Çamaşır makinesi ön panel sacının paslanması neden olur?

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Pas yerinin fotosunu atabilir misiniz? Mutfakta buhardan olabilir, deterjan gözünün altıysa oradan su sızmış olabilir. Sıvı deterjan kullanıyorsanız; sıvı deterjan koymak için bir zımbırtı veriyorlar makinenin yanında(sıvı deterjan hemen akmasın, ona siper olsun diye plastik bir şey, baraj kapağı mantığı) bunu kullanıyorsanız makine su alırken su sızmış olabilir. Makine su alırken ve sıkarken gözlemleyip dediğim yerlerden su sızıyor mu diye bakabilirseniz iyi olur.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yıkama esnasında deterjan kapağında hafif aralanma olur su alırken biraz kaçak olur su sızar paslanma ondan olur kronik sorundur

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Paslanmalar çok yüzeysel daha. 3 yıllık üretici garantisi bitmesine 6-7 ay var. Garantiden sonrada artacaktır iyice. Toz deterjan kullanıyoruz. Deterjanı bir bardak atanlardan değiliz.

IMG_20210327_193718.jpg
IMG_20210327_193651.jpg

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Makinenin temizliğini yaparken ne kullanıyorsunuz? Genelde ben deterjan koyarken o kısımda toz deterjan olduğu için biraz da olsa birikmiş oluyor, o kısmı elimden geldiğince temiz tutmaya çalışıyorum. Garanti konusunda bir fikrim yok.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Çok büyük ihtimalle makine su alırken hafif sızdırma yapıyordur, kapağa dikkat edin. Sıkma işlemi yaparken titreşim nedeniyle bazen kapak 1-2 milim öne gelir, son durulama için tekrar su alırken oradan sızmıştır bence. Servise sormanızda fayda var tabi.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Makinenin temizliğini yaparken ne kullanıyorsunuz? Genelde ben deterjan koyarken o kısımda toz deterjan olduğu için biraz da olsa birikmiş oluyor, o kısmı elimden geldiğince temiz tutmaya çalışıyorum. Garanti konusunda bir fikrim yok.

Kazan temizleme programındayken 1.5 litre sirke veya kireç önleyici.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yeni makina versinler dicem garantiyi suistimal olur oda :hihi:hihi:hihi garanti'lik bir durum yok incik boncuk için herkes garantisi var dese servisleri meşgul etse ?

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Kazan temizleme programındayken 1.5 litre sirke veya kireç önleyici.
Makinenizi çalışırken takip etmenizde fayda var. Su sızıntısı oluyor mu diye. Çoğu eski makinenin orasından paslandığını düşünüldüğünde şahsi düşüncem, Kazanın içinde 60+ derecelerde su ısınırken bir miktar buhar yapabileceğini ve buharın o kısımdan başka çıkacak yeri olmadığını göz önünde bulundurarak buhardan dolayı nem oluştuğu için olabileceğini düşünüyorum. Su her derecede buharlaşabiliyor, sadece 100 derecede değil. Bir de sıcak su kazan içinde sürekli dönme durumunda olduğu için bu da suyun yüzey alanını arttıracağından aynı hacimde duran sudan daha fazla buharlaşma yapar. Ki sizin de bu mesajdan ara sıra kazan temizleme programını kullandığınızı anlayabiliyorum (Yani 90+ derece) Bu da 6-7 yılda oluşacak paslanmayı daha erkene çekiyor olabilir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bir de bu durumu kullanan kurutma makinesi örneği verebilirim. Hiç durmadan içindeki çamaşırı ısıtarak ve döndürerek çamaşırın üstüne çektiği suyu en kısa yoldan buharlaştırıyor.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt