Çalışma Masasına Açılır Kapak Önerisi

C Çevrimdışı

carso

Yeni Üye
25 Eki 2019
22
39
Kağıtta el ile çizmeye çalıştım Masa üstünü kapatmak istiyorum banko gibi ve bu oradan açılır kapaklı veya kepenk gibi (Son resimde Amerikan dolap örneği gibi) tarz olarak bir fikir verdi.

maliyeti düşük hangisi olursa benim için bu önemli stor kapak gibi veya mutfak dolaplarında bardaklık kapakları olur ya açılış şekli onun gibi amaç burada kapak kilitlenebilir olması özellikle çocuklarin erişimini engellemek.
Masa renginde sunta ve kapak malzemes ile birlikte sadece malzeme bedeli ne tutar. Örnek veya benzeri varsa anlatılmasından daha iyi olur görmek hayırlı forumlar ?

Edit : Bir fikrim daha geldi "BAZA" mantığı gibi olabilir mi

Resimler

Bir fikrim daha geldi

Video

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Aklıma direkt olarak metal stor kapaklarlar uygun ölçü ürettirilip çeyrek daire mdflerin üzerinde ray yüzeyi oluşturularak istediğiniz tip bir dizayn yapılabilir gibi geldi ama geçenlerde araştırdım. Bu ürünleri alıp kendiniz yapmanız çok pahalıya geliyor (tv ünitesi tasarladım,projesini çizdim,malzeme listesini çıkardım). Piyasaya fiyatlara bir bakım derim ölçüler işinizi görmüyorsa mecbur dediğiniz gibi bir imalat yapabilirsiniz. Yada akardeon kapılar var. Bunların ölçüsü kurtarır mı bakmak lazım. Maliyetli ve uğraştırıcı olacağı kesin :) Allah yardımcınız olsun.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Monitörleri kapağa montajla, kapağı derin yap, böylece kapattığında da masa olarak kullanabilirsin.
Ama monitörler ile masa tablası arasında boşluk kalmalı.

C Çevrimdışı

carso

Yeni Üye
25 Eki 2019
22
39
Aklıma direkt olarak metal stor kapaklarlar uygun ölçü ürettirilip çeyrek daire mdflerin üzerinde ray yüzeyi oluşturularak istediğiniz tip bir dizayn yapılabilir gibi geldi ama geçenlerde araştırdım. Bu ürünleri alıp kendiniz yapmanız çok pahalıya geliyor (tv ünitesi tasarladım,projesini çizdim,malzeme listesini çıkardım). Piyasaya fiyatlara bir bakım derim ölçüler işinizi görmüyorsa mecbur dediğiniz gibi bir imalat yapabilirsiniz. Yada akardeon kapılar var. Bunların ölçüsü kurtarır mı bakmak lazım. Maliyetli ve uğraştırıcı olacağı kesin :) Allah yardımcınız olsun.
Stor kapak harika duruyor ama fiyat pahalı olur orası sadece monitör değil havya sıcak tabanca multimetre vs dolu her seferinde kaldırıyorum o yüzden kapaklı bişey olsun istedim :sirit
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Monitörleri kapağa montajla, kapağı derin yap, böylece kapattığında da masa olarak kullanabilirsin.
Ama monitörler ile masa tablası arasında boşluk kalmalı.
Yatay L kapak yap araba bagaj kapağı gibi mi diyorsun ? Üstü düz masa gibi çok yüksek olucak kaba durur

C Çevrimdışı

carso

Yeni Üye
25 Eki 2019
22
39
Kapalıyken de masa olarak kullanılmaya devam edebilir, o yüzden dedim.
Yapma amacınız nedir peki bu kapağı?
Kitlemek içinde çocuk için tehlikeli maddeler var o yüzden erişmesini engellemek istiyorum. ( Sıcak hava cihazı ,Havya, Açık Devre kartı vs ) gibi
bu gibi bişey lazım ama ebat büyük olduğu için ağır kalıp taşımaz diye düşünüyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kitlemek içinde çocuk için tehlikeli maddeler var o yüzden erişmesini engellemek istiyorum. ( Sıcak hava cihazı ,Havya, Açık Devre kartı vs ) gibi
bu gibi bişey lazım ama ebat büyük olduğu için ağır kalıp taşımaz diye düşünüyorum
Onu da taşıyacak hidrolik veya menteşe bulunur elbet ama odanın kapısını kilitlemek daha kolay olmaz mı? :sirit

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Bence anahtarlı bir KESON al, merkezi kilit olanlardan. Daha az maliyeti olur. Şahsen öyle yaptım. 350 tl gibi fiyatları vardı internette. 3 çekmeceli tek anahtarlı. Sipariş vermeden sor ama merkezi kilitli mi diye. Bazı modellerde tek çekmece kilitli oluyor.

C Çevrimdışı

carso

Yeni Üye
25 Eki 2019
22
39
Bence anahtarlı bir KESON al, merkezi kilit olanlardan. Daha az maliyeti olur. Şahsen öyle yaptım. 350 tl gibi fiyatları vardı internette. 3 çekmeceli tek anahtarlı. Sipariş vermeden sor ama merkezi kilitli mi diye. Bazı modellerde tek çekmece kilitli oluyor.

Tesekkur ederim ama amacım dışında bir öneride bulunmuşsunuz ???

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Tesekkur ederim ama amacım dışında bir öneride bulunmuşsunuz ???
Biraz kolaya kaçtım sadece. Üşengeçlik üzerime işledi son zamanlar. ?
Tired Mondays GIF by MOODMAN

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt