Çiçeksepeti iade kabul etmemesi

W Çevrimdışı

wmbot

Yeni Üye
24 Mar 2022
23
34
çiçeksepetinden bir satıcıdan epoksi anahtarlık aldım sevgilimin doğum gününe. ürün eline ulaştığında kusurluydu 1-2 sorunu vardı iadesini yapmak istediğimizi satıcıya ilettik instagram yoluyla iletişime geçtim kendisi sorunu kabul edip iade edebilirsiniz dedi. ama çiçekssepetinden iade yapamıyorum kişisel ürün diye, her şeyi geçtim ürün kusurlu bir ürün bunu belirtmeme rağmen site bunu kabul etmiyor ikinci olarak da kişisel olarak üretilen benim siparişim üzerine üretilen bir ürün değil zaten seri üretim şeklinde her gün bu üründen onlarcası hazırlanıyor her hangi bir kisileştirme yok üründe yada benim isteğim üzerine hazırlanmadı var olan bir tane ürünü bana çıkardılar. sipariş verdim 3-5 saat sonra kargoya verildi :) ben ürünü tekrar satın aldım satıcı iyi biriydi çünkü zarara uğratmak yada defolu bir ürün hediye etmek istemedim ama pahalı bir ürünü çiçek sepetinden alacak arkadaşlar başka yerden almaya dikkat etmesinde fayda var yoksa hakem heyeti ile uğraşıp vakit kaybedersiniz :)

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
Konu sahibinin haklı veya haksız tarafini göz ardı ettim.
Bizler koruyacak sistemde alış veriş yapıyoruz diyoruz.
Ana sitesi varsa buradan almıyoruz bazen daha fazla ürün bedeli veriyoruz.

Niye bu gibi sltelerden alış veriş yapıyoruz bende dahilim hata yapıyoruz gibi geliyor.

Devlet gerekli kanunları çıkarması gerekir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu yüzden bu tür sitelerden alışveriş yapmıyorum.
Kendileri önceden çiçek satıyordu sonradan pazar yerine çevirdiler siteyi.
İsmi çiçek sepeti olan bir site neden başka ürün satar ki?
Müşterisini korumayan sitelere bulaşmayın benden size tavsiye.

W Çevrimdışı

wmbot

Yeni Üye
24 Mar 2022
23
34
Çiçeksepetini secmemin tek sebebi aynı satıcı başka platformlarda daha fazla ücret talep etmiş yada kargo ücreti ile birlikte daha fazlaya geliyordu. Günün sonunda satıcı sorunumu çözdü ama çiçeksepetinin de böylece ne olduğunu gördüm bundan sonra başka alternatifler arasında ucuz olsa bile tercih edip bu sansarlara para kazandırmak istemiyorum. Bu tür siteler ne güzel hukuku hiçe sayıyorlar ne güzel ?

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
yaşasın amazon diyorum (umarım bozmazlar) . İadeyi daha kargoya vermeden paramı iade eden sistem :) İlla ki olumsuzluk yaşayan olmuştur ama benim deneyimim şimdilik oldukça olumlu.

Bu arada sepet sitesiyle benzer sorunu ben de yaşadım THH çözdü sorunu ama geçen süre ve mağduriyet baki.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ayıptır söylemesi buradan eski kız arkadaşıma binlerce hediye çiçek eşya aldım bir kere beni mahçup etmedi ? gerçekten şans işi sanırım

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Birden fazla alışverişim oldu. Bir defa iadelik duruma geldim. Hem satıcı hem çiçeksepeti sıkıntı çıkarmadan ütü masasını iade aldılar.

Normalde alışveriş yapacağımda aklımın ucuna bile gelmez bu site. Ama bazen ne hikmetse çoğu siteden daha ucuz oluyor. Mecbur alıyoruz.

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
nedense bu ...sepeti adlı siteler her anneler,babalar ve sevgililer gününde çok büyük atıp s...p sıvıyor bayramlarda bile yönetim zafiyeti var gibi yada isviçre çakısı gibi çok vaat edip hiç işe yaramamayı amaç edinmiş...

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Anneler günü için oğlum adına eşime aldığım hediyeyi teslim ettik dediler ama etmediler. İşin garibi yoğunluğu düşünerek siparişi cuma günü saat 10 da vermiştim, ilerleyen süreçte iddia olarak satıcı firma duman pastanesine bir türlü ulaşamadıklarını belirttiler, neticede 1 hafta sonra hiçbir özür dilemeden ya da jestte bulunmadan benim paramı lütfederek bana iade ettiler. Berbat bir sistemleri var problem çıkana kadar sorun yok ama sorun çıktığında çözecek kimse yok. Konuya ilgisinden dolayı A Adem Helvacı ustama çok teşekkürler ama bunlarla uğraşmaya değmez çünkü bir sonuç almak mümkün değil, olayın video linkini bırakıyorum buraya

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Anneler günü için oğlum adına eşime aldığım hediyeyi teslim ettik dediler ama etmediler. İşin garibi yoğunluğu düşünerek siparişi cuma günü saat 10 da vermiştim, ilerleyen süreçte iddia olarak satıcı firma duman pastanesine bir türlü ulaşamadıklarını belirttiler, neticede 1 hafta sonra hiçbir özür dilemeden ya da jestte bulunmadan benim paramı lütfederek bana iade ettiler. Berbat bir sistemleri var problem çıkana kadar sorun yok ama sorun çıktığında çözecek kimse yok. Konuya ilgisinden dolayı A Adem Helvacı ustama çok teşekkürler ama bunlarla uğraşmaya değmez çünkü bir sonuç almak mümkün değil, olayın video linkini bırakıyorum buraya

Detayları daha sonra geniş şekilde aktarırım ancak bugün Vatan Bilgisayar ve Teknosa mağazalarına gittim ve Tüketici Haklarından geldiğimi, Yetkili ile görüşmek istediğimi belirttim zira kendilerine basit ihmaller zincirinin nasıl hem tüketiciye hem de kendilerine zarar verdiğini anlatmak istemiştim.

Vatanda Ne müdrü ne de mdürü yardımcısı yokltu, değerli bir kardeşimiz aradı taradı kimseyi bulamadı, Teknosada ise Yine Müdür yoktu ancak değerli bir kardeşimiz benimle ilgilendi, anlatmak istediklerimi kendisine anlatıp müdürüne iletmesini rica ettim, Kıymetli kardeşimiz numaramı aldı, ben ileteceğim ancak sizin de görüşmenizi sağlayacağım dedi bakalım ne olacak bilmiyorum.

Biz yine de insan evladı gibi bazı konuları düzeltmeye uğraşıyoruz ancak kapitalizmin iliklerine kadar işlemiz olduğu canım Ülkemde köklü bazı adımlar atılmadan böyle taşıma su ile bu değirmenin dönmeyeceği de görünen köydür artık. Yazık..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt