Buzdolabim kacak akim rolesini attiriyor

K Çevrimdışı

Kadir Bartan

Yeni Üye
6 Ara 2021
14
42
Herkese merhaba, yaklaşık 1 haftadır kacak akim rölesi 3 saatte bir atıyordu. Yaptığım deneyler sonucu buzdolabimdan kaynaklandığını fark ettim. Ayrıca buzdolabimin alt kısmıninda soğutmadıgini anladım. Yaklaşık 7 yıllık dolap hotpoint marka. Basit bir fiş problemi mi acaba yoksa büyük bir arızayı mi işaret ediyor acaba. Başka prize bağladım röle anında attı.

H Çevrimdışı

haktanbozer 

Aktif Üye
26 Nis 2019
88
22
Birden fazla sebebi olabilir. Önce priz, sonra kompresör, sensör vs gibi kontroller gerekebilir. Belki de cihazın kronik bir sorunu vardır bu da kaçak yapmasına yarıyordur. Servis çağırmanız veya marka model olarak araştırmanız gerekebilir.

K Çevrimdışı

Kadir Bartan

Yeni Üye
6 Ara 2021
14
42
O da bir ihtimal. Buzdolabını başka prizlere takmayı deneyin. Ayrıca buzdolabının takılı olduğu prizi de test edin.
Başka bir prize taktim röle hemen attı, mevcut taktığım priz sağlam. Fiş alıp bir tane onu değiştiricem belki de fisin bağlı olduğu kablolarda gevseklik vardır. Servis cagirmadan çözerim inşallah

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Oluk rezistans da şişme patlak varsa kaçak yapar ondan dolayı atabilir motor kalkış esnasında biraz fazla akım çekiyor ondanda belki olabilir iyice bakmak lazım dolabın parçalarına kaçak akıma sebeb olan arızalı parça var

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aşağısı soğutmuyorsa dolap defrosa girmiyor demek
Rezistan arızası varmı yok mu o kontrol edilmeli

K Çevrimdışı

Kadir Bartan

Yeni Üye
6 Ara 2021
14
42
Bugün servis çağıracağım umarım büyük bir arıza yoktur yoksa çöpe gidecek dolap yenisine hoşgeldin diyecez artik

Ümraniye ye gelebilecek usta varsa iletişime geçebilir *****************

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri