Çamaşır makinesi ön panel sacının paslanması neden olur?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Deterjan kutusu su sızdırıyor.
Yapılabilecekler, musluğu biraz kısıp basınç düşürme.
Makineyi biraz geriye yaslama, yani on ayakları açma

Ama bu pas gitmez servis garantiden değiştirir de deterjan kutusu ve ön saçı degistirt

Garanti bitimine 1 ay kala ön sacı değiştirsinler, ne kadar geç değişirse o kadar geç paslanır bidahakine :) Ama hakkınızı arayın, bir şey olmaz demeyin :hayir
servis çalışanı iki küçük pas var diye ön sacı değiştirmez cihaz ile alakalı bir durum değil kullanım ve zamana bağlı bir durum hak aranacak bir durum yok servis'lik bir durumda yok bence asağıya resim atıyorum 2015 aldığımız 6 yıllık makine kabaran yerleri paslı yüzeye zımpara sonra epoksi macun çekip bide boya yaparsam işlem tamam uraşmıya üşenmesem iyi olacak?

WhatsApp-Image-2021-03-28-at-14.39.34-1d907f6e66974ae34.jpg

WhatsApp-Image-2021-03-28-at-14.39.34f7f6887d6888b1e4.jpg

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Zımpara kağıdı ile zımpara çek sprey boya ile boya korumuş olursun
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu markadaki sorunun en büyük sebebi, 60 derece ve üstü ısılarda çamaşır yıkarken deterjan çekmecesi yoğuşma yapıyor. Çünkü ön yıkama gözü direkt kazana açılıyor, bir S düzeneği yok. Bosch kullanıyoruz yakında bizimki de böyle olabilir. Sac ve çekmece arası hep ıslanıyor.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Makinenizi çalışırken takip etmenizde fayda var. Su sızıntısı oluyor mu diye. Çoğu eski makinenin orasından paslandığını düşünüldüğünde şahsi düşüncem, Kazanın içinde 60+ derecelerde su ısınırken bir miktar buhar yapabileceğini ve buharın o kısımdan başka çıkacak yeri olmadığını göz önünde bulundurarak buhardan dolayı nem oluştuğu için olabileceğini düşünüyorum. Su her derecede buharlaşabiliyor, sadece 100 derecede değil. Bir de sıcak su kazan içinde sürekli dönme durumunda olduğu için bu da suyun yüzey alanını arttıracağından aynı hacimde duran sudan daha fazla buharlaşma yapar. Ki sizin de bu mesajdan ara sıra kazan temizleme programını kullandığınızı anlayabiliyorum (Yani 90+ derece) Bu da 6-7 yılda oluşacak paslanmayı daha erkene çekiyor olabilir.

Bir de bu durumu kullanan kurutma makinesi örneği verebilirim. Hiç durmadan içindeki çamaşırı ısıtarak ve döndürerek çamaşırın üstüne çektiği suyu en kısa yoldan buharlaştırıyor.

Bu markadaki sorunun en büyük sebebi, 60 derece ve üstü ısılarda çamaşır yıkarken deterjan çekmecesi yoğuşma yapıyor. Çünkü ön yıkama gözü direkt kazana açılıyor, bir S düzeneği yok. Bosch kullanıyoruz yakında bizimki de böyle olabilir. Sac ve çekmece arası hep ıslanıyor.
Benim bahsettiğim konu bu işte.

servis çalışanı iki küçük pas var diye ön sacı değiştirmez cihaz ile alakalı bir durum değil kullanım ve zamana bağlı bir durum
Öyle de, garanti süresi içinde pas yapmaması gerekiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri