Çanak ( Uydu ) Ayarlama Cihazı Tavsiye Eder Misiniz?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Valla ben şuan bir kartvizit bastırıp piyasaya çıksam var ya çoğu kişinin yaptığı işe on basarım. Öyle ustalar gördümki sözde usta. Elime su dökemez. Tam profesyonel olanlar istisnai durum onlar hariç.. Eğitim aldım mı hayır. Doğuştan gelen bir yetenek. Saysam burda bitmez. Yakın çevrem dahi en ufak bir şey olsa alo yapıyorlar. Yani demek istediğim doğuştan yetenek. Öyle insanlar var ki tornavida ile vida sökemiyor....
bende sizin gibiyim hocam ancak inanın bu işler zor birde maliyeti var tabi.Birazda pazarlama yeteneği lazım.Neyse siz niyetlenmişsiniz şimdiden hayırlısı olsun diyelim.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Kalenderadam Kalenderadam, yaş kaç, bu işlere girmek için en azından önce bir çıraklık aşaması yaşamanı tavsiye ederim.

kendim iklimlendirme/soğutma mezunuyum, babam elektrik mühendisi. kendi yapı marketimizde babamla birlikte elektrik, doğalgaz, sıhhi tesisat, ısıtma/soğutma, fayans, boya badana işlerinde çıraklıktan ustalığa meslek öğrendim. her türlü elektrikli ev eşyasına, elektronik cihaza elimin yatkınlığı var. tamam genetik olarak buna yatkınlık vardır ama pratik inan çok önemli. babama çıraklık yaparken sinirlenir sıkılırdım. şimdi elimde yarın birgün işsiz kalırsam yapabileceğim meslek sahibi oldum.

burada ince noktalar şudur ;

1) her türlü ortam ve koşulda çalışabilir misiniz.

2) bazı teorik ve pratik bilgileri daha çabuk algılayabilecek kapasiteniz var mı.

3) ve tecrübenizi arttırabilip ustalık derecesinde bu işten para kazanabilecek zamanınız var mı önünüzde .

öğrenmenin yaşı olmaz ama meslek edinmek için biraz yaşında genç olması gerekiyor maalesef. hobi olarak yapmakla bu işi geçinmek için yapmak arasında kocaman bir çizgi var maalesef.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Hata burada zaten bence, elektronikçisin diye her daldan işi yapacaksan piyasada diğer insanlar nasıl para kazanacak?
Adama bakıyorum elektrikçi, elektrik-uydu-kamera-diafon sistemini kendisi döşüyor.
Bir dükkan on tane işi yapacaksa, diğer dükkanlar ne yapacak?
Piyasada satılan ürünlerin kalitesine değinmiyorum bile.
serbest piyasa hocam.Eskiden bu işler için ustalık belgesi falan istenirsi şimdi olmasa bile olan birinden aylık 50 liraya kiralayan kişiler var.Devlette yaptırım uygulamıyor.En son gördüğüm icraat klima montajında elektrik tesisatı bağlantısının ehliyetli elektrik çilere bağlanılması zorunluluğu oldu.Oda tüketicinin aleyhine oldu.Bizde iş işte öğrenildiği sürece böyle gider hocam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

işte hocam yanıldığınız konu burada başlıyor her iş internetten öğrenilse herkes usta olurdu.

İşin içine girin çatıda soğuk havada karanlıkta dar yerlerde çatının kenarında bir anten montajı yapın anlayacaksınız demek istediğimi.Hiç bir iş karşıdan göründüğü gibi değil malasef hocam.Bazı işlere adım adım girilir öyle sinyal bulucu alıp piyasaya direk çıkarsanız üzülürsünüz sonra.Madem merağınız var bir elektirik çinin antençinin yanına girin belli bir süre baktınız eliniz alıştı öğrendiniz kendi dükkanınızı da açarsınız.

Bunları zamanında sizin gibi meraklı biri olarak 5 sene kadar bilgisayarcı da çalışmış takılmış daha sonra kamuya geçmiş biri olarak söylüyorum.Nacizane tavsiyem budur.
bende sizin gibiyim hocam ancak inanın bu işler zor birde maliyeti var tabi.Birazda pazarlama yeteneği lazım.Neyse siz niyetlenmişsiniz şimdiden hayırlısı olsun diyelim.
Kalenderadam Kalenderadam, yaş kaç, bu işlere girmek için en azından önce bir çıraklık aşaması yaşamanı tavsiye ederim.

kendim iklimlendirme/soğutma mezunuyum, babam elektrik mühendisi. kendi yapı marketimizde babamla birlikte elektrik, doğalgaz, sıhhi tesisat, ısıtma/soğutma, fayans, boya badana işlerinde çıraklıktan ustalığa meslek öğrendim. her türlü elektrikli ev eşyasına, elektronik cihaza elimin yatkınlığı var. tamam genetik olarak buna yatkınlık vardır ama pratik inan çok önemli. babama çıraklık yaparken sinirlenir sıkılırdım. şimdi elimde yarın birgün işsiz kalırsam yapabileceğim meslek sahibi oldum.

burada ince noktalar şudur ;

1) her türlü ortam ve koşulda çalışabilir misiniz.

2) bazı teorik ve pratik bilgileri daha çabuk algılayabilecek kapasiteniz var mı.

3) ve tecrübenizi arttırabilip ustalık derecesinde bu işten para kazanabilecek zamanınız var mı önünüzde .

öğrenmenin yaşı olmaz ama meslek edinmek için biraz yaşında genç olması gerekiyor maalesef. hobi olarak yapmakla bu işi geçinmek için yapmak arasında kocaman bir çizgi var maalesef.
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda planlarımı şekillendireceğim. Fakat TKartaL tkartal hocanın dediği gibi bu işler birazda yeteneğe bakar, zaten işi tam manasıyla öğrenmeden yada usta çırak ilişkisi yaşamadan hemen bu işe hemen atılmam. İlk olarak temelli sağlam tutarım.
Önerileriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Konu dışı ama alın size bir örnek... Hiç bir şekilde eğitim almadım mesela.. Fiat uno aracım vardı. Kadran aydınlatma çalışması uyguladım...

IMG_20170315_1742011afa95dc591f43c8.jpg
IMG_20170315_174210f1e540bb66b55751.jpg
IMG_20170315_191345ff035692229ec1bf.jpg

suleyman_23 Çevrimdışı

suleyman_23

Yeni Üye
11 Ocak 2021
21
34
merhaba evde boşta duran hd mini uydu alıcı monitor ( araç m onitoru guneslik monitoru vs) 12v akü veya 2 adet 1.7v şarjlı pil, powerbank vs (veya notebook bataryalarından çıkan pillerde olur) akım yükseltici modülü ile max 200 liraya kendi uydu bulucunu yapabilirsin görüntülü bir şekilde benimde aklımda böyle bir proje var nasip olursa ilerde yapmayı düşünüyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
merhaba evde boşta duran hd mini uydu alıcı monitor ( araç m onitoru guneslik monitoru vs) 12v akü veya 2 adet 1.7v şarjlı pil, powerbank vs (veya notebook bataryalarından çıkan pillerde olur) akım yükseltici modülü ile max 200 liraya kendi uydu bulucunu yapabilirsin görüntülü bir şekilde benimde aklımda böyle bir proje var nasip olursa ilerde yapmayı düşünüyorum.
Araç monitörüne ,kullanılmayan AV girişi olan navigasyon cihazını da ekliyeyim :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt