Çatı Altına İzocam

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Hocam apartmana söyleyin ortak olarak herkesin vermesi gerekiyor. Yarın birgün karar alınırsa sizde diğer kısımların masrafını vermek zorunda kalabilirsiniz.

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Hollanda da bu komple restorasyon ve inşaat işindeyim. Burda bazı örnekler ama onlarca çeşit malzeme var. Senin catin ne şekilde bilmiyorum. Tr de inşaat işleri çatılar çok farklı o yüzden birsey diyemiyorum.

IMG_20211221_005121.jpg
IMG_20211221_005103.jpg
IMG_20211221_004913.jpg
IMG_20211221_004852.jpg
Abi ben çatı altı beton üstüne sereceğim. Folyolu kısım altta mı olmalı üstte mi?

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
Abi ben çatı altı beton üstüne sereceğim. Folyolu kısım altta mı olmalı üstte mi?
Folyolu kısım betona bakacak şekilde yani altta olmalı. Kendiniz mi yapacaksanız? Malzemeyi almadıysanız eğer knauf marka mineral yükler var kaşındırmıyor. Bu sarı camyünleri hem batar hem kaşındırır. Ben kendi evimin çatısını bu şekilde yaptım işlem sırasında maske takmayı unutmayın.

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Folyolu kısım betona bakacak şekilde yani altta olmalı. Kendiniz mi yapacaksanız? Malzemeyi almadıysanız eğer knauf marka mineral yükler var kaşındırmıyor. Bu sarı camyünleri hem batar hem kaşındırır. Ben kendi evimin çatısını bu şekilde yaptım işlem sırasında maske takmayı unutmayın.
Tam olarak dediğiniz o knauf mineralli yünden aldım. Kendim yapacağım evet.

DFDF45EC-FB10-417E-AA80-DE32107365A9.jpg

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Tamamdır. Yarın sereceğim. Saçak kısmını da sermek gerekiyormuş. Siz sermiş miydiniz?

akdrhmz Çevrimdışı

akdrhmz 

Aktif Üye
25 Eyl 2018
68
35
Tam olarak dediğiniz o knauf mineralli yünden aldım. Kendim yapacağım evet.

DFDF45EC-FB10-417E-AA80-DE32107365A9.jpg
hocam siz yaptınız mı yalıtımı nasıl sonuç aldınız acaba? memnun kaldınız mı? bende çatı katı ev aldım ve yalıtım yapmayı düşünüyorum ancak farklı markadalar var izocam, ode, knauf gibi. hangisi daha iyidir, folyolu yada folyosuz kullanımda farkı var mı acaba?
folyolu olanı direk tavana sabitleniyor diye okudum birkaç yerde betona serileni folyosuz olanı falan diye yazılmıştı kafam çok karıştı. üzerine bir şey örttünüz mü yoksa serip bıraktınız mı?

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
hocam siz yaptınız mı yalıtımı nasıl sonuç aldınız acaba? memnun kaldınız mı? bende çatı katı ev aldım ve yalıtım yapmayı düşünüyorum ancak farklı markadalar var izocam, ode, knauf gibi. hangisi daha iyidir, folyolu yada folyosuz kullanımda farkı var mı acaba?
folyolu olanı direk tavana sabitleniyor diye okudum birkaç yerde betona serileni folyosuz olanı falan diye yazılmıştı kafam çok karıştı. üzerine bir şey örttünüz mü yoksa serip bıraktınız mı?
Kış aylarında hissedilir derecede fark oldu. Yalnız yazın bir fark hissetmedik. Ben folyosu alta gelecek şekilde beton üstüne serdim. Üstüne başka bişey örtmedim. Zaten örtmeyin diyorlar. Folyonun sererken kolay olması dışında bir artısı olmayacağı düşünmüyorum şuan alsam folyosuz alırdım.

akdrhmz Çevrimdışı

akdrhmz 

Aktif Üye
25 Eyl 2018
68
35
Kış aylarında hissedilir derecede fark oldu. Yalnız yazın bir fark hissetmedik. Ben folyosu alta gelecek şekilde beton üstüne serdim. Üstüne başka bişey örtmedim. Zaten örtmeyin diyorlar. Folyonun sererken kolay olması dışında bir artısı olmayacağı düşünmüyorum şuan alsam folyosuz alırdım.
anladım bende başta folyolu diye düşünmüştüm ancak araştırmalarda folyolu olanı kiramitlerin altındaki iskeleye yapılacak yalıtım için öneriyorlar genelde ürün dağılmasın diye. Bende folyosuz düşünüyorum knauf yada izocam arasında nasıl fark var acaba? kalite, kullanım ömrü, yalıtım farkı gibi.

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
anladım bende başta folyolu diye düşünmüştüm ancak araştırmalarda folyolu olanı kiramitlerin altındaki iskeleye yapılacak yalıtım için öneriyorlar genelde ürün dağılmasın diye. Bende folyosuz düşünüyorum knauf yada izocam arasında nasıl fark var acaba? kalite, kullanım ömrü, yalıtım farkı gibi.
Knauf tavsiye ettiler bana ama çok fark edeceğini sanmıyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt