Chipset (İşlemci) Bilgileri

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Forumun değerli önde gelenleri.

Forumda Vestel Panel Bilgi Hattı diye bir konu var ki inanılmaz faydalı. Ek olarak bazı ürün incelemelerinde de çok önemli bilgileri paylaşıyorsunuz. Bu açıdan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Sizlerin de bildiği gibi bir tv de çok önemli 3 ana bileşen var. Panel, anakart ve işlemci. Şu an panel ve anakart hakkında sizlerin sayesinde detaylı bilgi alabiliyoruz ancak işlemci konusuna da ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Böyle bir imkanımız var mıdır? Bu bilgiye ulaşabilir miyiz? Çok yardımı dokunurdu.

A Çevrimdışı

adilkahraman

Aktif Üye
26 Ocak 2022
118
35
Yedek parça listelerinde bulunmuyor.Ürün incelemesi yapanların cihazı açıp anakartta kullanılan işlemciye bakması lazım diye düşünüyorum.Diğer arkadaşların yorumlarını bekliyelim.
Sadece android modellerde bazı ek yazılımlarla işlemci bilgisi, ram bilgisi, ekran kartı bilgisi vs bazı bilgiler görülebiliyor ama diğer smart modelleri bilmiyorum. TEKNOwest TEKNOwest hocam bu konuda zaten ileri seviyede bilgiye sahipsiniz. Emeklerinize sağlık ayrıca.

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Bu konuda ben de şu detayı merak ediyorum, popüler markalarda sistem aynı olmakla birlikte üst düzey modellerde işlemcide fark olabilmekte ve bunu markalar tanıtımlarında belirtmekte, Vestel de giriş seviyesi, orta seviye ve üst seviyede, aynı anakart, panel vs kullanılmakta, sadece memc, pixel plus vs gibi bazı yazılımsal farkların olduğu görülmekte, bu noktada aynı anakart kullanılmasına rağmen işlemcide fark var mı, yoksa o da aynı mı? Eğer öyleyse kozmetik ve yazılımsal fark dışında bir fark gözükmemekte, bu durumda da Vestel de üst seviye ürüne o kadar fark vermeye değer mi diye düşündürmekte. Bu konuda detay bilgi varsa öğrenmek isterim.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
IMG_20220314_134626.jpg

Fırsat buldukça eklemeye çalışacağım

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Merhaba arkadaşlar. Dikkatimi çeken bir hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu ara 50" bir tv almak istediğim için ilgili modelleri araştırıyorum. 50" modeller içerisinde 50Q9900, 50U9700 ve 50U9600 aynı panele sahip görünüyor ( ). Anakartlar da aynı (MB180E). Aklıma otomatikman işlemci farkı geliyor. Yoksa aradaki fiyat farkları kasa kozmetiğine değmez diye düşünüyorum. Zira aralarında 1000'er liraya yakın fark var. İnsanın aklı ister istemez karışıyor. Mesela ben neden 50Q9900 alayım aynı panel ve anakarta sahip 50U9600 modeli 2.000 TL daha ucuzken?

A Çevrimdışı

adilkahraman

Aktif Üye
26 Ocak 2022
118
35
Merhaba arkadaşlar. Dikkatimi çeken bir hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu ara 50" bir tv almak istediğim için ilgili modelleri araştırıyorum. 50" modeller içerisinde 50Q9900, 50U9700 ve 50U9600 aynı panele sahip görünüyor ( ). Anakartlar da aynı (MB180E). Aklıma otomatikman işlemci farkı geliyor. Yoksa aradaki fiyat farkları kasa kozmetiğine değmez diye düşünüyorum. Zira aralarında 1000'er liraya yakın fark var. İnsanın aklı ister istemez karışıyor. Mesela ben neden 50Q9900 alayım aynı panel ve anakarta sahip 50U9600 modeli 2.000 TL daha ucuzken?
Hocam işlemcileri bilmiyorum ama mb180 yazanlarda 1.25 GB ram varken, mb180e yazanlarda 1.5gb ram var, TEKNOwest TEKNOwest hocam daha iyi bilir

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
H
Hocam işlemcileri bilmiyorum ama mb180 yazanlarda 1.25 GB ram varken, mb180e yazanlarda 1.5gb ram var, TEKNOwest TEKNOwest hocam daha iyi bilir
Bu durum işletim sisteminden kaynaklanmakta android yazılım daha çok yer tuttuğu için bahsekonu fsrk normal, burada konu olan androidler ile smart sistemler kendi içinde değerlendirilmekte.
Dikkatimi ceken bir başka husus da konu ile tam olarak ilgili olmamakla birlikte anladigim kadarı ile tüm markalar eşdeğer ürünlerde hep aynı marka panelleri (auo, boe,hkc,lg,samsung,innolux vs) kullanmakta, ancak Vestel dışında hiç bir markada hangi panel kullanıldığını bilemiyor ve kabulleniyoruz, halbuki Vestel de bunu konu edip doğal olarak daha iyisine sahip olmak için çaba gösteriyoruz, bu durum ilgimi çektiği için dikkatinize sunmak istedim.

Bu durum işletim sisteminden kaynaklanmakta android yazılım daha çok yer tuttuğu için bahsekonu fsrk normal, burada konu olan androidler ile smart sistemler kendi içinde değerlendirilmekte.
Dikkatimi ceken bir başka husus da konu ile tam olarak ilgili olmamakla birlikte anladigim kadarı ile tüm markalar eşdeğer ürünlerde hep aynı marka panelleri (auo, boe,hkc,lg,samsung,innolux, panda, chot vs) kullanmakta, ancak Vestel dışında hiç bir markada hangi panel kullanıldığını bilemiyor ve kabulleniyoruz, halbuki Vestel de bunu ögrenebildiğimiz için tabiri caizse biraz şımarıklık yapıp bunu mesele edip doğal olarak daha iyisine sahip olmak için çaba gösteriyoruz, bu durum ilgimi çektiği için dikkatinize sunmak istedim.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt