Çetintaş marka ocaklı fırın alınır mı?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
set üstü ocak bilinen markaların fiyatları çok yüksek olduğu için bende ferre marka almıştım fena çıkmadı.maddi güç yoksa alınabilir bilinen markaların istediği fiyatlara eskiden araba alınıyordu.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Abi bu hani TAM BOY FIRIN dediğimiz türden ürün mü?
Evet abi üstü ocak altı fırın.

cetintas-9012-cti-66-lt-turbo-ocakli-solo.jpg

evrenatabek Çevrimdışı

evrenatabek 

Süper Üye
19 Eyl 2018
64
46
Bilinen teknolojide bir fark yaratacağını sanmıyorum. Hanımların sert süngerle girişmelerine hepsinde iz oluşuyor.

Ben alınırsa doğalgaz-LPG için memeler değişmesi gerekiyor. Yaygın markaların isim ve modelle yan sanayide ambalajın üzerinden bulunabiliyor.

Servis kuruluma geldiğinde her iki setti istemek gerekebilir. 10 yıl sonra yer değişikliğinde fırının arka kısmında paketlenmiş asılı olarak oradan alıp memeler değiştirilebilir.

memelerin çanak içinde yüksüklikleri değişiyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet abi üstü ocak altı fırın.

cetintas-9012-cti-66-lt-turbo-ocakli-solo.jpg
Hemen 2-3 bayi arkadaşı ve 1-2 servis arkadaşı aradım öğrendim.
Ülkemizin makus talihi olarak iyi ürün ama kötü hizmet sonucuna ulaştım.
Eskişehirde üretim yapan bir şirket. Ürünlerin materyal anlamında sorunu olmadığı, sağlam ürün olduğu ancak sorun yaşarsan muhatap konusunda sıkıntı çekebileceğini, aldığım bilgilerden özetle sana aktarabilirim.

Benim ürünlerini bizzat incelemişliğim yok :ok

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Bilinen marka alırsan 35 yıl kullanırsın.
Teba ocağım 35 yıl.
Demirdöküm fırınım 35 yıl.
Arçelik buzdolabı 35 yıl.
Arçelik süpürgem 25 yıl.
Simtel müzik setim 39 yıl.
Böyle gidiyor işte. 🤭

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bilinen marka alırsan 35 yıl kullanırsın.
Teba ocağım 35 yıl.
Demirdöküm fırınım 35 yıl.
Arçelik buzdolabı 35 yıl.
Arçelik süpürgem 25 yıl.
Simtel müzik setim 39 yıl.
Böyle gidiyor işte. 🤭
Ama onları gerçek marka olduğu dönemlerde almıştınız. Aynı markaların bugünkü üretimleri isimden ibaret olunca sizin aldığınız bu süre sonuçlarını günümüz tüketicilerinin almaları mümkün değil.

Bilinen marka Sony nin 2,5 yılda pert olan televizyonları da örnek olarak verilebilir. Arızasını bizzat tespit edip hurdaya ayırdığım. Hatta tv nin sahibi bu forumda üye bir kıymetli dostumuz.

Halbuki aynı sony nin sizin zamanınızda üretilen Trinitron KV 2202 modelinin bugün halen çalıştığı bilgisini daha 3-5 gün önce aldık bir dostumuzdan :)

Arçelik 2200 makine ablamın (öz ablam) evinde Ankara'da bugün halen çalışıyor, sanırım 28 inci senesi, Aynı şekilde Arçelik Leydi bulaşık makinesi eş zamanlı diyebiliriz. Halbuki bugün satın alacakları Arçelik sene çalışırsa şanslı tüketici. Devlet bile yasal kullanım ömrü olarak 10 sene belirliyor.

Bilinen marka diye satın alınan Samsung buzdolabının resmi şikayet dosyası şu an klasörümde. 6 yaşnda dolap, gövdede gaz kaçağı ve tamir edilemez demiş ücretli değişimi yapıştırmışlar vatandaşa, gardırop tipi buzdolabı, ücretli değişim maliyeti 32.000tl, dolabın yensii 36.000tl.

Bilinen marka LG buzdolabı şikayet dosyası ile yerinde tespite gittim, 2 aylık buzdolabı anakart arızası. Firma tüketici hatası demiş geçmiş çünkü kart patlamış, onlar da şebekeden demiş çıkmış işin içinden. Aynı faz hattında aynen benim evimde olduğu gibi çamaşır bulaşık buzdolabı ve ankastre set çalışıyor, evdeki her şey sağlam, LG nin anakart pert. Neden? Takdir sizin.

Üretimleri mümkün olan en sınır değerlerde kullanıyorlar. Mesela eskiden 6N60 kullanılan fetler yerine artık 4N60 kullanıyorlar. 6N60 kullanılan ürünler şebekenin her türlü gerilimini absorbe ederken 4N60 bir kısmına kadar dayanıyor ama ötesine dayanmıyor. Sonuç ise yukarıdaki LG buzdolabı gibi oluyor.

Sizin makinede sanırım 1,5mm gövde sacı var diye hatırlıyorum, bugünün bilinen markaları 0.8mm, vestel gibi tenekeler 0.6mm gövde sacı ile üretim yapıyor

Yani bugünün bilinenlerinden, sizin satın aldığınız dönemin bilinenlerinin performansını beklemek hata olur.

Bu arada yazdıklarım, yazdıklarınıza muhalefet olsun diye algılanmasın lütfen, sohbet amaçlı yazdım tüm samimiyetim ile. :ok

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Ama onları gerçek marka olduğu dönemlerde almıştınız. Aynı markaların bugünkü üretimleri isimden ibaret olunca sizin aldığınız bu süre sonuçlarını günümüz tüketicilerinin almaları mümkün değil.

Bilinen marka Sony nin 2,5 yılda pert olan televizyonları da örnek olarak verilebilir. Arızasını bizzat tespit edip hurdaya ayırdığım. Hatta tv nin sahibi bu forumda üye bir kıymetli dostumuz.

Halbuki aynı sony nin sizin zamanınızda üretilen Trinitron KV 2202 modelinin bugün halen çalıştığı bilgisini daha 3-5 gün önce aldık bir dostumuzdan :)

Arçelik 2200 makine ablamın (öz ablam) evinde Ankara'da bugün halen çalışıyor, sanırım 28 inci senesi, Aynı şekilde Arçelik Leydi bulaşık makinesi eş zamanlı diyebiliriz. Halbuki bugün satın alacakları Arçelik sene çalışırsa şanslı tüketici. Devlet bile yasal kullanım ömrü olarak 10 sene belirliyor.

Bilinen marka diye satın alınan Samsung buzdolabının resmi şikayet dosyası şu an klasörümde. 6 yaşnda dolap, gövdede gaz kaçağı ve tamir edilemez demiş ücretli değişimi yapıştırmışlar vatandaşa, gardırop tipi buzdolabı, ücretli değişim maliyeti 32.000tl, dolabın yensii 36.000tl.

Bilinen marka LG buzdolabı şikayet dosyası ile yerinde tespite gittim, 2 aylık buzdolabı anakart arızası. Firma tüketici hatası demiş geçmiş çünkü kart patlamış, onlar da şebekeden demiş çıkmış işin içinden. Aynı faz hattında aynen benim evimde olduğu gibi çamaşır bulaşık buzdolabı ve ankastre set çalışıyor, evdeki her şey sağlam, LG nin anakart pert. Neden? Takdir sizin.

Üretimleri mümkün olan en sınır değerlerde kullanıyorlar. Mesela eskiden 6N60 kullanılan fetler yerine artık 4N60 kullanıyorlar. 6N60 kullanılan ürünler şebekenin her türlü gerilimini absorbe ederken 4N60 bir kısmına kadar dayanıyor ama ötesine dayanmıyor. Sonuç ise yukarıdaki LG buzdolabı gibi oluyor.

Sizin makinede sanırım 1,5mm gövde sacı var diye hatırlıyorum, bugünün bilinen markaları 0.8mm, vestel gibi tenekeler 0.6mm gövde sacı ile üretim yapıyor

Yani bugünün bilinenlerinden,

Yani bugünün bilinenlerinden, sizin satın aldığınız dönemin bilinenlerinin performansını beklemek hata olur.

Bu arada yazdıklarım, yazdıklarınıza muhalefet olsun diye algılanmasın lütfen, sohbet amaçlı yazdım tüm samimiyetim ile. :ok
Evet o gün aldığım bütün beyaz eşya, kahverengi eşyalarım Sanyo, Siemens, Whirpool, Gorenj, Hitachi, Toshiba, Daıkın, Toshiba patentli idi.
Şimdikileri eve sokmam.
Yeni alacağım Panasonic, Miele, Whirpool, Toshiba, Electrolux, Gaggenau, Liebheer vb. Markaların giriş seviyesi (15.000 TL vs) almayacağım için yine aynı kaliteyi alacağım.
Kaliteli markaların giriş, orta, üst serileri var.
Orta seviye ürün bile almıyorum.
Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.
Arçelik ocak alıyorsunuz ucuz modelinde dandik bek var.
İyisinde Defendi.
İyi ürün her zaman var bizde para yok.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet o gün aldığım bütün beyaz eşya, kahverengi eşyalarım Sanyo, Siemens, Whirpool, Gorenj, Hitachi, Toshiba, Daıkın, Toshiba patentli idi.
Şimdikileri eve sokmam.
Yeni alacağım Panasonic, Miele, Whirpool, Toshiba, Electrolux, Gaggenau, Liebheer vb. Markaların giriş seviyesi (15.000 TL vs) almayacağım için yine aynı kaliteyi alacağım.
Kaliteli markaların giriş, orta, üst serileri var.
Orta seviye ürün bile almıyorum.
Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.
Arçelik ocak alıyorsunuz ucuz modelinde dandik bek var.
İyisinde Defendi.
İyi ürün her zaman var bizde para yok.
Final cümlesi ile yıktın bizi :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt