Çamaşır kurutma makinası için tavsiyeye ihtiyacım var.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Arkadaşlar Regal marka olaninaldik 3.gun geldi kurulum çamaşır makinesi üzerine yapıldı, çamaşır makinası aynı marka olduğu için ara aparat ücretsizmiş ama aparat montajı çamaşır makinasının üzerine (üst kapak delinip) vidalaniyor dediler aparatı taktirmadim, direkt üzerine koyduk.
makinayı deldirmek mantıklı gelmedi açıkçası, makina üzeri kurulum yaptıran varmı gercekten vidalamak mi gerekiyor?
IMG_20201128_083026.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,145
Arkadaşlar Regal marka olaninaldik 3.gun geldi kurulum çamaşır makinesi üzerine yapıldı, çamaşır makinası aynı marka olduğu için ara aparat ücretsizmiş ama aparat montajı çamaşır makinasının üzerine (üst kapak delinip) vidalaniyor dediler aparatı taktirmadim, direkt üzerine koyduk.
makinayı deldirmek mantıklı gelmedi açıkçası, makina üzeri kurulum yaptıran varmı gercekten vidalamak mi gerekiyor?
IMG_20201128_083026.jpg
Hocam aparatı neden taktırmadınız , millet para verip taktırıyor onu size ücretsiz demişler ne güzel. O şekilde Allah a emanet durur mu kurutma makinesi , kurutma makineleri de iyi ayarlanmış düz bir zemine ihtiyaç duyarlar stabil ve verimli çalışması için. Benim anlamadığım servis nasıl kabul ediyor makinenin aparatsız , emniyetsiz bir şekilde koyulmasını. Muhtemelen ooohh yırttık uğraşmaktan deyip topuklamışlardır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64

Hocam aparatı neden taktırmadınız , millet para verip taktırıyor onu size ücretsiz demişler ne güzel. O şekilde Allah a emanet durur mu kurutma makinesi , kurutma makineleri de iyi ayarlanmış düz bir zemine ihtiyaç duyarlar stabil ve verimli çalışması için. Benim anlamadığım servis nasıl kabul ediyor makinenin aparatsız , emniyetsiz bir şekilde koyulmasını. Muhtemelen ooohh yırttık uğraşmaktan deyip topuklamışlardır.
Sevgili alper ,öncelikle güle güle kullanın :ok
Ama yine sevgili The_sreT in dediği de doğru ,çamaşır makinası bazen sıkarken sallanıyor ,her ne kadar dengeli olursa olsun ,zarar vermez mi kurutma maknasına :alala

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Sevgili alper ,öncelikle güle güle kullanın :ok
Ama yine sevgili The_sreT in dediği de doğru ,çamaşır makinası bazen sıkarken sallanıyor ,her ne kadar dengeli olursa olsun ,zarar vermez mi kurutma maknasına
Teşekkür ederim, Doğru diyorsunuz ama gelde bunu iş işleri bakanına anlat ? artık başka bir çözüm bulacağız araya raf gibi birşeyler yapmaya çalışıcam.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Teşekkür ederim, Doğru diyorsunuz ama gelde bunu iş işleri bakanına anlat ? artık başka bir çözüm bulacağız araya raf gibi birşeyler yapmaya çalışıcam.
Ben olsam verilen cevapları bizim hanıma okuturdum -ki bazen kendisi okuyordu forumu- ama ,sallantıda risk yaşarsınız diye düşünüyorum nacizane :ok
Bir yıl ,tarla etrafındaki otları kesiyordum,hanım "kesmene gerek yok alo,yakalım gitsin" dedi.Ben de "sakın kız,görmüyormusun karşı tarla mısır dolu,üstelik kuru mısır" dedim,ama bizimki meğer hazır gelmiş, cebinden çakmağı çıkarttı ve tutuşturdu,kuru otlar öyle hızlı yayıldı ki,bir ara hanımı kaybettim,meğer telin altından karşı tarlaya geçmiş,elinde ağaç dalı ,yangını söndürüyor :)
Tabii hemen dalgıç hortumunu tuttum da söndü , bizimki bana "demekki yangınlar böyle çıkıyormuş,öğrenmiş oldum alo" dedi :)
Yani kıssadan hisse ,makina düşmeden önlem alman lazım sevgili alper :)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,145
4 ayağa da denesin bence ,ama ne kadar dayanır o bantlar :alala
Hafif kalın köpüklü çift taraflı bantlar var abi yapışkan özellikleri de bayağı iyi bilirsin. Dört ayağa uygulayabilirse daha iyi tabi , ama ön iki ayağa uygularsa da yeterli olacaktır bence. Aslında servis aranabilir , biz bilmiyorduk ilkten istemedik ama şimdi taktırmak istiyoruz diye sorun çıkacağını sanmıyorum. Tabi öncelikle iç işlerinden izin alınmalı ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Hafif kalın köpüklü çift taraflı bantlar var abi yapışkan özellikleri de bayağı iyi bilirsin. Dört ayağa uygulayabilirse daha iyi tabi , ama ön iki ayağa uygularsa da yeterli olacaktır bence. Aslında servis aranabilir , biz bilmiyorduk ilkten istemedik ama şimdi taktırmak istiyoruz diye sorun çıkacağını sanmıyorum. Tabi öncelikle iç işlerinden izin alınmalı ?
Biliyorum işte ondan 4 ayak yazdım ,çünkü sallantıda ,arka ayaklar hoplayacaktır muhtemelen ,ama o bantlarında bir kuvveti var ,bir süre sonra zayıflıyor ve çıkıyor ,en azından bende öyle oldu hep,özellikle sıcaktan çıkıyor bantlar yerinden (ledlerden biliyorum),ama denemek lazım tabii,bantltı yapıştırıp gözlemlemek lazım makinaları :ok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,145
Biliyorum işte ondan 4 ayak yazdım ,çünkü sallantıda ,arka ayaklar hoplayacaktır muhtemelen ,ama o bantlarında bir kuvveti var ,bir süre sonra zayıflıyor ve çıkıyor ,en azından bende öyle oldu hep,özellikle sıcaktan çıkıyor bantlar yerinden (ledlerden biliyorum),ama denemek lazım tabii,bantltı yapıştırıp gözlemlemek lazım makinaları :ok
Aynen abi sıcaktan atıyor o bantlar ondan kaybediyor yapışkan özelliğini. Burada sıcağa mağruz kalmayacağı için iş görür uzun süre. Ben hala servisin geri çağrılmasından yanayım , gelir takarlar bence sorun çıkarmazlar ?

Geri
Üst Alt