 16$

Klima ve motor arka arkaya olmasına rağmen en az 3m boru takılabileceğini söylediler, gaz dolaşımı için o yüzden 3m + 6m olarak satın aldım.

Toplam 9750₺ ücret ödedim.

İkinci klimaya gerek yokmuş aslında ufak odadan tüm odayı soğutuyor.

Tek 18.000 - 24.000 btu alıp tüm evi soğtumak daha mantıklı.

Wifi modül olarak takılıyor ama servis bu model için bakmak lazım dedi ezbere bilmiyorlarmış.

Kumanda bozulursa 1300₺ civarı bir ücreti varmış.

Klima yatay yönlendirme kumanda üzerinden yapılamıyor, elle manuel yapılıyor, tek hoşuma gitmeyen özellik bu oldu.

Edindiğim tüm bilgiler bunlar :)

Sota Sota

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
22 Temmuz 11:16 da servis tarafından arandım. 24 Temmuz Çarşamba günü geleceklerini söylediler. 24 Temmuz Çarşamba 10:30 da servis geldi. Çok temiz bir işçilik ile ürünler kuruldu. Vakum işlemi de yapıldı.
4 saat yakın sürdü. Bosch servis konusunda iyi fakat Bosch vs Bosch Termoteknik olayını iyi ayırt etmek lazım.

Bosch klima alırsanız :
Kurulum Ücreti : Sormadım
5m bakır boru ücretsiz

Bosch Termoteknik :
Kurulum Ücreti : 5.000₺
Bakır boru : 1m 16$

Klima ve motor arka arkaya olmasına rağmen en az 3m boru takılabileceğini söylediler, gaz dolaşımı için o yüzden 3m + 6m olarak satın aldım.

Toplam 9750₺ ücret ödedim.

İkinci klimaya gerek yokmuş aslında ufak odadan tüm odayı soğutuyor.

Tek 18.000 - 24.000 btu alıp tüm evi soğtumak daha mantıklı.

Wifi modül olarak takılıyor ama servis bu model için bakmak lazım dedi ezbere bilmiyorlarmış.

Kumanda bozulursa 1300₺ civarı bir ücreti varmış.

Klima yatay yönlendirme kumanda üzerinden yapılamıyor, elle manuel yapılıyor, tek hoşuma gitmeyen özellik bu oldu.

Edindiğim tüm bilgiler bunlar :)

Sota Sota
bilgilendirme için teşekkürler.
tek noktadan diğer odaları soğukmak gerçekten zor oluyor.
yatay yönlendirme güzel özellik fakat neredeyse hiç kullanmıyorum.
kurulum montaj neden ücret ödedin.?
alt yapı midea olduğu için midea herhangibir modülü işini görecektir

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
bilgilendirme için teşekkürler.
tek noktadan diğer odaları soğukmak gerçekten zor oluyor.
yatay yönlendirme güzel özellik fakat neredeyse hiç kullanmıyorum.
kurulum montaj neden ücret ödedin.?
alt yapı midea olduğu için midea herhangibir modülü işini görecektir
Multi klima kurulum ücretliymiş. Bayi satarken söylemişti 4.000TL demişti ama motora göre fiyat değişiyormuş. 5.000₺ aldılar.

Midea wifi 2 yıl sonra garanti bitince belki bakarım.

Tek oda şuan her yeri soğutuyor. Gerçekten herkes önce bunu değerlendirmeli. Ben bu evde gitmez diye düşündüm ama şuan salonda balkon kapısı açık olmasına rağmen serinletiyor.

Her yer kapalıyken zaten buz gibi oluyor.

Tek alsam -10.000₺ kurulum ve kablo ödemeyecektim. + Daha kaliteli iç ünite almış olacaktım.

Ama klima bulunduğu oda çalışma odam. Eğer kapatmam gerekirse kapısını herkes alev alırdı.

İkisininde iyi yönleri var. Ama kapı açık kalsa tek olabilirmiş.

Geri
Üst Alt