Buzdolabı kapağı vakumlama sorunu

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Bence alt üst farketmeksizin çalışıyor ama arada fark var. Birinin kapağı Küçük diğerinin büyük. Kapaklar arası ağırlık farkı var. Bu kapatırken diğer kapağın hareket etmesinde etmen. Boyut farkı aynı zamanda İçeri giren sıcak hava miktarında ister istemez fark ettiriyor. Vakum etkisi giren sıcak hava miktarı ile doğru orantılı olarak artıyor. O yüzden siz ister istemez aradaki farkı hissediyorsunuz. Bana göre bir kere gözünüz takıldığı içinde sürekli dikkatiniz oraya kayıyor. Her açıp kapatmada ona dikkat ediyorsunuz.

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
2 aylık olduğu için garantisi devam ediyordur TEKNOwest TEKNOwest hocam. Büyük ihtimalle birşey yok diyip gidecekler ama gözden kaçan birşey vardır belki hemde kişi rahat etmiş olur en iyisi bu görünüyor.

İnternette bakındım biraz da, herkes aynı şeyi yazmış. Hepsinde de servis, bir şey yok deyip geri dönmüş. Servisi iptal ettim şimdilik boşuna 100₺ vermeyeyim diye.
Biraz daha gözlem yapayım. Gözüm takıldı bir kere.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
İnternette bakındım biraz da, herkes aynı şeyi yazmış. Hepsinde de servis, bir şey yok deyip geri dönmüş. Servisi iptal ettim şimdilik boşuna 100₺ vermeyeyim diye.
Biraz daha gözlem yapayım. Gözüm takıldı bir kere.
Dediğim gibi her dolap vakum yapar ama su giderinden içerisine bir miktar hava alarak vakum yapmasını önler. Ben de aynı şeyi yaşadım 5dk kapak açılmıyordu, su giderini açtım sorun çözüldü. Vakumun contayla filan alakası yoktur, conta arızalanınca içeri hava girişi olur veya tam kapanmaz vs ama vakumu önleyecek bir özelliği yoktur.

Geri
Üst Alt