Çılgın fiyatıyla ortalığı karıştıracak yeni Çinli elektrikli SUV Voyah Free Türkiye' de satışa çıktı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,750
Önce çekici sorunu çözülsün de. Daha elektrikli araçların arıza halinde nasıl çekileceğini bilen yok. ;)
%99 vites kolunun çevresin, altında gizli buton,swich bulunur.
Butona bastıktan sonra vites kumanda kolu boşa düşer vites N alıp çekiyor çekersin diye düşünüyorum fakat sadece ön ve arka tekerden çekme yapılarak taşıma yapılırsa
tekerlek bu süreçte döneceği için elektrik üretir
arızalı sistemde bu sorun yaratır mı bilmiyorum.

Tork konvertörlü otomatik şanzımanlı araçlarda 2 tekerlek çekerken 60km hızını üzerinde çıkılması tavsiye edilmez.

Balata, plate, taslara zarar verir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,355
39
Önce çekici sorunu çözülsün de. Daha elektrikli araçların arıza halinde nasıl çekileceğini bilen yok. ;)
TOGG ilk çıktığından bizim köyden biri satın almış ve şehirden köye giderken araç yolda arıza yapmış ve yolda kalmış. Telefon ile fabrikayı arayıp durumunu anlattığında; ''Aracı olduğu yerde bırakın, üzerine branda ile örtün, siz oradan ayrılabilirsiniz'' tarzında bir yanıt alıyor 🙂

Gerçekten nasıl çekileceği muamma. TOGG'da üst düzey yetkili bir arkadaşım var ama hiç merak edip sormadım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
%99 vites kolunun çevresin, altında gizli buton,swich bulunur.
Butona bastıktan sonra vites kumanda kolu boşa düşer vites N alıp çekiyor çekersin diye düşünüyorum fakat sadece ön ve arka tekerden çekme yapılarak taşıma yapılırsa
tekerlek bu süreçte döneceği için elektrik üretir
arızalı sistemde bu sorun yaratır mı bilmiyorum.

Tork konvertörlü otomatik şanzımanlı araçlarda 2 tekerlek çekerken 60km hızını üzerinde çıkılması tavsiye edilmez.

Balata, plate, taslara zarar verir.
Olmuyor işte. Boşver boşta elektrik üretmesini, tüm aktarma organları (şanzıman bulunan sistemlerde şanzıman ve rejeneratif tüm ekipman) doğrudan aktarmalılarda pil yönetimi dahil her türlü sistem olumsuz etkilenir. Yani akülü arabalar gibi basit mantık maalesef geçerli değil. Tek yol askılı vinçler, o da kapalı otoparkta nasıl çalışacak?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Adam o kadar para verip elektrikli araba almış,yolda kalırsa sırtında taşır,yolda bırakır mı hiç :kiskis

Geri
Üst Alt