CI+ modül tavsiye

C Çevrimdışı

Cemcagdas 

Yeni Üye
7 Tem 2018
35
44
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşlar49ud9300 TV var. Ben türksatın internet + uydu paketini alacağım. Modül kiralama mantığı olduğu için boşa para vermemek adına modül almak istiyorum. Benim cihaza her modül uyarmı. Modül alırken nelere dikkat etmeliyim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
yaw modül kaldımı artık:hmm

düşünüyordum da geçmişte amma paralar vermiştim modüllere:hoba1
adlarını bile unuttum be yaw ama en çok "Dragon" cam kullanmıştım!
abi $ 100 kağıdamı aldım $ 125 kağıda aldım,paraya bak yaw şimdi???
Technisat CONAX cam sanırım bunlara uyumlu diye biliyorum

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
yaw modül kaldımı artık:hmm

düşünüyordum da geçmişte amma paralar vermiştim modüllere:hoba1
adlarını bile unuttum be yaw ama en çok "Dragon" cam kullanmıştım!
abi $ 100 kağıdamı aldım $ 125 kağıda aldım,paraya bak yaw şimdi???
Technisat CONAX cam sanırım bunlara uyumlu diye biliyorum

Var hocam uydu yayını iptv'ye göre kalite olarak çok üstün, kablo tv'de durum nasıl bilmiyorum gerçi. evde boşta duran bir dsmart modülüm var mülkiyeti tarafıma ait zaman zaman arayıp teklifte bulunuyorlar ama mevcut iptv üyeliğim olduğu için beklemede duruyor. bildiğim kadarıyla tivibu ve dsmart modüllü üyelikleri mevcut, digitürkte spor paketi hariç modüllü üyelik kısmende olsa var.

Tivibu ve Digitürk İrdeto3 şifreleme sistemi ve İrdeto modül kullanıyor. (Bir dönem hizmet veren Filbox'ta irdeto kullanıyordu)
Dsmart ise Nds şifreleme sistemi ve Nds (videoguard) modül kullanıyor.

Kablo tv ve Tele dünya ise sizinde belirttiğiniz gibi Conax şifreleme sistemi ve Conax modül kullanılıyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Ben 4 sene D-Smart Modüllü üyelik de kullandım,yenileri CI+ idi(ama sisteminin çalışma şekli +plus değildir!)
bendeki ise eski CI idi,evde bir yerde sanırım hala durur
Yine bildiğim kadarıyla bizdeki kullanılan yani yayın yapan modül sistemleri olan DS/FB/DT hepsi de CI sistem dir
ama bazılarının yeni modülleri CI+ verseler de hepsi CI üzerinden çalışır,bir ara Fil de kullandım 1,5 sene kadar
tester idim bunun içinde sonra baktım açmadı beni iptal ettirdim,en son Astra 19.2 deki "HD+" paketinin kartını
kullandım(gömülü cihazda) sonra da bitirdim CI işlerini:kiskis

Uydunun kalitesi hele hele Astra dakilerin tadı hiç bir şeyde yoktur yaw,ancak şifreleme sistemi v.s değişti
bazıları zaten kaç senedir açılamıyor örneğin SKY-Italia gibi,IPTV yanın dan bile geçemez Uydunun
ancak onda her bir şey açık,yok yok yani,uydu işi hep takip hep bir şeyler yapmak sağlam server bulmak v.s
sürekli uğraş dur,ben Uyduyu bıraktım,Receiver lar duruyor ama kullanmıyorum,İPTV yi de aslında hiç sevmiyorum
uydudan sonra ama çok daha rahat ve çok geniş seçenekli olunca da mecburen kullanıyorum

C Çevrimdışı

Cemcagdas 

Yeni Üye
7 Tem 2018
35
44
Arkadaşlar hepinize sonsuz teşekkürler. Sonuç olarak modül olayına bulaşmayayımmı

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
kablo tv kullanacaksanız ya modül alacak ya da hazır kutularını kullanacaksınız(eskiden vardı.şimdi var mı bilmiyorum)
Arkadaşlar hepinize sonsuz teşekkürler. Sonuç olarak modül olayına bulaşmayayımmı
Bende kablonet var TV Samsung 55nu8000 . Servisten modül istedim direk TV ye takıldı tek kumanda. Ama eğer kutu isterseniz modül ve kutuyu veriyorlar. Sadece modül de alsan aylık 3 tl ,modül ve kutu alsan da 3 TL.
Üst seviye bir izleyici değilseniz memnun kalırsınız. Ben memnunum. TV akıllı ise direk modül takın bence . rahatlıktir.
Bi sıkıntı tv kanalları yerleri değiştiremiyorsunuz. Ancak favori kısmında bir nebze sırlama yapabilirsiniz. Mesela benim TV de 5 adet favori listeleme var. biri haber kanalları biri film kanalları biri izleyeceğim karışık kanallar diye ayırdım. Güzel oldu. Bilginiz olsun.

15857715952408583131918348692247.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bulaş bulaş ,rahatlıktır modül :ok
Bizde kulanıyoruz conax modül ,hatta önce satın alalım dedik ,ama sonra ayda 3 tl ek ile kendisinden kiraladık,çok memnunuz,hem kablotv hem çanak yayınları var,tavsiye ederim ,ama satın mı alacaksın yoksa kiralıyacakmısın bilemem doğrusu ,o sana kalmş bir şey sevgili Cemcagdas :ok

C Çevrimdışı

Cemcagdas 

Yeni Üye
7 Tem 2018
35
44
Bulaş bulaş ,rahatlıktır modül :ok
Bizde kulanıyoruz conax modül ,hatta önce satın alalım dedik ,ama sonra ayda 3 tl ek ile kendisinden kiraladık,çok memnunuz,hem kablotv hem çanak yayınları var,tavsiye ederim ,ama satın mı alacaksın yoksa kiralıyacakmısın bilemem doğrusu ,o sana kalmş bir şey sevgili Cemcagdas :ok
Ustad peki yayın kalitesinde farklılık oluyormu. Konuya vakıf değilim yani HD yayın veriyormu? HD yayın için ayrı modüllermi mevcut dikkat etmem gereken bir husus varmı modül konusunda

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ustad peki yayın kalitesinde farklılık oluyormu. Konuya vakıf değilim yani HD yayın veriyormu? HD yayın için ayrı modüllermi mevcut dikkat etmem gereken bir husus varmı modül konusunda
Modülde SD-HD ayrımı olmaz ,hepsini verir ,kablotv verdiği sürece HD hatta tv 4k ise 4k yayınlaı izlersin :ok
Dikkat edeceğin bir nokta yok,ben kiralamanı tavsiye ederim ,bu arada hangi internet kampanyasını seçiyorsun kablo tvde?

C Çevrimdışı

Cemcagdas 

Yeni Üye
7 Tem 2018
35
44
Modülde SD-HD ayrımı olmaz ,hepsini verir ,kablotv verdiği sürece HD hatta tv 4k ise 4k yayınlaı izlersin :ok
Dikkat edeceğin bir nokta yok,ben kiralamanı tavsiye ederim ,bu arada hangi internet kampanyasını seçiyorsun kablo tvde?
Eğlenceli paket ama 50mbps olanını almayı düşünüyorum. Kiralama konusu kafama yatmıyor ustad hatta modemi bile 2.el almayı düşünüyorum taahhüt bitse veya farklı bir süreç olsa cihazlar benim der geçerim. Ustadım cihaz satın alırsam hangi ürünleri tercih etmeliyim. Modüllerde evrensellik özelliği varmı? Son olarak neden kiralama önerisinde bulunduğunuzu öğrenebilirmiyim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Eğlenceli paket ama 50mbps olanını almayı düşünüyorum. Kiralama konusu kafama yatmıyor ustad hatta modemi bile 2.el almayı düşünüyorum taahhüt bitse veya farklı bir süreç olsa cihazlar benim der geçerim. Ustadım cihaz satın alırsam hangi ürünleri tercih etmeliyim. Modüllerde evrensellik özelliği varmı? Son olarak neden kiralama önerisinde bulunduğunuzu öğrenebilirmiyim
Bizdeki aşağıdaki linkteki kampanya ,çok memnunuz ,hatta bir de server bile kurdum ,seninle arasında 16 lira fark var
24 ay taahhütle 70,99 TL/Ay
24 ay taahhütle 85,99 TL/Ay

Ama 100lük.
Ürünler açısından bir bilgim yok açıkçası ,biz karşımızda muhatap bulmak için tercih ettik,ayrıca modül kiralama ,ile satın alma arasında ortalama 4 lira aylık fark vardı ,kiralama 3 tl ,satın alındığında 8.30 tl (modülün fiyatının 200tl olduğunu farz edelim 200/24(ay) =8.3 0 )

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt