Ceva lojistik

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
37
Sanırım horoz kargo ile anlaşmalı bir firma. Önceki gün aradılar tv niz geldi aşağı inebilir misiniz diye. Adresimi bulamadilar heralde dedim aşağı indim kasayi bi actilar baktım TV başka kolilerin üzerine düşmüş çapraz bir sekilde duruyor.sonra aramızda şu konusmalar gecti.

B:ben
K:kargocu

B: nasıl tasiyorsunuz tv yi düşmüş
K: yok yere paralel taşıyoruz bişe yok
(Kutuyu indirdi neyse görünürde birşey yok. Yukarı çıkarmalarını bekliyorum.)
K: şurayı imzalar misiniz
B: yukarı çıkarmayacak mısınız?
K:yok yukarı çıkarmıyoruz.
B: nasil ya derin dondurucu aldim ben çıkardılar yukariya.(bu esnada kutuyu kontrol etmeye devam ediyorum.)
K: büyük eşyalarda yardımcı oluyoruz.
B: büyük eşyada yardımcı olan küçük eşyada da yardımcı olması gerekir. Yukarı tasirken düşürsem sorumluluk bende kalacak.
K: imzayı atmadan yukarı çıkamayız zaten.
B: nasıl çıkamazsın ya paket sağlam görünüyor yukarı çıkarırsanız imzalarim yoksa almiyorum.
(Yanindaki arkadaşa dönüyor)
K: mehmet al çıkar şunu başımızı belaya sokma hfstfs.

Mehmet sağolsun cikardi. Aldik tv yi. Ha iptal ettiğim yanlış siparişi göndermiş satıcı o ayrı. Açmadık duruyor. Doğru verdigim sipariş Geldi dun de. Kargocu arkadaş ust kata kadar çıktı abi kontrol eder misiniz paketi sıkıntı var mi diye kendisi sordu iyi gunler diledi ne güzel gitti. Üstelik bu kargo da horoz kargo idi.

Yani demem o ki firma farketmiyor. Olay insanda bitiyor. İşini iyi yapmaya çalışan birine denk geldiniz mi sorun çıkmıyor. Ciksa bile kolayca halloluyor. Ama ülkemizde böyle insanlar da pek yok. O zaman iş bize düşüyor . Adem hocanin her zaman dediği gibi bilinçli tuketici olmak lazım.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Âl-i İmrân Suresi - 148

Ayet​

• فَاٰتٰيهُمُ اللّٰهُ ثَوَابَ الدُّنْيَا وَحُسْنَ ثَوَابِ الْاٰخِرَةِۜ وَاللّٰهُ يُحِبُّ الْمُحْسِن۪ينَ۟
    ﴿١٤٨﴾

﴾148﴿

Bu yüzden Allah onlara dünya nimetini ve âhiret nimetinin de güzelini verdi. Allah işini güzel yapanları sever.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt