Çoklu klima tavsiyesi Bosch tercih edildi (Güncelleme : Sorunlu Teknik Servis )

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Merhaba
Balkona tek ünite ve hemen arkasında ki odaya direkt giriş ile 1. iç ünite ve bu odadan salona giriş ile 2. iç ünite planlıyorum.

1. İç ünite direkt dış ünite arkasında olacak.
2. İç ünite ise; 1. İç üniteden 4-5 metre uzaklıkta olacak.

1. Odanın kapısını açık bırakarak diğer 2 odayı da soğutmayı planlıyorum. (Eski evimde 9000 btu ECA ile 3 oda sogutuyordum)

Bu işlemler için kurulum alanlarında elektrik dışında nelere ihtiyacim olacak?

Uygun fiyatlı olması da benim için önemli, önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Edit 18.07.2024 15:05
Ürün 2 güne montaj edilecek diye söylendi satın alınca +12 gün koyuldu. Bu marka alırken aklınızda bulunsun.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
evinizin basit krokisi çizip, Klimaları koymak istediğiniz yerleri işaretleyin.

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
evinizin basit krokisi çizip, Klimaları koymak istediğiniz yerleri işaretleyin.

17211670731023896610627831078345.jpg

Hol yarısında kapı var. ODA 1 den diğer 2 oda kesin soğur diye düşünüyorum fakat doğru klima hangisi bilmiyorum.

Yerli markaları istemiyordum. Bosch düşünüyordum ama midea ürettiğini öğrendim. Midea baktığımda multi split göremedim. Taksit seçeneği olması önemli biraz burada bağımlılığım var. Hepsiburada, trendyol gibi satıcılardan alabilirim.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Bosch klimalar, diğer ürünler gibi 2 güne hemen kuruluyor ise; Bosch önerisi alabilirim.

45-60.000₺ aralığında sanırım baktığım ürünler. Bu aralıkta uzaktan yönetim destekleyen ürün var ise çok iyi olur.

Samsung ek aparat ile wifi oluyormuş sanırım. Samsung öneriside alabilirim.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744

Yerli markaları istemiyordum. Bosch düşünüyordum ama midea ürettiğini öğrendim. Midea baktığımda multi split göremedim. Taksit seçeneği olması önemli biraz burada bağımlılığım var. Hepsiburada, trendyol gibi satıcılardan alabilirim.
Vestel hiç yazmadığını varsayıyorum, Bosch makinalar Midea üretimidir genel olarak sorunsuz makinalardır.
Samsung klimalarda kullanılan meteryal alüminyumdur.

Dahili uzaktan yönetim LG klimalarda standart olarak geliyor. LG mi Bosch derseniz LG.

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Vestel hiç yazmadığını varsayıyorum, Bosch makinalar Midea üretimidir genel olarak sorunsuz makinalardır.
Samsung klimalarda kullanılan meteryal alüminyumdur.

Dahili uzaktan yönetim LG klimalarda standart olarak geliyor. LG mi Bosch derseniz LG.
Vestel düşünmüyordum fakat Adem Helvacı flora serisinin sorunsuz olduğunu yazdığı için ekledim. LG önermediği için hiç o topa girmedim. Bosch seçme sebebim hızlı kurulum olacağını düşünmem, evdeki her şey Bosch ertesi gün teslim edilip kuruluyor. Klima da böyle mi bilmiyorum. Kurulum ücreti alıyor mu Bosch ?

LG, Samsung uzaktan kontrol arayüzleri daha iyi gib geldi bana ama Samsung'da r32 gaz yoktu baktığım modelde.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Vestel düşünmüyordum fakat Adem Helvacı flora serisinin sorunsuz olduğunu yazdığı için ekledim. LG önermediği için hiç o topa girmedim. Bosch seçme sebebim hızlı kurulum olacağını düşünmem, evdeki her şey Bosch ertesi gün teslim edilip kuruluyor. Klima da böyle mi bilmiyorum. Kurulum ücreti alıyor mu Bosch ?

LG, Samsung uzaktan kontrol arayüzleri daha iyi gib geldi bana ama Samsung'da r32 gaz yoktu baktığım modelde.
Flora zamanında diğer marka model klimaları göre çok düşük fiyat olduğu için dar bütçeli kullanıcılara önerdik fakat sizin attığınız fiyata göre arada 4000tl fark var.
4000tl için flora ALMAZDIM

Siz Adem beye bakmayın dün kara değine bugün ak demeyi sever. Düne kadar Midea klimamı diyordu Şimdi Midea fanı oldu.
Size Flora aldırıp aşağıdaki gibi yoğuşma problemi kendi gelip çözecekse buyrun alın.

linkteki konuya göz at bu klima flora

Multilerde R410 gaz kullanılıyor.

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Flora zamanında diğer marka model klimaları göre çok düşük fiyat olduğu için dar bütçeli kullanıcılara önerdik fakat sizin attığınız fiyata göre arada 4000tl fark var.
4000tl için flora ALMAZDIM

Siz Adem beye bakmayın dün kara değine bugün ak demeyi sever. Düne kadar Midea klimamı diyordu Şimdi Midea fanı oldu.
Size Flora aldırıp aşağıdaki gibi yoğuşma problemi kendi gelip çözecekse buyrun alın.

linkteki konuya göz at bu klima flora

Multilerde R410 gaz kullanılıyor.

Evet fiyat farkı çok az, detaylı bilgilendirme için teşekkürler.

LG ve Samsung arasından bir tercih yapmam gerekiyor. LG multi olarak göremedim internette, nereden bulabilirim multi olarak?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Evet fiyat farkı çok az, detaylı bilgilendirme için teşekkürler.

LG ve Samsung arasından bir tercih yapmam gerekiyor. LG multi olarak göremedim internette, nereden bulabilirim multi olarak?
Arçelik-Beko-LG aynı bantta üretiliyor İlla LG markalı olması gerekmez kalite aynı.

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Arçelik ve beko yazılımdan dolayı almak istemiyorum. LG de bakır boru mu kullanılıyor ?

Bu ürün alınabilir mi ?

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Samsung'dan vazgeçtim. Son seçenek olarak Bosch alınabilir mi ?

LG Multi bulamıyorum internette.

Bosch klima bakır ve kaliteli ise +wifi oluyor ise bundan alıp geçeyim diye düşünüyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Samsung'dan vazgeçtim. Son seçenek olarak Bosch alınabilir mi ?

LG Multi bulamıyorum internette.

Bosch klima bakır ve kaliteli ise +wifi oluyor ise bundan alıp geçeyim diye düşünüyorum.

Bosch olur fakat wifi mödülünü ayrıca almanız gerekir. Yalnız midea makinalar modül iç ünite üzerine takılıyor bu durumda sizin 2 modül almanız gerekebilir.
Bu durumu servise sorun.

A Çevrimdışı

ANIL34

Yeni Üye
16 Tem 2024
17
32
Bosch olur fakat wifi mödülünü ayrıca almanız gerekir. Yalnız midea makinalar modül iç ünite üzerine takılıyor bu durumda sizin 2 modül almanız gerekebilir.
Bu durumu servise sorun.

LG multi satmadığını kurumsal sattığnı söylüyor fiyat haliyle uçuk olacaktır. Bosch wifi modülü takılmıyor dedi satan şube ama tabi yetkili servis daha iyi bilir.

Geri
Üst Alt