Çamaşır makineleri Kazan Temizleme ( kireç,koku vs temizleme)

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
37
Herkese selam. Arkadaşlar çamaşır makinası kazan temizleme programı var. Temizleme yapmak için piyasada bir sürü ürün var. Bosch un servisinin sattığı
4*200 ml deterjan var. Kendi patantleri ile üretmişler. 3 ayda bir bir doz kullanacaksiniz diyorlar. Fakat ürün çok pahalı 140₺. Hani ise yararsa yine neyse. Acaba para tuzağı mi yoksa gerçekten işe yariyor mu ? Ayrıca piyasada satılan iyi markalar da var . Bosch yetkili servisin sattigi yerine bunu alsak aynı performansı alır miyiz ? Konu hakkında ki ustalarımız olan A Ado F fikoloji teraspy teraspy
Sizler ne düşünüyorsunuz. Yada deneyimi olan var mı ? Forumda baktım bu konuyu bulamadım. Aslında önemli ve tartışılması gereken bir konu .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar.

Tamamen para tuzağıdır.

İşe yaramıyorlar demiyorum elbette lakin o paraları hak edecek hiç bir şey yok içlerinde, buna emin olun.

Burada örnek olarak paylaştığım linklerde hem markalı satılan makine temizleyici (çamaşır bulaşık fark etmez) hem de Beyaz sirke ile yapılan temizliğin sonuçları var.

Gidin 5 10tl verip 2 3 litre Beyaz sirke alın A101 veya BİM den, en kral temizliği, hijyeni defalarca sağlarsınız majşnenizde.

Çamaşır sodası ve limon tuzu.
Limon tuzu ve sirke vs vs kombinasyon yapan var.

Ben sadece Beyaz sirke kullanırım o kadar ?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,587
O ürünü ben de almayı düşünmüştüm, iyi ki almamışım. :hihi

Şok'da satılan Mintax temizleyiciye gelecek olursak, bir tanesinin fazla işe yaracağını sanmıyorum.
Program bitince geçici olarak limon kokusu bırakıyor makinede. :hihi

Önemli olan düzenli temizlik, neden diye sorarsanız, temizleyeciler kalıntılar fazla olunca tek seferde işe yaramıyor. :hihi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
O kadar para verilmesi israf diyebiliriz. Konu hakkin ado bilgi vermiş daha mantıklı ve bizzat test etmiştir ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Biz hiç deterjan haricinde fazladan kimyasal kullanmadık,ama yıllardır detarjana soda katıyoruz mutlaka,diğer hiç bir "marka" kireç çözücü veya koku giderici kullanmadık,hiç.Bu arada çamaşır makinası vestelin wilma olanı.Bulaşık makinasındada da aynı şekilde sadece deterjan kullanılıyor,fazladan katkımız yok :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri