Canon 650D ERR 01 Hatası (Error 01)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Bir aydır aynı hatayı alıyorum Err 01 hatası. 70-300 sigma lenste bu hatayı veriyor makinede herhangi bir sorun yok başka lens ile çalışıyor gayet stabil şekilde. Lensin pinlerini sildim yine etki etmedi malesef. Başına gelmiş olan varsa eğer yardımcı olursa sevinirim.

IMG_20181219_002618_HHT.jpg

IMG_20181219_002826_HHT.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Çok anlamam ama bunu buldum,paylaşayım dedim sevgili BlackSea ;
Kod:
Genelde makinenin pinleri ile lensin kontakları arasında temasızlık olduğunda bu hatayı verir. Silgi ile lensin kontaklarını temizlemek iyi gelecektir. Birde kötü senaryo varki lensin içinde bulunan ve diaframa giden şerit kablonun eskime durumunda kırılma yapması ve zaman zaman iletişim sorunu çıkarması.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Çok anlamam ama bunu buldum,paylaşayım dedim sevgili BlackSea ;
Kod:
Genelde makinenin pinleri ile lensin kontakları arasında temasızlık olduğunda bu hatayı verir. Silgi ile lensin kontaklarını temizlemek iyi gelecektir. Birde kötü senaryo varki lensin içinde bulunan ve diaframa giden şerit kablonun eskime durumunda kırılma yapması ve zaman zaman iletişim sorunu çıkarması.
okudum hocam bunları okumadığım birtek yabancı forumlar kaldı onları da anlamıyorum :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Ben lens içindeki fleksi -galiba- kablo varsa o kötü diye düşünüyorum,tıpkı eski sürgülü telefondaki kablo olayım gibi :hmm

EK:
Konuyu muhabbetle dağıtmayayım,umarım kolay bir sorundur.
dediğiniz gibi birşey olabilir çünkü kontaklarla alakalı bir durum olacağını düşünmüyorum . bir kaç sene önce 500 tl ye almıştım bu lensi ve şuan 1000 TL fiyatı var yenisini almak açıkcası hiç işime gelmiyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
dediğiniz gibi birşey olabilir çünkü kontaklarla alakalı bir durum olacağını düşünmüyorum . bir kaç sene önce 500 tl ye almıştım bu lensi ve şuan 1000 TL fiyatı var yenisini almak açıkcası hiç işime gelmiyor.
Diyelim böyle bişey var,kablo değişmiyor mu? çok pahalıymış valla,hani bununla iş yapıyorsan mecbursun tabii bunu veya buna benzer birşeyi almaya :frown:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Diyelim böyle bişey var,kablo değişmiyor mu? çok pahalıymış valla,hani bununla iş yapıyorsan mecbursun tabii bunu veya buna benzer birşeyi almaya :frown:
dolaylı yoldan iş yapıyorum diyebilirim. Köpekler için kullanıyorum genelde ve ne kadar iyi fotoğraf o kadar iyi ticaret diyelim. şuan acele bir durum yok açıkcası ama yine de biran önce halletmek lazım. vallahi o tarz bir teknik detayını hiç bilmiyorum değişir yüksek ihtimalle ama çok hassas aletler olduğu için kendim kurcalamaya pek cesaret edemem bir iki servis baktım götüreceğim en kötü servise vereceğim. Lensin diyaframınla alakalı ordaki kablolarla alakalı bir sorun yüksek ihtimalle.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
genelde bu hatayı alanlarda sürekli olmuyormuş bu durum ama bende sürekli oluyor lens hiç açılmıyor hep bu hatayı veriyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri