Çok Acil Tavsiyeye İhtiyacım Var

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Merhabalar,
Dün akşam aniden televizyonum bozulunca mecburen yeni bir televizyon bakmaya başladım fakat hiçbir bilgim olmadığından internette araştırırken sitenizi buldum ve üye oldum. Elimdeki bütçe maksimum 2.500 civarı ve boyut olarak 47 inç ve üstü bir televizyon arıyorum. Bu fiyata bu boyutta televizyon alabilir miyim bilmiyorum ama yine de danışmak istiyorum. Foruma biraz baktım genelde Vestel tavsiyesi var fakat ben Vestel almayı düşünmüyorum diğer markalardan tavsiye verebilirseniz çok memnun olurum. Mesaja etiket eklemeyi bilmiyorum ama özellikle Ado nun önerilerini merakla bekliyorum. 

Bütçe: 2.500 TL
Boyut: 47inç veya üstü

Televizyonda en sevdiğim şey film ve her hafta lig maçlarını izliyorum. Maç izlemenin keyifli olacağı bu fiyatlara alınabilecek en iyi televizyon hangisidir, güzel bir televizyon önerirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Çok Acil Tavsiyeye İhtiyacım Var

Oturma düzeniniz nedir?
Oda şekli kare mi yoksa dikdörtgendmidir?
Odanın gün ışığı alma durumu nedir? (Yoğunluk)

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Oda dikdörtgene daha yakın, kareye de yakın ama genelde karşıdan izleniyor dikdörtgenimsi oluyor o zaman. Gün ışığı alıyor oda fakat gündüzleri işte oluyoruz. Baya sık şekilde maç izliyoruz evet hocam. oturma düzenini aşağıda gösterdim resim olarak. VA panel ve IPS panel tam olarak nedir peki, neden maç için VA renk önemliyse IPS seçmeliyiz? Renkten kasıt tam olarak nedir?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
HalilCimen' Alıntı:
Oda dikdörtgene daha yakın, kareye de yakın ama genelde karşıdan izleniyor dikdörtgenimsi oluyor o zaman. Gün ışığı alıyor oda fakat gündüzleri işte oluyoruz. Baya sık şekilde maç izliyoruz evet hocam. oturma düzenini aşağıda gösterdim resim olarak. VA panel ve IPS panel tam olarak nedir peki, neden maç için VA renk önemliyse IPS seçmeliyiz? Renkten kasıt tam olarak nedir?

IPS daha canlı renkler üretir. VA biraz soluk kalır.
VA tepki hızında iyidir, IPS hareketli sahnelerde takıntılı olanlar için sorun çıkarabilir.

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Peki hocam model olarak neler önerirsiniz? Bir de örnek olarak mesela VA panele örnek, IPS panele örnek şu modeller var diyebileceğiniz LG, Samsung gibi markaların modelleri var mı?

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219

HalilCimen' Alıntı:
Peki hocam model olarak neler önerirsiniz? Bir de örnek olarak mesela VA panele örnek, IPS panele örnek şu modeller var diyebileceğiniz LG, Samsung gibi markaların modelleri var mı?

bence bu oturma yapısıyla futbol maçıda seyrediyosanız  hdr wcg özellikli VA panel almalısınız,

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

azrael85' Alıntı:
HalilCimen' Alıntı:

bence bu oturma yapısıyla futbol maçıda seyrediyosanız  hdr wcg özellikli VA panel almalısınız,

Doğru tespit :ok:

50MU7000 incelermisiniz rica etsem sayın @HalilCimen

Ön incelemenize gelecek olan görüşlerinize göre hareket edelim :ok:

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
@Ado hocam benim açıkçası ön incelemem sadece televizyonun tipine bakmak oluyor bilgim olmadığından. Bu önerdiğiniz televizyonda misal siz evinize alacak olsanız şu şu olmasını isterim bunda var ya da şunlar bu televizyonda eksik dediğiniz neler var?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

HalilCimen' Alıntı:
@Ado hocam benim açıkçası ön incelemem sadece televizyonun tipine bakmak oluyor bilgim olmadığından. Bu önerdiğiniz televizyonda misal siz evinize alacak olsanız şu şu olmasını isterim bunda var ya da şunlar bu televizyonda eksik dediğiniz neler var?

MU7000 ve üstü seri gerek widi+wifi bağlantı kalitesi, gerek smart yüksek performansı, gerek görüntü kalitesi ile benim beğendiğim ürünlerdendir, Ancak genel anlamda SAMSUNG markasını renk canlılığı olarak bir tık düşük bulurum. Buna rağmen DOĞRU renk skalası bu açığı kapatıyor aslında.

İşin gerçeği, Her pozitif unsurun bir açığı, Her negatif unsurun bir avantajı da oluyor söz konusu Televizyon dünyası olduğunda.

IPS panel alsanız tepkimede, VA panel alsanız Açıda, TN panel alsanız bir başka unsurda hep eksik kalacaksınız.

LCD dünyasının teknolojisi gereği bütün pozitif unsurları bir araya getirip de KUSURSUZ üretimi maalesef yapamıyorsunuz :ok:

Kesin olan şey ise sizin LG gurubuna ait bir tv almamanız gerektiğidir.

Yakınlarınızda bir teknoloji market varmıdır? (VATAN-TEKNOSA vs)

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
Neden LG almamam gerekiyor? ben de LG önereceksiniz sanıyordum mesela :) Yakınlarımda var evet Teknosa, Vatan herşey var hocam, Ankarada oturuyorum genel olarak hemen herşey var gidip görebilmem adına

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt