"Çakır Göz" 'ün En Anlamlı Cümlesi...

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
29-Ekim-1923.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Wallpaper yapmak istersiniz diye 1920x1080 yaptım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Masa üstüm Böyle idi,

a12891f71b4d59f4f4.png

Böyle oldu ?

a22.png

Bu vesile ile tüm kardeşlerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını gönülden kutluyorum.

CUMHURİYET yürüyüşünü, ''Suç teşkili olabilir'' ve ''Başkalarının hak ve özgürlüklerini kısıtlamamak'' düşüncesi ile YASAKLAYAN devlet adamı zihniyetinin çürüyüp yok olması dileklerimle.

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
"Bütün ümidim gençliktedir" demişti... Bana en çok dokunan, beni en fazla etkileyen sözüdür.

Bundan birkaç yıl önce Makedonya'ya gitmiştim. Ülkenin güney ucunda, bizim Manastır olarak bildiğimiz, onlarınsa Bitola dedikleri şehre gittim. Mustafa Kemal'in yatılı okuduğu Manastır Askeri İdadisi'ni (ortaokulu) ziyaret ettim. Atatürk'ün okuduğu sınıfı müze haline getirmişler, bir de hatıra defteri koymuşlar. Hatıra defterine, Orhan Veli'nin bir şiirini yazdım ben de:

Harbe giden sarı saçlı çocuk,
Gene böyle güzel dön.
Dudaklarında deniz kokusu,
Kirpiklerinde tuz.
Harbe giden sarı saçlı çocuk...

O sarı saçlı çocuk bir daha oralara hiç dönmedi. Bütün gençliğini, hayatını, vatan bellediği toprakları ve canından çok sevdiği insanları esaretten, cehaletten kurtarmaya adadı. Ömrünü, sağlığını, hayallerini bu uğurda feda etti.

Bugün her nerede, ne yapıyor isek, her yeni güne başladığımızda 1 dakika durup kendimize soralım: "Bunları hak ediyor muyum? Tüm bu fedakarlıklara layık olacak işler yapıyor muyum?"

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt