Çok Az Kullanılmış Elektrik Süpürgesinin Emiş Gücü Çok Düştü.

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
118
36
Merhaba arkadaşlar. Evlendiğim zaman kampanya var ve ihtiyacım olursa kullanırım diye eve 2. makine olarak Arçelik - S 7564 marka elektrik süpürgesi almıştım. İlk zamanlar arada sırada çalıştırıyordum ve halıya yapışıyordu resmen orta ayarı bile çok güçlüydü. gel zaman git zaman aradan geçen birkaç yıla rağmen toplamda 20 kere kullanmışımdır. en yüksek ayarda bile yerdeki saçı çok zor çeker hale geldi. Filtreleri tertemiz. bunun kaynağı ne olabilir yada neler yapılabilir fikirlerinize ihtiyacım var.

WhatsApp-Image-2024-03-25-at-18.20.26.jpg

WhatsApp-Image-2024-03-25-at-18.20.27.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,569
Çekiş gücü filtrelerin tıkalı olmasında kaynaklı olur. Bazı süpürgelerde sesi azaltmak için motorun tam altına sünger konulduğu gördüm.
Bu sünger zamanla tıkanır ve motor gerektiği kadar havayı tahliye edemez.

Bu sünger makinanızda varsa sökmeden erişemezsiniz.

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
118
36
makine o kadar az kullanıldı ki zannetmiyorum alttaki süngerin tıkalı olabileceğini. diğer filtreler ise tertemiz hocam.
Düzeltme: hava çıkışı arkasındaki hepa filtre ve süngerden oluyor. baktım ikisi de temiz duruyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Düşük ihtimal ama elektronik kart arızası olabilir.
Motorun önündeki filtre kontrol edildi mi?
Kağıt hepa filtre sorunlu olmasın?
Ya da makine temizlik sırasında filtreler yanlış yerleştirilmiş olmasın?

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
118
36
Cihazın sesinde farklılık var mı.? Boğulma gibi.
Yok hocam.

Düşük ihtimal ama elektronik kart arızası olabilir.
Motorun önündeki filtre kontrol edildi mi?
Kağıt hepa filtre sorunlu olmasın?
Ya da makine temizlik sırasında filtreler yanlış yerleştirilmiş olmasın?
elektronik kartı küçücük birşey ve sorunsuz görünüyor. motorun her yerindeki filtre ve süngerler tertemiz. kağıt hepa filtre az kullanıldığı için kullanılabilecek düzeyde. kaldı ki kağıt hepa filtresiz de çekişi aynı. filtreler hepsi yerli yerinde.

hortumu söküp o kısıma elinizi koyunca çekim gücü artıyor mu, hortum tıkalı olma ihtimali yüksek
Hortuma bakıldı tertemiz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,569
Yok hocam.

elektronik kartı küçücük birşey ve sorunsuz görünüyor. motorun her yerindeki filtre ve süngerler tertemiz. kağıt hepa filtre az kullanıldığı için kullanılabilecek düzeyde. kaldı ki kağıt hepa filtresiz de çekişi aynı. filtreler hepsi yerli yerinde.

Hortuma bakıldı tertemiz.
Elinizde wattmetre varsa süpürge kaç watt çekiyor bakmanız mümkün mü.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt