Cep Telefonunda Taksit Dönemi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ablam yaa ???. Abi gereksiz geliyor bana bu telefon işleri. Patlayıp çatlayana kadar devam ?. İşle alakalı Android kullanmak zorunda kalmasam vallahi 3310a döneceğim ???
3310 candır
Bir ara sanki nostalji serisi çıkarmışlardı.
Bir de 6610 mu vardı yahu? SMS dolanıyordu ortalıkta o zamanlar.

DİKKAT! Bu SMS bir 6610 dan çekilmiştir

:kiskis

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bizim insanımız sıfır telefonu müşteri yanında açıp yenilenmiş kapsamına alıp satabilir :))) Bu konuda zihni sinir çözümler olur :) Yenilenmiş ürünü bende şahsen Hepsiburada vs yerden istemem ama Apple Store satarsa sorun yok alırdım şahsen.
Bu olabilir :) bizde çözüm çok. Teknosa'da farklı bir yöntemle taksitli telefon satışı var galiba. Satış elemanı biriyle konuşuyordu elektronik ürün olarak geçip 6'ya böleriz dedi. Böyle bir konuşmaya şahit oldum, nasıldır bilmiyorum.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Azıcık para değerimiz artsa bu alengirli işlere hiç gerek kalmayacak.

Sabahtan akşama kürsülere çıkan "devlet yetkilisi" çakma ekonomistlere gerçek hayata dönmelerini tavsiye ediyorum.

Piyasada firma kalmayacak...

Yenilenmiş telefon nedir ?.

Üretim maliyeti 70 dolar olan bir elektroniğin yenilenip satılması garibime gidiyor.

Amerikada 18 Yaşında bir çocuk sadece Hamburgerci de çalışarak Türkiye de koca koca adamlarin zar zor aldığı alet edavatı bir yerlerini sıkmadan rahatça alabiliyor, ben buna kızıyorum.

Bu gidişle 3310 kullanan pakistanlılara dönüşecek bu toplum.

Elimde yetki olsa sopalanacak adam çok.

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
benim anladığım, telefona taksit zaten vardı. peki nasıldı? kredi çekmiş oluyordunuz. tüketici kredisi dalgası var ya, e-ticaret sitelerinde, işte o. düzenleme bu ihtiyaç kredisinin cep telefonu için, vade artması ve , taksit sınırına takılan limitin değişmesi ile ilgili. 3500 tl altı ve üstüydü. 5000 tl altı ve üstü oldu. ve taksit asyları değişti. sizi sevip düşündüğü için değil, paranızla dolar almayın da, vergisi "hazır geçirilmiş" telefon alın diye. :bye

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Azıcık para değerimiz artsa bu alengirli işlere hiç gerek kalmayacak.

Sabahtan akşama kürsülere çıkan "devlet yetkilisi" çakma ekonomistlere gerçek hayata dönmelerini tavsiye ediyorum.

Piyasada firma kalmayacak...

Yenilenmiş telefon nedir ?.

Üretim maliyeti 70 dolar olan bir elektroniğin yenilenip satılması garibime gidiyor.

Amerikada 18 Yaşında bir çocuk sadece Hamburgerci de çalışarak Türkiye de koca koca adamlarin zar zor aldığı alet edavatı bir yerlerini sıkmadan rahatça alabiliyor, ben buna kızıyorum.

Bu gidişle 3310 kullanan pakistanlılara dönüşecek bu toplum.

Elimde yetki olsa sopalanacak adam çok.
Aynen katılıyorum dostum. Sen çok kibar ve insancılsın... Benim elimde yetki olsa. kesinlikle sopayla yetinmezdim... Vatandaş olarak düştüğümüz duruma bakar mısınız? Biz vatandaş olarak teknolojiyi ve lüksü haketmiyoruz zaten. Yeterki onlar saraylarda otursun, saray üstüne saray yaptırsın, kendileri ve avaneleri süper lüks ciplere binsin... Vatandaş ..ok yesin...Zaten bu yapılan da sıfır ve iyi telefonlara değil bakın. Yenilenmiş ve ikinci el telefonlara ki zaten onlar da anasının nikahına mal oluyor. Ben 15 yıl bilfiil eğitim almışım. 20 ay er olarak askerlik yapmışım. Etti yaklaşık 17 yıl. Sonra 28 yıl öğretmenlik yapıp, 1. derecenin 4. kademesinden emekli olmuşum. Ettimi 45 yıl. Aldığım emekli maaşı 4170 lira. Bazı gerzekler, orta halli telefonların benim için lüks olduğunu düşünüyor. Bunu ben alamayacaksam, kim alacak? Gerçi alamıyoruz da... Bir telefonun lüks olduğunu, bir bilgisayarın lüks olduğunu düşünen beyinler bu ülkenin bu hale gelmesine sebep olan iktidarlara oy verenlerdir. Dediğiniz gibi, Amerikaya gidip garsonluk yapan 20 yaşındaki bir gencin aldığı telefonu ben alamıyorum. Bunu savunmak hangi mantık ürünüdür, anlamıyorum hele hele günümüzdeki iletişim koşulları düşünüldüğünde... Elektronik techizatlar modern insanın olmazsa olmazıdır. Telefon vazgeçilmezi. Şu anda beş yıl önce aldığım Samsung Note 4' ü kullanıyorum hala. Üç sefer pil aldım. Ondan öncede Nokia 6670'im vardı ve sekiz yıl kullandım. Şu anda bir aile için araba lüks değil, zorunluluktur. Bunun nasıl bir zorunluluk olduğunu gece yarısı hastaneye gitmek zorunda olduğunuzda anlarsınız. Telefonda lüks değil, zorunluluktur. Ama bizi yönetenlerin ve açlıktan nefesi koktuğu halde onlara oy verenlerin zihniyeti, bizleri sürekli aşağılamak... Daha çok yazarım da neyse sizleri sıkmayayım... Saygılar.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Vay be 3310 efsanedir hakikaten. Bende kullandım. 400.000.000 liraydı. Bir oturma grubu alınıyordu o zaman. Nikel bataryası yüzünden dört saatte şarj oluyor ağır küp gibi bir şarj cihazı vardı. Logo indirmeler melodi yüklemeler modaydı.. En çok kadın gözü olan silüet mi ne diyelim o modaydı..
Ve şuan halen gerçi bu forumda paylaşmıştım. Bozulan deforme olan parçaları ben kendim yenileyerek Sony Xperia XA1 ultramı kullanıyorum. Allah tan donanımı günümüz şartlarını halen koruyor. 4.5 yıl oldu. Sıfırdan farksız. O beni bırakmadı ben onu bırakmıyorum. Amma velakin bugün telefon alacakmış gibi de piyasayı takip ediyorum. Şeytan dürtüklüyor ama şuan sırası değil ne yazık ki... Telefonuma maşallah diyorum ?
Fakat (müsriflikten ziyade) giriş seviyesi modellere kadar da düştük. Bu da ayrı bir konu...

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
264
50
Başlık yanıltıcı olmuş,
haberde sadece ikinci el ve ticari kredi kartı olanlar için yazıyor , normal kullanıcılara bi faydası yok

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Aktif Üye
13 Şub 2021
83
36
Vay be 3310 efsanedir hakikaten. Bende kullandım. 400.000.000 liraydı. Bir oturma grubu alınıyordu o zaman. Nikel bataryası yüzünden dört saatte şarj oluyor ağır küp gibi bir şarj cihazı vardı. Logo indirmeler melodi yüklemeler modaydı.. En çok kadın gözü olan silüet mi ne diyelim o modaydı..
Ve şuan halen gerçi bu forumda paylaşmıştım. Bozulan deforme olan parçaları ben kendim yenileyerek Sony Xperia XA1 ultramı kullanıyorum. Allah tan donanımı günümüz şartlarını halen koruyor. 4.5 yıl oldu. Sıfırdan farksız. O beni bırakmadı ben onu bırakmıyorum. Amma velakin bugün telefon alacakmış gibi de piyasayı takip ediyorum. Şeytan dürtüklüyor ama şuan sırası değil ne yazık ki... Telefonuma maşallah diyorum ?
Fakat (müsriflikten ziyade) giriş seviyesi modellere kadar da düştük. Bu da ayrı bir konu...

yanlışınız var hocam, 3310 hiç bir zaman 400 milyon olmadı. Ben sıfır ilk çıktığında 180 milyona almıştım....

Geri
Üst Alt