Çamaşır Makinası Tavsiyesi

G Çevrimdışı

Gizmu

Yeni Üye
20 Eki 2021
8
34
Benim kullandığım makine de az su ile yıkamaya çalışıyordu. Yıllardır başında bekleyip kova ile su koyardık. Su miktarını tasarruflu olsun diye en düşük miktara ayarlıyorlar. Ben bunu üst kapağı açarak kendim ayarladım. Şimdi istediğim miktarda su alıyor. Bendeki beko.
Şu videoda Bosch için su ayarı var incelemenizi tavsiye ederim. Kendiniz yapabilirsiniz. Suyu az alıyor diye değiştirmeyin makineyi. Yeni alacağınız da az su ile yıkayacak.

İşin aslı ana sebep temiz yıkamaması, ama başka nedenler de var. Hacim düşük, sesli-zıplamalı. Enerji sınıfı A+ zaten dandik bi makine markası Technostar. :) Evlenirken bekar evimden kalan makine, durumumuz yok diye yeni alamamıştık o zaman.

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
İşin aslı ana sebep temiz yıkamaması, ama başka nedenler de var. Hacim düşük, sesli-zıplamalı. Enerji sınıfı A+ zaten dandik bi makine markası Technostar. :) Evlenirken bekar evimden kalan makine, durumumuz yok diye yeni alamamıştık o zaman.
Umarım aradığınızı bulursunuz. Firmalar artık planlı eskitme adına ürün kalitelerini iyice düşürdü. Buna paralel servis hizmet kaliteside düştü. https://tavsiyeforumu.com/konu/grundig-tv-degisimi.11252/
Şu konudaki 11 numaralı yorum ve sonraki yazdıklarımda koskoca arçeliğin yüzde yüz haklı olduğum konuda bile nasıl çamura yattığını görebilirsiniz.

G Çevrimdışı

Gizmu

Yeni Üye
20 Eki 2021
8
34
Umarım aradığınızı bulursunuz. Firmalar artık planlı eskitme adına ürün kalitelerini iyice düşürdü. Buna paralel servis hizmet kaliteside düştü. https://tavsiyeforumu.com/konu/grundig-tv-degisimi.11252/
Şu konudaki 11 numaralı yorum ve sonraki yazdıklarımda koskoca arçeliğin yüzde yüz haklı olduğum konuda bile nasıl çamura yattığını görebilirsiniz.
Maalesef yaptırım eksikliğinden istedikleri gibi at koşturuyor firmalar. Ama en sonunda hakkınızı vermişler buna sevindim sizin adınıza. İyi ki olayı fark etmişsiniz.

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Maalesef yaptırım eksikliğinden istedikleri gibi at koşturuyor firmalar. Ama en sonunda hakkınızı vermişler buna sevindim sizin adınıza. İyi ki olayı fark etmişsiniz.
Teşekkür ederim. Olayı fark eden forumdan bir arkadaş idi. Uyarısı üzerine hem haklarımı öğrenmiş hem de hakkımı almış oldum.

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
85
44
Şahsen çamaşır makinasında Bsh yada Arçelik grubunu tercih ederim. Üst segment bağımsız söylüyorum tabi. Fiyat/Performans/Servis olarak bakıyorum.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Anneme 8 kendimize 9 kg kapasiteli Arçelik üretimi ve garantili Grundig marka çamaşır makinesi almıştık. Bir kaç senedir kullanıyoruz. Yıkama sıkma denge ses herhangi bir sorunumuz yok. Memnunuz. Ancak çamaşır yükü biraz fazla olunca dönüşlerde bir gıcırdama sesi oluyor. Bu ileride bir probleme dönüşür mü bilemem.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Anneme 8 kendimize 9 kg kapasiteli Arçelik üretimi ve garantili Grundig marka çamaşır makinesi almıştık. Bir kaç senedir kullanıyoruz. Yıkama sıkma denge ses herhangi bir sorunumuz yok. Memnunuz. Ancak çamaşır yükü biraz fazla olunca dönüşlerde bir gıcırdama sesi oluyor. Bu ileride bir probleme dönüşür mü bilemem.
kayış kaçırıyor olabilir elinizden geliyorsa arka kapağı açıp kayışa pudra sürüp tekrar deneyin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt