CH341A Flash 25xx çip yazdırma sorunu

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Pic yazma zamanlarından bir voltaj konusu aklımda kalmış. Şu konuda farklı voltaj değerlerinin (3.3v - 5v) etkisinden ve problemin çözümünden bahsediyorlar. Bir göz atmanız mümkün müdür?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Datasheete göre Chip voltaj araligi 2,7-3,6 volt, resimde de CH341A da 3,3 volt seceneginde zaten..1,8 veya 5 volt olsaydi ya pin degisikligi veya ek aparat ihtiyaci vardi.Yazma aletide bozulmus olabilir bu acidan problemli ürün zaten,benimki 3 kez kullandiktan sonra bozuldu mesala.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yazıyor-okuyor gibi görünüyordur ,ilk foto ch341A nın devre şeması:

byalo-343.png

İkinci foto bir zamanlar kullandığım prgramlama cihazının biraz modern hali gibi :) ,orada 5 volt görünüyor ,yanlış hatırlamıyorsam ponyprog gibi bir yazılım ile programlıyordum ,bende tüm yazılımlar vardı ama köyde clerin hepsini ağaçlara astım ,kuşlar gelmesin diye :)
Aslında bu programlayıcı yapılır, gayet basit,pek de malzeme yok, delikli pertinaks 4 bacaklı kılıf,mini 7805 ,bc547 ufak tefek malzemeler,diyot v.s gibi :ok
Neler yaparmışım eskiden ,evde ne kadar el yapımı programlayıcı varsa elektronik bölümüne giden birine verdim :)

byalo-344.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,536
Yazıyor-okuyor gibi görünüyordur ,ilk foto ch341A nın devre şeması:

byalo-343.png

İkinci foto bir zamanlar kullandığım prgramlama cihazının biraz modern hali gibi :) ,orada 5 volt görünüyor ,yanlış hatırlamıyorsam ponyprog gibi bir yazılım ile programlıyordum ,bende tüm yazılımlar vardı ama köyde clerin hepsini ağaçlara astım ,kuşlar gelmesin diye :)
Aslında bu programlayıcı yapılır, gayet basit,pek de malzeme yok, delikli pertinaks 4 bacaklı kılıf,mini 7805 ,bc547 ufak tefek malzemeler,diyot v.s gibi :ok
Neler yaparmışım eskiden ,evde ne kadar el yapımı programlayıcı varsa elektronik bölümüne giden birine verdim :)

byalo-344.png
Emmi benim anlamadığım çip bacaklarına
5v mu.?, 3.3 mu.? gidilecek ona göre ölçerek kontrol edeyim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt