Buzdolabi drenaj haznesi(?) nasil sabitlenir?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Parcanin tam adini bilmiyorum nofrost buzdolabinin icindeki nemi tahliye ettikten sonra topladigi ve motor isisiyle buharlasarak(?) ortadan kalkmasini saglayan hazne cok dolu olduguun icin yerinden cikarttim tekrar takmak icin bir yer oldugunu düsündügümden cok da dikkat etmedim bosalttim ve geri yerine koydugumda farkettimki aslinda önceden sadece yerine yapistirilmis o yüzden düzgün bir sekilde yerine sabitleyemedim. Fotograflardan da göreceginiz üzere tutacak kisimlarini kücük vidalarla vidalarsam dolaba zarar verirmiyim? malzeme derinligi hakkinda bir fikirm yok yada bir yapistirici ile yapistirmalimiyim?
sol tarafta baska bir parcayi ayni hizada vidalamislar fakat orta kisimda sonuc ne olur bilmiyorum.
parca motorun üzerinde sabit duruyor dökülme vs sorun yok ama tam düz durmadigi icin su tek bir noktada toplaniyor ileride tasma ve dökülme sorunu olabilir o yüzden sabitlemek istiyorum

WhatsApp-Image-2023-02-09-at-18.18.41.jpg

tahminime göre olmasi gereken 1 cm kadar yukarida tutacak kisimlarindan sabitlenmis olmasi gerekli amatör paint düzenlemesiyle asagi yukari sunun gibi birsey
3ad990a4b47124690.jpg

alman forum sayfasindan daha net bir fotograf buzdolabi sanirim ayni marka

45f30c7a3e7d10c4c.jpg

WhatsApp-Image-2023-02-09-at-18.18.411.jpg

bahsettigim vidalanmis parca

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
yön olarak bu sekilde olduğuna eminmisin
sabitleme civata deliklerinin denk geleceği hiçbir yer yok.
drenaj tavasını 180 çevirdiğinde denk gelen yer olabilir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
B Bratan o parçanın adı buharlaştıma kabı ve sanki resimdeki buzdolabının orijinal parçası değil orijinal olmadığı için kompresör üzerine silikonlamışlar siz iki adet kısa vida ile gövdeye vidalayın kompresörün basınç borusu da kabın içerisinde olacak şekilde sabitlensin borunun ısısı biriken suyun buharlaşmasını sağlıyor.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
yön olarak bu sekilde olduğuna eminmisin
sabitleme civata deliklerinin denk geleceği hiçbir yer yok.
drenaj tavasını 180 çevirdiğinde denk gelen yer olabilir.
yön dogru o borulari bir elimle yukari kaldirarak kabi disari cikardim sonra bosalttim
B Bratan o parçanın adı buharlaştıma kabı ve sanki resimdeki buzdolabının orijinal parçası değil orijinal olmadığı için kompresör üzerine silikonlamışlar siz iki adet kısa vida ile gövdeye vidalayın kompresörün basınç borusu da kabın içerisinde olacak şekilde sabitlensin borunun ısısı biriken suyun buharlaşmasını sağlıyor.
simdi senin aciklamandan sonra az cok hatirladim o tutma yerlerini slikon gibi biseyle yapistirmislardi sanki
parca orjinal buzdolabi sifir alindi fotograflardan birisi ( sondan ikinci aydinlik olan ) ordaki su tastigi icin sikayet eden bir kullanicinin alman forumunda paylastigi fotograf onda da ayni parca var ve o da sanirim kabi cikartmis bosaltmis doldugu icin geri koyunca takacak/sabitleyecek bir sistem olmadigi icin öylece kompresörün üzerine koymus haznenin durusu ve konumu ile ilgili birseyden bahsetmemisler sanki hersey normal mis gibi
haznenin altinda ve kompresör motorunun üzerinde 1 er parca izlasyon banti gibi birsey koymuslar sanki o parcanin oraya koyulacagini önceden planlamislar ve titresimden dolayi ses yapmamasi icin takviye yapilmis gibi
fakat hazne motorun üzerinde düz dumardiginda su tek yönde toplaniyor ve o "
kompresörün basınç borusu"
suyun üzerinde kaldigi icin kap iyice dolana kadar buharlastirma yapmayacaktir
:hmm

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
yön dogru o borulari bir elimle yukari kaldirarak kabi disari cikardim sonra bosalttim

simdi senin aciklamandan sonra az cok hatirladim o tutma yerlerini slikon gibi biseyle yapistirmislardi sanki
parca orjinal buzdolabi sifir alindi fotograflardan birisi ( sondan ikinci aydinlik olan ) ordaki su tastigi icin sikayet eden bir kullanicinin alman forumunda paylastigi fotograf onda da ayni parca var ve o da sanirim kabi cikartmis bosaltmis doldugu icin geri koyunca takacak/sabitleyecek bir sistem olmadigi icin öylece kompresörün üzerine koymus haznenin durusu ve konumu ile ilgili birseyden bahsetmemisler sanki hersey normal mis gibi
haznenin altinda ve kompresör motorunun üzerinde 1 er parca izlasyon banti gibi birsey koymuslar sanki o parcanin oraya koyulacagini önceden planlamislar ve titresimden dolayi ses yapmamasi icin takviye yapilmis gibi
fakat hazne motorun üzerinde düz dumardiginda su tek yönde toplaniyor ve o "

suyun üzerinde kaldigi icin kap iyice dolana kadar buharlastirma yapmayacaktir
:hmm
Basınç borusu suya temas etmesi gerekir borunun ısısı buharlaştırma yaptırır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Acaba iç kısımda o deliklerin girebileceği bir tutamaç olabilir mi,elini içeriye sokup bir kontrol et bakalım,içerden asmak için tutamaç var mı :alala

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Basınç borusu suya temas etmesi gerekir borunun ısısı buharlaştırma yaptırır.
kompresör motoru ayni isi yapmazmi o da sonucta calistikca isiniyordur borularin haznenin icinde olmasi icin kabin biraz yukarda durmasi lazim bunun icinde 2. fotograftaki gibi duracak sekilde sabitlemem gerekir
bunu yapistirici ile yapsam ileride hazne su doldugunda agirlasacagi icin yapistirici tutarmi bilmiyorum
vidalamayi düsünüyorum fakat arka tarafta birseyleri delmekten cekindim o parcanin arkasinda ne var bilmiyorum sadece strafor filan varsa sorun olmayacaktir ama buzdolabinin bir parcasina ve izalasyonuna da zarar vermek istemiyorum
Acaba iç kısımda o deliklerin girebileceği bir tutamaç olabilir mi,elini içeriye sokup bir kontrol et bakalım,içerden asmak için tutamaç var mı :alala
ic tarafa baktim o kollarin girecegi takilacagi bir yer bulamadim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
kompresör motoru ayni isi yapmazmi o da sonucta calistikca isiniyordur borularin haznenin icinde olmasi icin kabin biraz yukarda durmasi lazim bunun icinde 2. fotograftaki gibi duracak sekilde sabitlemem gerekir
bunu yapistirici ile yapsam ileride hazne su doldugunda agirlasacagi icin yapistirici tutarmi bilmiyorum
vidalamayi düsünüyorum fakat arka tarafta birseyleri delmekten cekindim o parcanin arkasinda ne var bilmiyorum sadece strafor filan varsa sorun olmayacaktir ama buzdolabinin bir parcasina ve izalasyonuna da zarar vermek istemiyorum

ic tarafa baktim o kollarin girecegi takilacagi bir yer bulamadim
Hımm, ama ben o kabın silikonla yapıştırılma olacağını düşünmüyorum şahsen,Köydeki dolapta iç kısımda vardı ,onun için yazmıştım.Ayrıca o deliklerden plastik uzun kelepçe ile içerden bağlama imkanı da mı yok sevgili Bratan :alala

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Hımm, ama ben o kabın silikonla yapıştırılma olacağını düşünmüyorum şahsen,Köydeki dolapta iç kısımda vardı ,onun için yazmıştım.Ayrıca o deliklerden plastik uzun kelepçe ile içerden bağlama imkanı da mı yok sevgili Bratan :alala
ic kisminda hic bir yer yok ilk basta bende onu düsündüm sanki o kulak kiisimlarinin girecegi bir yer varmis gibi görünüyordu ama hic bir yer bulamadim zaten daha ic taraflarda da olamaz cünkü ozaman borular haznenin icine giremez
aklima 1-2 milimlik sac vidasi ile vidalamaktan baska care gelmiyor

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
paslanmaz sac vidasi ile
paslanmaz-celik-ysb-sac-vidasi--ba02-.jpg

parcayi sabitledim cok derine gitmesin diye de araya arkadastan uydurdugum plexiglas parcasini koydum simdiye kadar sorun yapmadi
:krotey

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt