cof kablo panelden ayrılması ve tamiri hakkında ?

K Çevrimdışı

kromione

Yeni Üye
4 Şub 2021
3
37
Merhaba arkadaşlar fotoğraflardaki şekilde cof kablosu panel üzerinden ayrıldı araştırdığım kadari ile ribbon repair machine ile tamiri mümkünmüş , İzmirde ikamet ediyorum sizden ricam İzmirde bunun tamirini yapabilecek bir yer biliyormusunuz teşekkürler.

D Çevrimdışı

dgnelektronik

Yeni Üye
17 Ara 2018
39
35
sa ustalarım bana panel tamiri için cof lazım bunu nerden temin edebilirim bilgisi olan varmı elinde kırık ekran tv olan varsada olur

canerik Çevrimdışı

canerik

Yeni Üye
14 Şub 2022
1
34
Merhaba herkese,

Bende de bir dokunmatik panel bulunuyor. Bunun flex kablosu dokunmatik ekrana tam bağlantı yerinden koptu. Bunun tamiri yapılabiliyor mu? Tercihen İstanbul civarı olur başka illerde de iş görülürse o da olur. Bi kaç firmaya sorduk ama yapılamıyor dediler ama illa ki yapabilen birileri vardır diye tahmin ediyorum.

flex-kablo-kopuk.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba herkese,

Bende de bir dokunmatik panel bulunuyor. Bunun flex kablosu dokunmatik ekrana tam bağlantı yerinden koptu. Bunun tamiri yapılabiliyor mu? Tercihen İstanbul civarı olur başka illerde de iş görülürse o da olur. Bi kaç firmaya sorduk ama yapılamıyor dediler ama illa ki yapabilen birileri vardır diye tahmin ediyorum.

flex-kablo-kopuk.jpg
Ben o meretle Binoküler altında çok uğraştım zamanında. Oldukça sıkıntılı, lehim desen olmuyor çünkü sıcaklık polikarbonu erittiği için deforme oluyor.
Bir keresinde hasar en uç kısımdaydı, orayı kırtasiye giyotini ile kesip bistüri ile en ucuna yeniden hat açıp durumu kurtarmıştım ama sizin hasar kötü yerde :(

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt