Çamaşır Makinesi Tavsiye - Annem İçin

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Merhaba değerli forum üyeleri. Şimdiden hepinizin ramazan bayramı mübarek olsun.

Annem yaklaşık 26 sene AEG marka çamaşır makinesi kullandı. 26 senede 5 kere taşındı, 3 kere tamir oldu. Artık tamir olmayacak seviyeye geldi çok şükür.

Annemin beklentileri;
•Maksimum 7kg olsun
•Çok elektronik / dokunmatik olmasın
•Kullanımı kolay olsun
•Bozulduğunda yedek parçası bulunabilir ve tamiri ucuz olsun
•Pahalı birşey olmasın

Böyle deyince benim aklıma direk Arçelik, Altus hatta Vestel geldi.

Fiyatı yüksek olmayan, üzmeyecek tavsiyeleri bekliyorum...

Teşekkürler.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Pahalı olmasın kısmını ister istemez eliyoruz :) Yaklaşık 3 sene önce bunun 9 kg olanını 900 liraya almıştım, varın gerisini siz düşünün. Ben gayet memnunum ama beyaz eşya-elektronik eşya şans işi biliyorsunuz. Linkteki fiyatı da not düşeyim değişme ihtimaline karşı: 1699 TL

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Pahalı olmasın kısmını ister istemez eliyoruz :) Yaklaşık 3 sene önce bunun 9 kg olanını 900 liraya almıştım, varın gerisini siz düşünün. Ben gayet memnunum ama beyaz eşya-elektronik eşya şans işi biliyorsunuz. Linkteki fiyatı da not düşeyim değişme ihtimaline karşı: 1699 TL

işte annem bunu kullanamaz hocam o dokunmatik kısmı.

Bahsettiğiniz özelliklere en uygun cihaz bu olsa gerek kendim kullanıyorum memnunum. Aynı modelin inverter motorlusu 7103 ML de alabilirsiniz.

motorun ne gibi bir farkı oluyor hocam?

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Motor sesini duyamazsın. Eğer eski tip olursa cızır cızır kömür sesi gelir, sıkma anında tiz bir ses gelir. Almışken İnverter Motor alın ki sessiz olduğu için verdiğiniz paraya acımamış olursunuz :) Ama eski 26 senelik makinenin kalitesini beklemeyin.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Motor sesini duyamazsın. Eğer eski tip olursa cızır cızır kömür sesi gelir, sıkma anında tiz bir ses gelir. Almışken İnverter Motor alın ki sessiz olduğu için verdiğiniz paraya acımamış olursunuz :) Ama eski 26 senelik makinenin kalitesini beklemeyin.
Yok inverter motorların hepsi sessiz değil. Yukarıdaki her iki cihazın sıkma ve yıkamadaki desibel cinsinden sesleri 70 desibel civarı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

işte annem bunu kullanamaz hocam o dokunmatik kısmı.

Fırçalıların kömürleri genelde 5 yılda bitiyor ama inverterlerde sürtünme olmadığı için manyetik oldukları için (mıknatıs) ortalama 10 yıl gidiyorlar ve enerji sarfiyatları fırçalılara göre daha az oluyor.

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Annemde altus var 7 kg olması lazım. Sıkmada aşırı ses çıkarıyo. Evimde de arçelik fırçalı var ama o kadar sesi yok. Sanırım yalıtım farkı var. Ama çok memnun.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Fırçalıların kömürleri genelde 5 yılda bitiyor ama inverterlerde sürtünme olmadığı için manyetik oldukları için (mıknatıs) ortalama 10 yıl gidiyorlar ve enerji sarfiyatları fırçalılara göre daha az oluyor.
Aslında ikisi de manyetik.
Fark birisinin fırçasız DC (Brushless DC -& BDC) olması.
Fırçalı olanlarda kömür mevcut benim bildiğim.
5 yılda bitiyorsa bir kömür, zamanının Siemens'ine helal olsun.
Bizim eski makine Arçelik 2100, Yaklaşık 20 sene sonunda kömür bitirmişti. :hihi

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Fırçalı olanlarda kömür mevcut benim bildiğim.
5 yılda bitiyorsa bir kömür, zamanının Siemens'ine helal olsun.
Bizim eski makine Arçelik 2100, Yaklaşık 20 sene sonunda kömür bitirmişti. :hihi
Genelde 10 yıldan aşağı kömür bitmemesi lazım zaten :kas
Ama günümüz üretimi tabii 5 yıllık yapıyolarsa orasını bilemem :bye
İnverter motorlu makinelerde kazan boşsa dönüp dönmediğini anlamanız çok zor o kadar sessiz çalışıyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri