Çok kazanandan çok, Az kazanandan az vergi alacak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Başlığa bakarak benim gibi boşuna sevinmeyin.

Fazla kazanandan alamadıkları vergi almak için atılmış bir adım. ( Vergi Affı yapılır.onu bunu affedeler bu duzenlemeden boşa gider :hayir )

neyse gelelım vergılendırme nasıl yapılacak.

Oncelıkle bodrulu calısanları degınelım forumdakı arkadasların alayıı bodroluru sonucta.
Bıldıgınız uzere 4 vergı dılımı vardı. %15-20-27-35 yeni düzenlemeyle %40 hayatımıza gırmekte.

%40 vergı dılımıne tabı bır arkadasımız ıcın %40 ne ıfade etmekte kısaca anlatalım.

aylık brut maasınız 1000tl olsun (rakam sallamasyon)

%14 ssk primi
%40 gelir vergisi
% 1 issizlik kesintisi
%3.3 sendika kesintisi ( Aylık kesıntı oranı 1 yevmiye )

sımdı elımıze ne kaldı bakalım 417tl net maas elımıze gececek. bozdur bozdur harca :hihi

YENİ GELİR VERGİSİ ORANLARI

* 18 bin TL'ye kadar % 15

* 40 bin TL'nin 18 bini için 2.700 TL, fazlası için % 20

* 98 bin TL'nin 40 bin TL'si için 7.100 TL, fazlası için % 27
* 500 bin TL'nin 98 bin TL'si için 22.760 TL, fazlası için % 35

* 500 bin TL'nin 500 bin TL'si için 163.460, fazlası için % 40

Gelelım sporculara onlarında gelır vergısı %15'den %20 cıkarıldı. ( Çok kazanandan çok, Az kazanandan az vergi alınacaktı yersen.!!!)

Hakemlerde durumuda aynı %15'den %20

Sirketlerın arac kıralama ısıne sınır gelıyor ıste en begendım madde bu sırket uzerıne super luks otomobıl kıralayıp vergıde mahsuplasma ısın tarıh olacak :ok

ust lımıt aylık 5500tl olacak.
Sırket aracı satın alırsa KDV+OTV toplamı 115bın tl kadar olan kısmı gıder gosterılebılecek.

Kambiyo işlemlerinde vergi %1'den %2 cıkarılacak. Kambiyo nedır dersenız Dovız alım satımlarında alınan vergi.

Luks evlerle ılgı vergı duzenlemesıde mevcut 5/6 mılyonluk evler bu kısım bızı ılgılendırmedıgı ıcın yazmıyorum :haha

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İnanılmaz adil bir vergi dağılımı, 3 Milyonluk futbolcudan %15 yerine %20 vergi alınacak olması muhteşem.
Zarar eden avukatlar, Batan kuyumcular, bir gece sahne alıp 80.000-100.000-300.000tl para alan sanatçılar yazık çok acıdım hepsine.

Yedik mi?

Bırakın Allah aşkına, Muhasebeciler ne için var?

Bu hedef kitleye vergi ödetmemek için değil mi?

Zaten sabit geliri olan ve otomatikman ŞAAAAK diye vergisini kesebildiğin gariban işçiden değil, Vergi yatırmak kendi elinde olan ve kendisi gidip yatırması gerekenden sen o vergiyi alabiliyormusun ?

Eğer sen her görüşmesinden 100-300-500tl para alan avukattan, dava başına 5000-7000-10.000tl gibi (Küçük davalar) rakamlar alan ve bu parayı vergi dilimine girmemek için harici kanallardan talep eden avukatlardan, Zarar beyan ettiğini belirten kuyumculardan vergi alamıyorsan, benim karşıma ADALET, EŞİTLİK, DEVLET, OTORİTE bla bla bla gibi söylemlerle çıkamazsın.

Olan yine işçiye oldu. Geçmiş olsun..

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Birşeyde orta durumlu ve yoksul vatandas için uygun olsun. Bu ülkenin kaynakları neden hep belli başlı zumrelere ait neden !!!!!
Yazıklar olsun

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
Birtek kulağımızın arkası kaldı hocam.

Bodrolu çalışanlar olmasa devletin kasasına 5 krş para girmeyecek bütün zenginler vergi kaçırmanın bir yolunu buluyor.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
bana şubattan itibaren gss borcu çıkarmışlar.ödemezsem icraya verirler mi?yad sadece anaparayı ödesem sağlıktan yararlanabilirmiyim.yoksa borç sıfırlanması mı lazım.yapılandırma tekrar çıkar mı onu bekliyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt